Szukaj w działach:

O innowacyjnych strategiach zakupowych na Procon Polzak 2023

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Tegoroczna konferencja Procon Polzak to zarazem największa konferencja zakupowa w Polsce, jak i największe wydarzenie w pełni poświęcone gorącym tematom zakupowym w tej części Europy.


Nadchodząca edycja konferencji jest tym bardziej wyjątkowa jako, że jest to wydarzenie jubileuszowe – za nami już dziesięć lat konferencji Procon Polzak! 9-10 października tego roku, w Hilton Warsaw City w Warszawie spotkają się przedstawiciele zakupów z Polski i ze świata. Na uczestników czekać będzie 20 prelegentów, czterech gości specjalnych oraz dwa dni wypełnione dawką inspiracji oraz merytorycznej wiedzy.

Głównym zagadnieniem wokół którego powstała tegoroczna agenda są innowacyjne strategie zakupowe. Prelegenci będą poruszać tematy związane z wpływem nowych technologii wykorzystujących inteligentne algorytmy oraz umiejętnym połączeniem ich z siłą ludzkiego doświadczenia i kreatywności. Pogłębiony zostanie jakże ważny obecnie temat zrównoważonego rozwoju współczesnego świata zakupów – ESG oraz Agile supplier relationship management. W tej ostatniej sekcji uczestnicy dowiedzą się jak na przykładach różnych projektów doświadczeni zakupowcy, lewarują pozycję zakupową w organizacjach poprzez sprytne i pozytywne budowanie relacji biznesowych. Ponadto goście zagłębią się w nauki i wnioski płynące z dziesięcioletniej pracy nad Procon Polzak, a więc czeka nas małe „podsumowanie” dotychczasowych doświadczeń.

HI+AI Digital Transformation

Niektórzy uważają, że sztuczna inteligencja będzie rewolucją na miarę tej z przełomu lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych, spowodowanej powstaniem Internetu. Sytuacja, z którą mamy do czynienia dziś jest niejako podobna, ponieważ tak jak Internet w początkowych fazach rozwoju nie cieszył się zrozumieniem i często spotykał ze stwierdzeniem pokroju „to się nie przyjmie” tak i sztuczna inteligencja w etapie, którym mamy okazję ją obserwować, dziś zmaga się z tendencyjnym niedoszacowaniem, bądź przeszacowaniem jej możliwości. Drugie z powyżej wymienionych zjawisk często skutkuje wśród specjalistów lękiem przed byciem zastąpionym przez inteligentne programy i urządzenia. W odpowiedzi na wymienione problemy podczas tegorocznej konferencji Procon Polzak Tim Tabrizi, ceniony ekspert branży zakupowej oraz Prezes Your Coaching Institute przedstawi i „odczaruje” potencjał wykorzystania nowoczesnych technologii w biznesie, a specjaliści z przedsiębiorstwa Dell Technologies przybliżą uczestnikom możliwości, jakie wnosi AI na pole zakupów IT. Dodatkowo wybitny specjalista w zakresie kontraktów IT Łukasz Węgrzyn omówi aspekty prawne związane z postępowaniem zakupowym, otoczeniem prawnym oraz specyfice umów na zakup usług oraz produktów bazujących na sztucznej inteligencji. Uczestnicy będą mogli również zyskać szerszą perspektywę znaczenia innowacji, którą zaprezentuje dr Maciej Kawecki, znany popularyzator technologiczny i dziennikarz naukowy.  

Jako że tegoroczna konferencja Proco Polzak skupiać będzie się w dużej mierze na zastosowaniu nowych technologii na polu krajowym, jak i międzynarodowym, Organizatorzy do udziału zaprosili także wielu zagranicznych ekspertów. Podczas panelu prowadzonego przez Omara Abdullaha, dyrektora handlowego z The Smart Cube, firmy globalnej dostarczającej Business Intelligence dla Procurementu, uczestnicy wspólnie zastanowią się nad nowymi „sposobami pracy”. Dyskusja będzie dotyczyć pięciu konkretnych zmian, które muszą się połączyć, aby umożliwić dalszy rozwój działu zakupów – w tym dostosowanie się do celów korporacyjnych i ewolucję roli menedżerów kategorii oraz osadzanie cyfryzacji kierowanej przez ekosystem.

Increasing Business Value Through Procurement Innovation

Hasłem przewodnim tegorocznej konferencji jest zwiększanie wartości biznesowej poprzez innowacje w obszarze zakupów. Obserwując znaczny wzrost roli zakupowej w organizacjach możemy stwierdzić, że zakupy odpowiedzialne są za coraz więcej obszarów, ewoluując z roli działu suportowego w stronę ważnego ogniwa operacyjnego organizacji.

