Automatyzacja magazynowania dłużyc - LogiTower i LogiComb
Automatyzacja magazynowania i składowania dłużyc dzięki systemom LogiTower i LogiComb.
Duża powierzchnia niezbędna do przechowywania materiału, słaba dostępność do poszczególnych pozycji z całego asortymentu, trudność w wewnętrznym transporcie czy zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom - to tylko niektóre problemy, z jakimi borykają się firmy wykorzystujące w swoich procesach produkcyjnych towary dłużycowe: pręty stalowe, rury PVC, profile aluminiowe i profile z tworzyw sztucznych. Wszystkim tym niedogodnościom zaradzą automatyczne systemy LogiTower oraz LogiComb.
LogiTower czy LogiComb?
W zależności od ilości składowanych towarów dłużycowych, dostępności miejsca oraz planowanych procesów wewnątrzmagazynowych można rozważać dwa systemy automatycznego magazynowania:
LogiTower - system jedno, dwu lub wielowieżowy z wykorzystaniem ekstraktora pobierającego półki z towarem. Dobrym przykładem jest firma LENZE, która zdecydowała się na dwa dwuwieżowe regały LogiTower do składowania prętów i wałków stalowych, wykorzystywanych w produkcji motoreduktorów. Odpowiednia konstrukcja regału pozwala na ergonomiczny transport surowca przy pomocy wózka widłowego. Kasety o długości 6,3m umożliwiają składowanie dwóch wiązek dłużyc po 3 metry długości o łącznej wadze do 5 ton.
LogiComb - system typu honeycomb z układnicą przeznaczony do składowania bardzo dużych ilości kaset z towarem dłużycowym. Rozwiązanie to ciekawa opcja zwłaszcza dla branży okiennej i drzwiowej. Przykładem jest inwestycja u belgijskiego producenta stolarki okienno-drzwiowej, która realizuje zadanie przyspieszenia kompletacji zamówień do lakierni. Wcześniej profile okienne składowane były na regałach wspornikowych i obsługa potrzebowała dużo czasu na kompletację poszczególnych rodzajów profili do realizacji konkretnego zamówienia. Automatyczny system LogiComb znacznie ten proces przyspieszył - w celu otrzymania żądanego asortymentu operator wyszukuje w bazie właściwy indeks i przy użyciu klawiszy funkcyjnych wydaje komendę o dostarczeniu półki wraz towarem do jednej z trzech stacji odbiorczych. Po intergracji z wewnętrznym systemem ERP utrzymując pełną kontrolę nad stanami magazynowymi producent szybko i sprawnie zarządza 800 tonami profili składowanymi w systemie LogiComb.
Automatycznie wydajniejszy
Na rynku jest sporo ofert regałów pozwalających na składowanie towarów dłużycowych. Jednak tam, gdzie występuje spora rotacja towaru, mamy do czynienia z dużą ilością, zwłaszcza różnorodnego surowca i ważna jest możliwość szybkiego dostępu do pojedynczej sztuki towaru, typowe regały wspornikowe są rozwiązaniem niewystarczającym.
Jakie są korzyści rozwiązania automatycznego?
- ŁATWY I SZYBKI DOSTĘP DO WYBRANYCH TOWARÓW - LogiTower zapewnia możliwość uporządkowanego składowania różnych rodzajów dłużyc w kasetach regału, tym samym ułatwiając dostęp do pojedynczych sztuk materiału. Współpraca z wózkiem widłowym i maszynami ciągu technologicznego przyczynia się do skrócenia czasu operacji załadunku, rozładunku oraz transportu do dalszej obróbki.
- OGRANICZENIE STRAT W TOWARACH DŁUŻYCOWYCH - składowanie dużych partii profili, prętów czy rur na niewielkiej powierzchni magazynowej może skutkować ich deformacją oraz uszkodzeniem podczas transportu wewnątrz magazynu. Automatyczny magazyn LogiTower umożliwia podział półek na mniejsze strefy, co zabezpiecza wybrane rodzaje dłużyc przed kontaktem z innymi metalami i minimalizuje straty w towarach.
- WZROST POJEMNOŚCI MAGAZYNU - automatyczny regał w pełni wykorzystujący wysokość hali, zapewniający gęste składowanie bez ograniczenia dostępu do każdej sztuki towaru, to rozwiązanie, które ma kluczowe znaczenie dla wzrostu wydajności przedsiębiorstwa.
- KONTROLA STANÓW I ZWIĘKSZENIE PRZEJRZYSTOŚCI OPERACJI MAGAZYNOWYCH - system magazynowania może być zintegrowany z systemem ERP/WMS oraz wyposażony w system ważenia ładowanych i pobieranych partii towarów umożliwiając stałą kontrolę i inwentaryzację stanów magazynowych przy każdym ruchu magazynowym.
Źródło: ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o.
31-331 Kraków
+48 12 29 28 100
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Już 13 listopada 13 edycja STIGO User Day
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING