Zrobotyzowane cele do obróbki metali OmniVance™
Kładąc podwaliny pod fabrykę przyszłości, firma ABB podczas targów Automatica 2022 zaprezentowała dwa przełomowe produkty pod nową marką OmniVance™: OmniVance™ FlexArc® oraz OmniVance™ Machining Cell oraz Machining Cell Software.
- Stoimy w obliczu bezprecedensowego niedoboru wykwalifikowanej siły roboczej, niepewności na świecie i zmieniających się wymagań konsumentów - mówi Marc Segura, dyrektor globalnego biznesu Robotyki ABB. - Rozwiązania ABB w zakresie robotyki i oprogramowania odpowiadają na te globalne trendy, dostarczając bardziej inteligentną elastyczne, mobilne i przyjazne dla użytkownika technologie, aby przygotować klientów na przyszłość. |
Zrobotyzowane cele OmniVance, wyposażone w roboty, sterowniki, oprogramowanie i inne elementy peryferyjne, to gotowe do wdrożenia rozwiązania modułowe, które można łatwo zintegrować z liniami produkcyjnymi. Dzięki możliwości obsługi mniejszych partii spełniają one rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania produkcyjne o małej objętości i wysokiej różnorodności, a jednocześnie z łatwością reagują na zmieniające się potrzeby produkcyjne. Oba produkty są częścią strategii ABB polegającej na dostarczaniu elastycznych zrobotyzowanych cel i oprogramowania, które mogą szybko przełączać się między różnymi typami produktów i łatwo integrować się z autonomicznymi robotami mobilnymi (AMR).
- Marka OmniVance firmy ABB łączy w sobie wszystkie znormalizowane zrobotyzowane cele. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w dziedzinie automatyzacji robotów, cele OmniVance są wyposażone w nowe oprogramowanie, które przyspiesza integrację, zapewniając jednocześnie większą elastyczność i wydajność - dodał Segura. |
OmniVance FlexArc Compact oszczędza miejsce i zapewnia większą elastyczność w zastosowaniach spawalniczych dzięki najmniejszej powierzchni podstawy w swojej klasie. Celę można również łatwo zintegrować z autonomicznymi robotami mobilnymi, a dla zwiększenia wydajności produkcyjnej można dodać do niej nawet cztery roboty bez konieczności zmiany jej struktury.
The OmniVance Machining Cell oraz Machining Software do obróbki skrawaniem zapewniają większą elastyczność i prostotę w wielu zastosowaniach, takich jak szlifowanie, polerowanie, cięcie i wykańczanie powierzchni. Nowa technologia, zdolna do wykonywania do ośmiu różnych aplikacji w jednej celi, może pracować do 20 000 godzin w trudnych warunkach bez konieczności konserwacji. Nowe oprogramowanie do obróbki skrawaniem jako pierwsze na rynku oferuje funkcję automatycznej kalibracji i dostrajania ścieżki w jednym narzędziu, skracając czas kalibracji do 10 minut.
Na stoisku podczas targów zaprezentowano również celę OmniVance FlexLoader™ M, która jest zintegrowana z rozwiązaniem AMR do obsługi maszyn. Wewnątrz celi części wykryte za pomocą systemu wizyjnego wykorzystującego sztuczną inteligencję są wybierane i obsługiwane przez robota IRB 2600. Obrazuje to, w jaki sposób autonomiczna robotyka mobilna stwarza nowe możliwości zwiększenia szybkości, elastyczności i wydajności procesów produkcyjnych, umożliwiając transport części tam, gdzie i kiedy są potrzebne.
Źródło: ABB
Redaktor: MRR
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Już 13 listopada 13 edycja STIGO User Day
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING