Szukaj w działach:

Zielony i inteligentny przemysł z Tajwanu

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Program Promocji Inteligentnych Maszyn na Rynkach Zagranicznych, którego realizację powierzono Tajwańskiej Radzie Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA), ma na celu wesprzeć Polskę w dalszym rozwoju zielonego, inteligentnego przemysłu.

Położona w samym sercu kontynentu Polska jest szóstą gospodarką Unii Europejskiej i stanowi istotny europejski ośrodek produkcji w branżach motoryzacyjnej oraz artykułów gospodarstwa domowego. Ponadto w ostatnich latach Polska stała się drugim największym producentem akumulatorów litowych na świecie. Aby wesprzeć Polskę w dalszym rozwoju zielonego, inteligentnego przemysłu wytwórczego, Administracja Handlu Międzynarodowego (TITA) w Ministerstwie Gospodarki Tajwanu uruchomiła Program Promocji Inteligentnych Maszyn na Rynkach Zagranicznych, którego realizację powierzono Tajwańskiej Radzie Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA). Częścią tego przedsięwzięcia było otwarcie poświęconego niskowęglowym, inteligentnym technologiom produkcji tajwańskiego pawilonu na targach ITM Industry Europe 2024. Pierwszego dnia targów (4 czerwca) odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli wysłannicy mediów branżowych, kupujący, pośrednicy oraz delegaci stowarzyszeń branżowych. 

Konferencję prasową rozpoczęły przemówienia Sharon Wu, dyrektorki Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce, Tomasza Haiduka, prezesa Forum Automatyki i Robotyki Polskiej (FAIRP), oraz Filipa Bittnera, wiceprezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP). Sharon Wu podkreśliła, że Tajwan jako piąty największy eksporter obrabiarek na świecie doskonale zdaje sobie sprawę z globalnego zainteresowania zieloną transformacją, wobec czego tamtejszy przemysł zamierza dostarczać na światowe rynki bardziej zrównoważone rozwiązania w zakresie technologii produkcji. Zauważyła również, że współpraca między Tajwanem a Polską może się jeszcze bardziej zacieśnić, ponieważ oba kraje odgrywają istotną rolę w międzynarodowym przemyśle wytwórczym.

Z kolei Tomasz Haiduk, który niedawno wrócił z podróży do Tajwanu, gdzie spotkał się z potencjalnymi partnerami biznesowymi, przekonywał, że w najbliższej przyszłości spodziewa się rozwinięcia współpracy z Tajwańskim Stowarzyszeniem Inteligentnej Automatyki i Robotyki (TAIROA). Zapewnił zgromadzonych, że innowacja, wysoka jakość, wydajność i niezawodność tajwańskiego przemysłu czynią ten kraj idealnym partnerem dla Polski.

Zielony i inteligentny przemysł z Tajwanu

 

W trakcie konferencji prasowej przedstawiciele pięciu tajwańskich producentów – firm Hiwin, Honor Seiki, Chin Fong, YCM i Hannsa – zaprezentowali szereg oferowanych przez siebie rozwiązań, takich jak zintegrowane monitorowanie stanu maszyny w czasie rzeczywistym, konserwacja zapobiegawcza czy systemy optymalizujące zużycie energii i poprawiające wydajność energetyczną.

Na stoisku firmy Romatex, zwiedzający mogli się zapoznać z pięcioosiowym centrum UV 650 ze stołem obrotowo-uchylnym tajwańskiego producenta YCM. Firma YCM jest jednym z najstarszych i najbardziej renomowanych producentów maszyn do obróbki skrawaniem na Tajwanie. Seria UV prezentowana na targach to wysokowydajne 5-osiowe pionowe centrum obróbcze, dedykowane m.in. dla branż takich jak zakłady obróbki metali, przemysł lotniczy oraz matryce czy formy. Firma projektuje swoje maszyny zgodnie z najnowszymi trendami przemysłu 4.0, takimi jak integracja maszyn i oprogramowania, automatyzacja czy robotyzacja maszyn, w celu jak najefektywniejszej organizacji i zarządzania produkcją. 

YCM Romatex ITM

 

Innowacyjność i zaawansowanie technologiczne inteligentnych maszyn zaprezentowanych przez tajwańskich wystawców wywarły ogromne wrażenie na odwiedzających wystawę i przedstawicielach mediów.

W pawilonie poświęconym tajwańskim inteligentnym technologiom produkcji zorganizowano również cykl prezentacji tematycznych, które dotyczyły najróżniejszych zagadnień, takich jak: cięcie metalu, formowanie metalu, automatyka i kluczowe komponenty. Stoisko, na którym nie brakowało interaktywnych atrakcji, przyjaznej atmosfery ani herbaty bubble tea, odwiedziło łącznie ponad 400 osób zainteresowanych wspólnym budowaniem bardziej zrównoważonej przyszłości przez tajwańskich i polskich przedsiębiorców.

W przypadku zainteresowania współpracą z firmami tajwańskimi prosimy kontaktować się z polskim oddziałem TAITRA mailowo: warsaw@taitra.org.tw lub telefonicznie 22-370 52 10. Usługi są bezpłatne!

 

Źródło: TAITRA

POWIĄZANE
Pierwsza Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości Znamy już grono ekspertów, którym została powierzona ambitna misja działani...
Innowacje Mazak na ITM 2024 Yamazaki Mazak w dniach od 4 do 7 czerwca br. zaprasza na targi ITM Industry Europe 2024 ...
Już wkrótce Targi Modernlog! Coraz bliżej do Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, któ...
Roboty i obrabiarki przemysłowe FANUC na ITM INDUSTRY EUROPE 2023 Podczas tegorocznych targów ITM Industry Europe, zostały przedstawione najnowsze te...
Specjaliści o sztucznej inteligencji w przemyśle 4.0 Specjalista ds. nowych projektów FANUC Polska, mentor i futurolog z TIDK oraz dyre...
ITM Industry Europe 2021 na przełomie sierpnia i września Z uwagi na dynamiczną sytuację epidemiologiczną oraz jej trudny do prognozowania rozw&oac...
Partnerzy