Szukaj w działach:

Automatyzacja magazynowania dłużyc - LogiTower i LogiComb

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Automatyzacja magazynowania i składowania dłużyc dzięki systemom LogiTower i LogiComb.


Duża powierzchnia niezbędna do przechowywania materiału, słaba dostępność do poszczególnych pozycji z całego asortymentu, trudność w wewnętrznym transporcie czy zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom - to tylko niektóre problemy, z jakimi borykają się firmy wykorzystujące w swoich procesach produkcyjnych towary dłużycowe: pręty stalowe, rury PVC, profile aluminiowe i profile z tworzyw sztucznych. Wszystkim tym niedogodnościom zaradzą automatyczne systemy LogiTower oraz LogiComb.

LogiTower czy LogiComb


LogiTower czy LogiComb?

W zależności od ilości składowanych towarów dłużycowych, dostępności miejsca oraz planowanych procesów wewnątrzmagazynowych można rozważać dwa systemy automatycznego magazynowania:

LogiTower - system jedno, dwu lub wielowieżowy z wykorzystaniem ekstraktora pobierającego półki z towarem. Dobrym przykładem jest firma LENZE, która zdecydowała się na dwa dwuwieżowe regały LogiTower do składowania prętów i wałków stalowych, wykorzystywanych w produkcji motoreduktorów. Odpowiednia konstrukcja regału pozwala na ergonomiczny transport surowca przy pomocy wózka widłowego. Kasety o długości 6,3m umożliwiają składowanie dwóch wiązek dłużyc po 3 metry długości o łącznej wadze do 5 ton. 

LogiComb - system typu honeycomb z układnicą przeznaczony do składowania bardzo dużych ilości kaset z towarem dłużycowym. Rozwiązanie to ciekawa opcja zwłaszcza dla branży okiennej i drzwiowej. Przykładem jest inwestycja u belgijskiego producenta stolarki okienno-drzwiowej, która realizuje zadanie przyspieszenia kompletacji zamówień do lakierni. Wcześniej profile okienne składowane były na regałach wspornikowych i obsługa potrzebowała dużo czasu na kompletację poszczególnych rodzajów profili do realizacji konkretnego zamówienia. Automatyczny system LogiComb znacznie ten proces przyspieszył - w celu otrzymania żądanego asortymentu operator wyszukuje w bazie właściwy indeks i przy użyciu klawiszy funkcyjnych wydaje komendę o dostarczeniu półki wraz towarem do jednej z trzech stacji odbiorczych. Po intergracji z wewnętrznym systemem ERP utrzymując pełną kontrolę nad stanami magazynowymi producent szybko i sprawnie zarządza 800 tonami profili składowanymi w systemie LogiComb.

Automatycznie wydajniejszy


Automatycznie wydajniejszy

Na rynku jest sporo ofert regałów pozwalających na składowanie towarów dłużycowych. Jednak tam, gdzie występuje spora rotacja towaru, mamy do czynienia z dużą ilością, zwłaszcza różnorodnego surowca i ważna jest możliwość szybkiego dostępu do pojedynczej sztuki towaru, typowe regały wspornikowe są rozwiązaniem niewystarczającym. 

Jakie są korzyści rozwiązania automatycznego?

 

Jakie są korzyści rozwiązania automatycznego?

  • ŁATWY I SZYBKI DOSTĘP DO WYBRANYCH TOWARÓW - LogiTower zapewnia możliwość uporządkowanego składowania różnych rodzajów dłużyc w kasetach regału, tym samym ułatwiając dostęp do pojedynczych sztuk materiału. Współpraca z wózkiem widłowym i maszynami ciągu technologicznego przyczynia się do skrócenia czasu operacji załadunku, rozładunku oraz transportu do dalszej obróbki.
  • OGRANICZENIE STRAT W TOWARACH DŁUŻYCOWYCH - składowanie dużych partii profili, prętów czy rur na niewielkiej powierzchni magazynowej może skutkować ich deformacją oraz uszkodzeniem podczas transportu wewnątrz magazynu. Automatyczny magazyn LogiTower umożliwia podział półek na mniejsze strefy, co zabezpiecza wybrane rodzaje dłużyc przed kontaktem z innymi metalami i minimalizuje straty w towarach. 
  • WZROST POJEMNOŚCI MAGAZYNU - automatyczny regał w pełni wykorzystujący wysokość hali, zapewniający gęste składowanie bez ograniczenia dostępu do każdej sztuki towaru, to rozwiązanie, które ma kluczowe znaczenie dla wzrostu wydajności przedsiębiorstwa. 
  • KONTROLA STANÓW I ZWIĘKSZENIE PRZEJRZYSTOŚCI OPERACJI MAGAZYNOWYCH - system magazynowania może być zintegrowany z systemem ERP/WMS oraz wyposażony w system ważenia ładowanych i pobieranych partii towarów umożliwiając stałą kontrolę i inwentaryzację stanów magazynowych przy każdym ruchu magazynowym.


Źródło: ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o.


ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o.
Skrajna 3B
31-331 Kraków
+48 12 29 28 100
POWIĄZANE
Regały magazynowe do nietypowych ładunków Przez lata - adaptując się do dynamicznej sytuacji rynkowej - sektor producentów p...
Automatyczne systemy magazynowe Baumalog na WIW 2019 W dniach 13-15 listopada w podwarszawskim Nadarzynie odbyły się targi Warsaw Industry Wee...
System magazynowy zgodny z ideą przemysłu 4.0 Firma Spiroflex z Mielca od ponad 27 lat specjalizuje się w obróbce metali, a w gł...
Jak zwiększyć wydajności wycinarki laserowej? Systemy automatyzacji przetwarzania blach produkowane przez polską firmę Baumalog trafiaj...
Wsparcie klientów w intralogistyce Niespodziewana przerwa w funkcjonowaniu pracy hali magazynowej i związany z nią przest&oa...
Jak zoptymalizować proces cięcia laserowego? Firma Yamazaki Mazak zaprasza na webinarium poświęcone automatyzacji i optymalizacji proc...
Partnerzy