Szukaj w działach:

KUKA.Sim Pro 3.1 zwiększa wydajność

KUKA.Sim Pro 3.1 zwiększa wydajność

Wizerunek firmy jest jednym z najistotniejszych czynników wpływających na jej konkurencyjność. Właśnie dlatego należy skutecznie dążyć do eliminacji takich czynników, które mogą wpływać negatywnie na pozycję firmy na rynku.

Wszystkie fabryki, które nastawione są na rozwój zgodny z ideą Industry 4.0, starannie planują każdy proces wdrożeniowy. Liczy się każde rozwiązanie, które sprzyja rozwojowi przedsiębiorstwa, wszystko musi być więc dokładnie przygotowane – maszyny muszą być sprawne w 100%, a sam proces powinien podlegać starannej kontroli. Organizacja i przewidywalność to klucz do sukcesu w biznesie.

Co właściwie oznacza inwestycja w przyszłość?

To, co spędza sen z powiek każdemu właścicielowi nowoczesnego zakładu produkcyjnego, to szeroko pojęta awaria. Nawet najkrótszy przestój spowodowany błędem lub usterką może narazić firmę na nawet milionowe straty. Nie jest jednak możliwe przewidywanie wszystkich sytuacji kryzysowych i zapobieganie im na etapie planowania w 100%. Często nie wystarczy zatrudnianie najlepszych pracowników, inwestycja w nowoczesny i niezawodny (z pozoru) sprzęt, a nawet systematyczne przeglądy.

Właśnie dlatego należy zadbać o optymalizację procesów zanim podjęte zostaną jakiekolwiek działania. W symulacji procesów produkcyjnych doskonale sprawdzi się inteligentne oprogramowanie KUKA.Sim Pro 3.1. To bardzo dobre rozwiązanie, które podczas programowania offline zapewni wiele funkcji i modułów oraz intuicyjną obsługę.

KUKA.Sim Pro 3.1 zwiększa wydajność


Na co pozwalają zaawansowane funkcje KUKA.Sim Pro 3.1?

 • na stworzenie własnego programu robota w trybie offline
 • na dokonanie optymalizacji procesów produkcyjnych oraz pracy robotów przemyslowych w prosty i nieskomplikowany sposób
 • na zwiększenie zysków, dzięki kompleksowej sprzedaży komponentów i robotów
 • na stworzenie własnych komponentów oraz koncepcje przekładające się na cele pracy robota
 • na poprawienie planowania i bardziej efektywne przewidywanie prawdopodobnych scenariuszy
 • na przedstawienie klientom gotowych stanowisk i wyników badańIntratna inwestycja

Podstawową funkcją KUKA.Sim Pro 3.1 polega na planowaniu wirtualnych koncepcji robotów i instalacji. Pozwala to na nieograniczone dostosowanie modyfikacji do indywidualnych potrzeb klientów. Pliki można w łatwy sposób pobierać, konwertując format 3D do formatu pdf – dzięki temu bezproblemowo można zaprezentować go klientom, co przekłada się z kolei na chęć zakupu i atrakcyjność samego produktu.

 • Dzięki narzędziu KUKA.Sim Pro 3.1 odkryjesz wirtualną rzeczywistość. Stworzone koncepcje instalacji można prezentować dzięki urządzeniom VR (niedostępnym w zestawie). Efekty pracy widoczne będą również na tabletach i smartfonach, jeśli zdecydujemy się użyć aplikacji Mobile Viewer App.

 • Zwiększenie konkurencyjności i pewności planowania jest możliwe dzięki wstępnemu projektowaniu koncepcji instalacji o bardzo dokładnym czasie taktowania. Dzięki funkcji rozpoznawania kolizji oraz możliwości przeprowadzenia testów osiągalności możliwa jest ocena prawdopodobieństwa możliwości zrealizowania programów robotów oraz schematów modułów.

Najnowsza wersja KUKA.Sim Pro 3.1 została wzbogacona o nowe funkcje, między innymi w przeglądarkę CAD, a także KUKA.RCS suport, pozwalającego na łatwe i szybkie przewidywanie czasu cyklu, bez konieczności korzystania z KUKA.OfficeLite.

Gwarancja wyższej produktywności, efektywności i elastyczności

Wraz z rozwojem technologii rosną oczekiwania klientów. Aby im sprostać, trzeba zagwarantować swoimi działaniami otwartość i elastyczność, zachowywać najwyższe standardy jakości i przestrzegać nawet krótkich terminów produkcji. Dzięki zrozumieniu przez KUKA powyższych potrzeb, gwarantuje ona nowe rozwiązania i rozwój funkcjonalności dostępnych już w ofercie produktów.

Korzystanie z aplikacji KUKA.Sim Pro 3.1 pozwala przekładać działania na zyski, dzięki nowym opcjom pozwalającym na zwiększenie komfortu pracy klientów.

Przetestuj oprogramowanie KUKA.Sim Pro 3.1! 14-dniowa, bezpłatna wersja demo dostępna > TUTAJ

 

Źródło: KUKA

Dodano 21.06.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy