KUKA.Sim Pro 3.1 zwiększa wydajność
Wizerunek firmy jest jednym z najistotniejszych czynników wpływających na jej konkurencyjność. Właśnie dlatego należy skutecznie dążyć do eliminacji takich czynników, które mogą wpływać negatywnie na pozycję firmy na rynku.
Wszystkie fabryki, które nastawione są na rozwój zgodny z ideą Industry 4.0, starannie planują każdy proces wdrożeniowy. Liczy się każde rozwiązanie, które sprzyja rozwojowi przedsiębiorstwa, wszystko musi być więc dokładnie przygotowane – maszyny muszą być sprawne w 100%, a sam proces powinien podlegać starannej kontroli. Organizacja i przewidywalność to klucz do sukcesu w biznesie.
Co właściwie oznacza inwestycja w przyszłość?
To, co spędza sen z powiek każdemu właścicielowi nowoczesnego zakładu produkcyjnego, to szeroko pojęta awaria. Nawet najkrótszy przestój spowodowany błędem lub usterką może narazić firmę na nawet milionowe straty. Nie jest jednak możliwe przewidywanie wszystkich sytuacji kryzysowych i zapobieganie im na etapie planowania w 100%. Często nie wystarczy zatrudnianie najlepszych pracowników, inwestycja w nowoczesny i niezawodny (z pozoru) sprzęt, a nawet systematyczne przeglądy.
Właśnie dlatego należy zadbać o optymalizację procesów zanim podjęte zostaną jakiekolwiek działania. W symulacji procesów produkcyjnych doskonale sprawdzi się inteligentne oprogramowanie KUKA.Sim Pro 3.1. To bardzo dobre rozwiązanie, które podczas programowania offline zapewni wiele funkcji i modułów oraz intuicyjną obsługę.
Na co pozwalają zaawansowane funkcje KUKA.Sim Pro 3.1?
- na stworzenie własnego programu robota w trybie offline
- na dokonanie optymalizacji procesów produkcyjnych oraz pracy robotów przemyslowych w prosty i nieskomplikowany sposób
- na zwiększenie zysków, dzięki kompleksowej sprzedaży komponentów i robotów
- na stworzenie własnych komponentów oraz koncepcje przekładające się na cele pracy robota
- na poprawienie planowania i bardziej efektywne przewidywanie prawdopodobnych scenariuszy
- na przedstawienie klientom gotowych stanowisk i wyników badań
Intratna inwestycja
Podstawową funkcją KUKA.Sim Pro 3.1 polega na planowaniu wirtualnych koncepcji robotów i instalacji. Pozwala to na nieograniczone dostosowanie modyfikacji do indywidualnych potrzeb klientów. Pliki można w łatwy sposób pobierać, konwertując format 3D do formatu pdf – dzięki temu bezproblemowo można zaprezentować go klientom, co przekłada się z kolei na chęć zakupu i atrakcyjność samego produktu.
-
Dzięki narzędziu KUKA.Sim Pro 3.1 odkryjesz wirtualną rzeczywistość. Stworzone koncepcje instalacji można prezentować dzięki urządzeniom VR (niedostępnym w zestawie). Efekty pracy widoczne będą również na tabletach i smartfonach, jeśli zdecydujemy się użyć aplikacji Mobile Viewer App.
-
Zwiększenie konkurencyjności i pewności planowania jest możliwe dzięki wstępnemu projektowaniu koncepcji instalacji o bardzo dokładnym czasie taktowania. Dzięki funkcji rozpoznawania kolizji oraz możliwości przeprowadzenia testów osiągalności możliwa jest ocena prawdopodobieństwa możliwości zrealizowania programów robotów oraz schematów modułów.
Najnowsza wersja KUKA.Sim Pro 3.1 została wzbogacona o nowe funkcje, między innymi w przeglądarkę CAD, a także KUKA.RCS suport, pozwalającego na łatwe i szybkie przewidywanie czasu cyklu, bez konieczności korzystania z KUKA.OfficeLite.
Gwarancja wyższej produktywności, efektywności i elastyczności
Wraz z rozwojem technologii rosną oczekiwania klientów. Aby im sprostać, trzeba zagwarantować swoimi działaniami otwartość i elastyczność, zachowywać najwyższe standardy jakości i przestrzegać nawet krótkich terminów produkcji. Dzięki zrozumieniu przez KUKA powyższych potrzeb, gwarantuje ona nowe rozwiązania i rozwój funkcjonalności dostępnych już w ofercie produktów.
Korzystanie z aplikacji KUKA.Sim Pro 3.1 pozwala przekładać działania na zyski, dzięki nowym opcjom pozwalającym na zwiększenie komfortu pracy klientów.
Przetestuj oprogramowanie KUKA.Sim Pro 3.1! 14-dniowa, bezpłatna wersja demo dostępna > TUTAJ
Źródło: KUKA
40-246 Katowice
+48 327 30 32 14
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Dni Otwarte +Abplanalp w Warszawie
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House