Szukaj w działach:

SECO/WARWICK wyznacza trendy w obróbce aluminium

SECO/WARWICK wyznacza trendy w obróbce aluminium


Obróbka cieplna aluminium i lutowanie aluminium w atmosferze ochronnej (CAB) to jedna ze specjalizacji Grupy SECO / WARWICK jak i procesy najczęściej stosowane w branży motoryzacyjnej w 2019 roku.


Specjalne rozwiązania SECO/WARWICK, tj. technologia CAB do lutowania chłodnic akumulatorów do samochodów elektrycznych lub rewolucyjny Vortex® do świecących cewek aluminiowych były najczęściej wybierane przez światowych producentów z najbardziej wymagających branż.

Ameryka wybiera rozwiązania in-house

W poszukiwaniu sposobów na obniżenie kosztów coraz więcej firm rezygnuje z outsourcingu procesów produkcyjnych. Dzięki urządzeniom dostarczanym przez SECO/WARWICK klienci mogą lutować wymienniki ciepła (wewnętrznie), a tym samym bardziej niezawodnie zarządzać planem produkcji i kontrolą jakości. Rynek amerykański najczęściej wybierał piekarnik Active Only® CAB, który spełniał powyższe wymagania. To urządzenie umożliwia lutowanie różnych wymienników ciepła (grzejniki, grzejniki, skraplacze, skraplacze, chłodnice oleju, chłodnice powietrza dolotowego) bez wprowadzania zmian w sterowaniu linii.

Produkty motoryzacyjnej przyszłości

Wieloletnie doświadczenie SECO/WARWICK w technologiach takich jak lutowanie w atmosferze ochronnej jest wykorzystywane do produkcji innowacyjnych produktów, takich jak chłodnice samochodowe. Dynamiczny rozwój przemysłu pojazdów elektrycznych i hybrydowych (HEV i EV) pokazuje, że akumulatory te są produktem przyszłości.

Piotr Skarbiński, wiceprezes segmentu aluminium i CAB w SECO/WARWICK, powiedział:
- „W 2019 roku nawiązaliśmy relacje biznesowe z jednym z najważniejszych producentów samochodów elektrycznych. W SECO / przeprowadzono szereg testów lutowania. że technologie lutowania oferowane do chłodnic akumulatorów samochodowych w pełni spełniają wymagania klientów. Pierwsze zamówione urządzenie zostanie dostarczone na rynek azjatycki, gdy będziemy wspólnie pracować nad kilkoma projektami na całym świecie.”

Flagowe produkty dla flagowych przemysłów

Miniony rok był pod wieloma względami częścią przemysłu lotniczego. Ta gałąź światowej gospodarki wybrała piece do odpuszczania i starzenia profili ze stopów twardych. Jak mówi P. Skarbiński:
- „Nasz wieloletni klient i partner w tej branży kupił 6 pieców do starzenia i wyżarzania profili aluminiowych - wszystko od SECO/WARWICK”.

Innym sztandarowym produktem tego działu jest piec Vortex® z komorą chłodzącą do odpuszczania cewek taśm aluminiowych. Producenci szukający alternatywnych i bardziej ekonomicznych systemów korzystają z tej opatentowanej technologii. W zależności od wymagań dostępne są modułowe piece jedno- lub wielostrefowe ze ścisłą kontrolą strefy.

Lata doświadczeń kluczem do sukcesu

SECO/WARWICK od dziesięcioleci odgrywa kluczową rolę w rozwoju i wprowadzaniu innowacji w systemach CAB, a także przyczynia się do rozwoju technologicznego przemysłu motoryzacyjnego i aluminium. SECO/WARWICK to uznana firma, która rozwija technologię lutowania CAB i jest jednym z najbardziej doświadczonych dostawców tych technologii. Firma jest uznanym liderem w dziedzinie stapiania i obróbki cieplnej aluminium z setkami wysoce wydajnych systemów zainstalowanych na całym świecie, które wspierają produkcję i przetwarzanie aluminium.

- „Dzięki współpracy i indywidualnemu podejściu do klienta możemy szybko zidentyfikować obszary, w których można ulepszyć proces. Dzięki temu oferujemy dostosowane do potrzeb rozwiązania, które zwiększają wartość niektórych procesów produkcyjnych” - podsumowuje P. Skarbiński.


Źródło: SECO/WARWICK

Dodano 19.03.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy