Szukaj w działach:

Zrobotyzowane cele do obróbki metali OmniVance™

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Kładąc podwaliny pod fabrykę przyszłości, firma ABB podczas targów Automatica 2022 zaprezentowała dwa przełomowe produkty pod nową marką OmniVance™: OmniVance™ FlexArc® oraz OmniVance™ Machining Cell oraz Machining Cell Software.Stoimy w obliczu bezprecedensowego niedoboru wykwalifikowanej siły roboczej, niepewności na świecie i zmieniających się wymagań konsumentów - mówi Marc Segura, dyrektor globalnego biznesu Robotyki ABB. - Rozwiązania ABB w zakresie robotyki i oprogramowania odpowiadają na te globalne trendy, dostarczając bardziej inteligentną elastyczne, mobilne i przyjazne dla użytkownika technologie, aby przygotować klientów na przyszłość.

 

Zrobotyzowane cele OmniVance, wyposażone w roboty, sterowniki, oprogramowanie i inne elementy peryferyjne, to gotowe do wdrożenia rozwiązania modułowe, które można łatwo zintegrować z liniami produkcyjnymi. Dzięki możliwości obsługi mniejszych partii spełniają one rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania produkcyjne o małej objętości i wysokiej różnorodności, a jednocześnie z łatwością reagują na zmieniające się potrzeby produkcyjne. Oba produkty są częścią strategii ABB polegającej na dostarczaniu elastycznych zrobotyzowanych cel i oprogramowania, które mogą szybko przełączać się między różnymi typami produktów i łatwo integrować się z autonomicznymi robotami mobilnymi (AMR).


Marka OmniVance firmy ABB łączy w sobie wszystkie znormalizowane zrobotyzowane cele. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w dziedzinie automatyzacji robotów, cele OmniVance są wyposażone w nowe oprogramowanie, które przyspiesza integrację, zapewniając jednocześnie większą elastyczność i wydajność - dodał Segura.


OmniVance FlexArc Compact oszczędza miejsce i zapewnia większą elastyczność w zastosowaniach spawalniczych dzięki najmniejszej powierzchni podstawy w swojej klasie. Celę można również łatwo zintegrować z autonomicznymi robotami mobilnymi, a dla zwiększenia wydajności produkcyjnej można dodać do niej nawet cztery roboty bez konieczności zmiany jej struktury. 

ABB FlexArc zrobotyzowana cela w zastosowaniach spawalniczych


The OmniVance Machining Cell oraz Machining Software
 do obróbki skrawaniem zapewniają większą elastyczność i prostotę w wielu zastosowaniach, takich jak szlifowanie, polerowanie, cięcie i wykańczanie powierzchni. Nowa technologia, zdolna do wykonywania do ośmiu różnych aplikacji w jednej celi, może pracować do 20 000 godzin w trudnych warunkach bez konieczności konserwacji. Nowe oprogramowanie do obróbki skrawaniem jako pierwsze na rynku oferuje funkcję automatycznej kalibracji i dostrajania ścieżki w jednym narzędziu, skracając czas kalibracji do 10 minut. 

Na stoisku podczas targów zaprezentowano również celę OmniVance FlexLoader™ M, która jest zintegrowana z rozwiązaniem AMR do obsługi maszyn. Wewnątrz celi części wykryte za pomocą systemu wizyjnego wykorzystującego sztuczną inteligencję są wybierane i obsługiwane przez robota IRB 2600. Obrazuje to, w jaki sposób autonomiczna robotyka mobilna stwarza nowe możliwości zwiększenia szybkości, elastyczności i wydajności procesów produkcyjnych, umożliwiając transport części tam, gdzie i kiedy są potrzebne.

Źródło: ABB
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
Czym się kierować przy wyborze szkoleń CNC? Operator CNC to osoba, która jest odpowiedzialna za niemal cały proces obrób...
Na czym polega wycinanie strumieniem wody? Cięcie wodą to ekologiczna i nowoczesna technologia obróbki strumieniowo-ściernej....
Marka Mewa w nowej odsłonie Mewa, firma działająca w obszarze usług tekstylnych, prezentuje swój nowy wizerune...
Wszystko o technologii cięcia plazmą na Dniach Plazmy Stigo Krakowska firma Stigo, dystrybutor maszyn i oprogramowania dla przemysłu, zaprasza na dru...
Arcom - systemy magazynowania Firma Arcom od 1996 roku specjalizuje się w produkcji systemów magazynowania i tran...
Oprzyrządowanie i wyposażenie do obrabiarek W zależności od tego, czy jest to warsztat, czy też duży zakład obróbki metalu spo...
Partnerzy