Szukaj w działach:

Shear Brilliance firmy Prima Power na EuroBlech 2014

Wykrawarka Shear Brilliance
 Fot.: Wykrawarka Shear Brilliance


W dniach 21-25 października w Hanowerze odbyły się Targi Technologii Obróbki Blach EuroBlech 2014, w których udział wzieła firma Prima Power.

Produkty firmy działały jak magnes, przyciągając zwiedzających do stoiska, na którym można było zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie obróbki blachy.

Na 23. edycji Targów EuroBlech, Prima Power zaprezentowała swój najnowszy produkt - wykrawarkę zintegrowaną z gilotyną kątową - Shear Brilliance. Wykrawarka została zaprezentowana z linią technologiczną PSBB służącą do w pełni zautomatyzowanego wykrawania i zaginania blachy. Shear Brilliance charakteryzuje się szybkim napędem bijaka (1300 u/min), a dzięki zastosowaniu napędów liniowych osi X i Y oraz wykonaniu niektórych elementów konstrukcji belki koordynacyjnej z kompozytu karbonowego, jest najszybszą maszyną wykrawającą wśród obecnie dostępnych, dzięki temu Shear Brilliance cieszył się ogromną popularnością wśród ponad 59 tysięcy odwiedzających.

Prima Power zaprezentowała kolejną maszynę opartą na technologii zintegrowanego wykrawania i rozcinania gilotynowego. Podstawą urządzenia jest integracja wykrawarki z gilotyną kątową, jednakże dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii napędów liniowych można zadziwiającą wydajność można osiągnąć . Ponadto urządzenie jest w stanie pobierać nowy arkusz podczas pracy nad poprzednim, dzięki czemu nie ma przestojów w produkcji. Kluczową zaletą maszyny jest łatwość zintegrowania z systemami FMS, które obejmują automatyczne przechowywanie, sortowanie i układanie arkuszy.

- "Technologia SGjest coraz częściej wykorzystywana w świecie przemysłu jako niezależne urządzenie produkcyjne lub jako jednostka centralna z automatycznym załadunkiem aż do systemów na poziomie FMS. Głównym celem kombinacji zintegrowanej wykrawarki rewolwerowej z gilotyną kątową jest dostarczanie jednego systemu do przetworzenia pełnowymiarowego arkusza wyjściowego w gotowy wycięty detal, który może zostać poddany dalszej obróbce" - mówi Roman Padewski, Dyrektor Zarządzający Prima Power.


Laser Next Prima Power
 Fot.: Laser Next Prima Power

 

Część stoiska Prima Power była dedykowana klientom z branży motoryzacyjnej. Głównym akcentem był najszybszy na rynku systemów 3D – Laser Next, który przeznaczony do seryjnej produkcji w przemyśle motoryzacyjnym. Laser znakomicie sprawdza się przy obróbce stalowych elementów tłoczonych na gorąco. Wysokoprecyzyjny stół obrotowy gwarantuje zwiększoną produktywność oraz możliwość obróbki nieograniczonych rozmiarów i kształtów wybranych przedmiotów, co jest kluczowym wymogiem branży automotive.

- "Udział w Targach EuroBlech 2014 upewnił nas w tym, że branża technologii obróbki blach funkcjonuje w warunkach stale zmieniającego się zapotrzebowania na nowoczesne zautomatyzowane systemy obróbki blach" - mówi Roman Padewski, Dyrektor Zarządzający Prima Power.

- "Do tego dochodzi popyt na produkty charakteryzujące się elastycznością i możliwością modyfikacji, które z łatwością można dostosować do aktualnych potrzeb rynku. Te założenia są kluczowe podczas produkcji nowych maszyn" - dodaje.

***

Prima Power - jeden z wiodących producentów maszyn, urządzeń i systemów do obróbki blachy oraz niekwestionowany lider w zakresie obróbki laserowej 2D i 3D, wykrawania oraz gięcia. Zakłady produkcyjne Prima Power znajdują się we Włoszech, Finlandii i USA. Z tych państw firma dystrybuuje urządzenia i systemy na cały świat.

 

Źródło: Prima Power

 

Dodano 30.10.2014
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy