Szukaj w działach:

Produkcja narzędzi skrawających o najwyższej jakości

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Nowa maszyna MX7 ULTRA umożliwia produkcję dużych partii frezów walcowo-czołowych i innych narzędzi skrawających z najwyższą dokładnością i jakością. Rozmiar rzędu kilku mikronów jest niewidoczny dla ludzkiego oka, ale dzięki przejściu z mikrometrów na nanometry, ANCA może zaoferować najwyższą jakość i dokładność narzędzi skrawających na rynku. Połączenie nowego oprogramowania, sprzętu i nowych funkcji zapewnia najwyższą jakość wykończenia powierzchni, dokładność i kontrolę bicia i tym samym niezmienność partii od pierwszego do tysięcznego narzędzia. 

MX7 ULTRA obejmuje:

  • układ sterowania z dokładnością nanometryczną,
  • nowy algorytm sterowania serwomechanizmami zapewniający płynność przejazdu,
  • usprawnienia systemu i elementów mechanicznych poprawiające sztywność,
  • pomiar w trakcie procesu, wyważanie i kompensacja bicia zapewniające niezmienną dokładność,
  • Motor Temperature Control (MTC) - kompensacja rozszerzalności cieplnej wrzeciona szlifierskiego,
  • specjalistyczne szkolenia na temat sposobów szlifowania zaawansowanych narzędzi skrawających. 


Pat Boland, współzałożyciel ANCA, powiedział:


„MX7 ultra jest znaczącym osiągnięciem w konstrukcji maszyn precyzyjnych i jestem przekonany, że przyniesie duże korzyści naszym klientom. Jestem bardzo dumny z zespołu ANCA, który opracował MX ultra. Inżynieria dostarczyła znaczących osiągnięć we wszystkich aspektach projektowania i zastosowań obrabiarek, które rynek dostrzeże w doskonałej wydajności szlifowania naszych najnowszych produktów." 

 


„Maszyna ULTRA to prawdziwy przełom na rynku. To kulminacja nadzwyczajnej technologii ANCA, dogłębnej wiedzy na temat branży i doświadczenia klientów w procesach szlifowania”, - mówi Thomson Mathew, menedżer produktu ANCA dla serii MX i produktów oprogramowania. 


W przeciwieństwie do konkurencji, ANCA to przedsiębiorstwo zintegrowane pionowo. Zapewnia to istotną przewagę dzięki temu, że zespół ANCA może opracować i wytwarzać swoje maszyny od podstawy po osłony - wraz z elementami sterowania i systemami napędowymi, oprogramowaniem do projektowania i symulacji, jak również oprogramowaniem do monitorowania maszyny. Dzięki dostępnym technologiom, podczas opracowywania nowych rozwiązań, inżynierowie i projektanci mogą traktować całą maszynę jako pojedynczy system. 


„Chcieliśmy stworzyć technologię, która pozwala wytwarzać najwyższej jakości narzędzia skrawające wykraczające poza obecne standardy rynkowe, zarówno pod względem dokładności, jak i trwałości. Wprowadziliśmy nanometryczną rozdzielczość osi, która stanowi nowość na rynku narzędzi skrawających. Jest to doskonały przykład integracji pionowej ANCA, ponieważ sami możemy dostosować lub opracować nowy algorytm dla naszych napędów, który pozwoli sprostać wymaganiom nowego rozwiązania.” 

 

Jakość pod każdym kątem dzięki MX7 ULTRA

 


„Narzędzia skrawające, takie jak frezy walcowo-czołowe z czołem kulistym, zaokrągleniem naroża, o profilu baryłkowym i podwójnym zaokrągleniu naroża są szeroko stosowane w branży produkcji matryc i form, lotniczej i wytwarzania energii. Jakość wykończenia powierzchni, dokładność i bicie to czynniki krytyczne dla parametrów i trwałości we wszystkich zastosowaniach - a nasi klienci oczekują gwarancji, że pierwsze wytworzone narzędzie będzie dokładnie takie samo jak setne i tysięczne. MX7 ULTRA pozwala wytwarzać najwyższej jakości narzędzia skrawające dostosowane do wszystkich potrzeb klienta, spełniające wymagania wszystkich branży”.

 


„Dzięki ponad 50-letniej ekspertyzie, firma ANCA jest specjalistą w dziedzinie narzędzi skrawających i chce przekazywać zdobytą wiedzę poprzez najlepsze praktyki szlifowania. Jako część doświadczenia ULTRA, wykwalifikowani inżynierowie ds. aplikacji zapewniają szkolenia i edukację naszych klientów, które pozwalają zagwarantować, że maszyna wytwarza najwyższej jakości narzędzia od pierwszego dnia produkcji”.

 


„Opracowanie tego zaawansowanego rozwiązania szlifowania wysokiej jakości narzędzi to rezultat wielu lat prac badawczo-rozwojowych oraz doskonałości technicznej. Podczas 25 lat pracy w branży wierzę, że są to jedne z najbardziej wyjątkowych innowacji, które faktycznie zmienią rynek narzędzi skrawających. Jesteśmy pewni, że nasi klienci będą bardzo zadowoleni z żywotności i właściwości użytkowych narzędzi skrawających wytwarzanych na tej zaawansowanej maszynie”, - dodaje Thomson.


Wyjątkowe parametry maszyny MX7 ULTRA 

Większa kontrola prędkości, przyspieszenia lub zwalniania z ograniczeniem nagłych zmian prędkości ruchu maszyny: W celu zwiększenia sztywności osi C, maszyna MX7 ULTRA łączy rozwiązania nanometrycznej i mikrometrycznej rozdzielczości osi liniowych i obrotowych, parametrów dostosowania, usprawnień systemu i istotnych zmian mechanicznych. 

ULTRA szybka reakcja na czynniki wewnętrzne lub zewnętrzne: Nowy algorytm kontroli serwomechanizmów ANCA zapewnia wyjątkowo płynny ruch osi z zastosowaniem wyjątkowego algorytmu i pomiarów w skali nanometrycznej realizowanych przez układ sterowania. Pozwala to na utworzenie bardziej precyzyjnych krawędzi skrawających i wyeliminowanie mikroskopowych wiórów, zapewniających najwyższą wydajność podczas faktycznej obróbki materiałów. 

Lepszy czas cyklu lub wyższa produktywność wysokiej jakości narzędzi skrawających: Wyjątkowy algorytm to klucz do wydajności maszyny, która zapewnia nadzwyczajne parametry pracy maszyny. Zapewnia to również ULTRA wysoką sprawność działania serwomechanizmu bez użycia złożonych, skomplikowanych lub kosztownych systemów mechanicznych. 

Ograniczony czas konfiguracji i liczba odpadów: Zaawansowane oprogramowanie zostało opracowane przez ANCA w celu zapewnienia spójności dużych partii. LaserUltra to część pakietu MX7 ULTRA pozwalającego utrzymać niezmienność i dokładność procesów szlifowania, który obejmuje pomiary w trakcie procesu i kompensację zużycia ściernicy oraz innych czynników zewnętrznych podczas szlifowania dużych partii. Możliwości analogowe maszyny pozwalają utrzymać dokładność kształtu linii na poziomie poniżej +/- 0,002 mm dla dowolnego profilu, również w przypadku narzędzi z czołem kulistym lub zaokrągleniem naroża. 

iBalance na MX7 ULTRA


Zwiększona trwałość ściernicy i lepsza jakość narzędzi: Właściwości użytkowe narzędzia i ściernicy można dodatkowo zoptymalizować z użyciem oprogramowania iBalance, które zapewnia ustawienie optymalnej pozycji szlifowania i prędkości obrotowej podczas monitorowania drgań i wyważania pakietów ściernic na maszynie. Prawidłowo wyważone pakiety ściernic zapewniają najwyższej jakości wykończenie powierzchni i ograniczają zużycie ściernic ze względu na wyeliminowanie drgań ściernicy. 

Niezmienna jakość gotowego narzędzia: Kolejną istotną funkcję pakietu MX7 ULTRA stanowi możliwość pomiaru całkowitego bicia narzędzia oraz jego kompensacji w oprogramowaniu iGrind. Podczas obrotu frezu walcowo-czołowego istotne jest, aby każdy jego ząb skrawał materiał w tym samym punkcie wzdłuż przedmiotu obrabianego, co pozwala zapewnić większą trwałość narzędzia oraz wydajność obróbki. Każde narzędzie w partii może być mierzone i kompensowane pod kątem bicia zapewniając, że cała partia mieści się w granicach tolerancji 0,002 mm. Jest to kolejne rozwiązanie, które pozwala zapewnić, że ostatni frez walcowo-czołowy będzie tak samo dobry, jak pierwszy. 

Stała stabilność termiczna wrzeciona: Kontrola temperatury silnika (MTC) to zgłoszona do opatentowania innowacja wbudowana w oprogramowanie układowe napędu wrzeciona silnika. Inteligentny algorytm sterowania aktywnie zarządza i utrzymuje temperaturę wrzecion z silnikiem w MX7 ULTRA. Znacznie skrócony czas nagrzewania maszyny oznacza, że produkcja może rozpocząć się wcześniej, gdy maszyna osiągnie stabilność termiczną. Poprawia to produktywność i wykorzystanie maszyny. Stała stabilność termiczna wrzeciona w czasie, niezależnie od zmian obciążenia, prędkości obrotowej lub temperatury chłodziwa, znacznie poprawia stabilność wymiarową wyników szlifowania. 

Procesy po zakończeniu szlifowania: Gładsza i bardziej precyzyjna krawędź skrawająca i lepsze wykończenie powierzchni dzięki połączeniu tych funkcji, między innymi kontroli w skali nanometrycznej, zapewniają wsparcie we wszystkich procesach po zakończeniu szlifowania, takich jak przygotowanie krawędzi i powlekanie. Cieńsza i prawidłowo przygotowana krawędź charakteryzuje się wyższą stabilnością, ograniczając prawdopodobieństwo wykruszania, z jednoczesnym zmniejszeniem chropowatości powierzchni, która powoduje zwiększenie tarcia pomiędzy narzędziem i przedmiotem obrabianym. 

MX7 ULTRA zostanie zaprezentowany przez ANCA na stoisku 125 w czasie Targów Toolex w Katowicach w dniach 4-6 października 2022. 


Źródło: ANCA 

ANCA Europe GmbH
Im Technologiepark 15
32-051 69469 Weinheim
+48 668150552
POWIĄZANE
Konferencja SOLIDEXPERT 2022 SOLIDEXPERT Polska zaprasza do udziału w XVIII Konferencji SOLIDEXPERT, która odbęd...
Przewodnik po Warsaw Industry Week W dniach 6-8 listopada 2018 r. Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe Ptak Warsaw Expo...
Wiertarki do metalu - rodzaje i zastosowanie Tworzenie różnego rodzaju otworów od zawsze towarzyszyło wykonywaniu prac r...
Nowości, inspiracje i najlepsze praktyki Jeden dzień w Olsztynie, Opolu, Lublinie, Koninie czy Bytomiu, gdzie odbędą się pierwsze ...
Rada Ministrów przyjęła Strategię Produktywności 2030 Strategia Produktywności została przygotowana w MRiT. Dokument określa horyzontalne dział...
Wydarzenie online dla branży narzędziowo-przetwórczej Tworzywa sztuczne bardzo często niesłusznie postrzegane są jako materiał nieekologiczny. ...
Partnerzy