Podczas dyskusji prowadzonej przez ekspertów z przedsiębiorstwa Shell goście posłuchają o roli procurementu we wdrażaniu strategii zrównoważonego rozwoju na wszystkich etapach procesu zarządzania dostawcami. Jednak większa odpowiedzialność wiąże się z większymi wahaniami i zawirowaniami, o czym wszyscy będą mieli okazję posłuchać podczas prelekcji profesora Jana Vašek, który w przeszłych latach spotkał się z fantastycznym odbiorem ze strony audiencji oraz kolejny raz odwiedzi Procon Polzak. Specjaliści poruszą również temat zmiany łańcuchów dostaw oraz ich reorganizacji spowodowanej wieloczynnikowymi zmianami, które obecnie obserwujemy.

Sustainability and ethical sourcing – ESG

ESG to termin, który choć wydaje się nowy powstał w 2004 roku i od tamtego czasu nieustannie zwiększają swoją rozpoznawalność i z pewnością wypowiedziany na głos budzi wiele emocji, ale czy musi tak być? W swojej prelekcji Maciej Zaleski-Ejgierd, CEO Procurence, przedstawi praktyczne metody redukcji emisji dwutlenku węgla w łańcuchach dostaw. Prelegenci postarają się odpowiedzieć również na pytanie, czy ekologicznie zawsze znaczy drożej. Wątek ten omówiony będzie na panelu dyskusyjnym prowadzonym przez Małgorzatę Radziak, eksperta ESG oraz Jakuba Świątnickiego, wiceprezesa ds. zakupów w Accor. Paneliści pochylą się nad tematem należytej staranności w łańcuchu dostaw, dobrego zidentyfikowania interesariuszy oraz jakie wyzwania i przeszkody związane z ESG czekają świat zakupów.

Koniec epoki?

Podczas wystąpienia otwierającego konferencję uczestnicy będą mieli okazję posłuchać prelekcji w gronie Andrzeja Zawistowskiego, Moniki Kiełtyki-Michny oraz Wojciecha Osoby, w temacie nowych wyzwań dla funkcji zakupowej oraz potencjalnych zmian w obszarze globalizacji – czy wydarzenia, które mamy szansę dziś oglądać, są początkiem końca pewnej epoki? Czy też jest to zwyczajne zawahanie, które przeminie. 

Stoliki tematyczne

Konferencja będzie także okazją, aby uczestniczyć w praktycznych warsztatach, wzmacniających kompetencje Kupców, m.in.: „W jaki sposób metodyka Design Thinking może pomóc w szukaniu alternatyw i rozwiązywaniu wyzwań związanych z brakiem dostępności?, „Jak optymalizować zakupy z systemem e-procurement i marketplace’m”, „Zarządzanie karierą w zakupach” oraz „Negocjacje przyszłości: Jak być twardym negocjatorem w erze budowania wartościowych relacji”.

Networking

Konferencja jest niezmiennie polem do networkingu oraz integracji branży. Procon Polzak od lat zapewnia wyjątkowe możliwości poszerzenia swojej sieci kontaktów. Pierwszego dnia konferencji zaplanowane jest wieczorne Networking Party w ekskluzywnej restauracji STIXX. Luźna atmosfera, muzyka i zabawa to sprzyjające warunki, aby uczestnicy Procon Polzak mieli okazję utrwalić znajomości utworzone w trakcie wydarzenia.

W trakcie trwania konferencji odbywać się będzie także sesja pozytywnych relacji, wspierana przez Grzegorza Turniaka, zawodowego networkera i mówcę. Do dyspozycji uczestników będzie również aplikacja mobilna, ułatwiająca wymianę danych kontaktowych oraz umawianie spotkań. Dodatkowo przestrzeń wydarzenia została tak zaprojektowana, żeby umożliwić swobodne rozmowy podczas przerw.

--> REJESTRACJA NA WYDARZENIE TRWA!

 

Źródło: OptiBuy - a WNS company, PSML

 

 

POWIĄZANE
Ventor o ewolucji w przemyśle - Elementy złączne w motoryzacji Samochody elektryczne zastąpią diesla? Czy Jaguar będzie Citroenem? Na te i wiele innych p...
Dołącz do uczestników SURFACE FORUM 2023 Firma ITA zaprasza do udziału w dwudniowej konferencji szkoleniowej SURFACE FORUM, kt&oac...
IX edycja turnieju STEEL CUP W terminie 20-21 listopada 2021 r. w Wiśle odbędą się zawody STEEL CUP - IX Mistrzostwa P...
Lakierowanie proszkowe a lakierowanie na mokro Nakładanie farby lub na wybraną powierzchnię może odbywać się z wykorzystaniem 2 metod. T...
TransLogistica Poland pod znakiem rekordów Tegoroczne Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland – jedn...
Branża oświetleniowa spotkała się w Sosnowcu Branża oświetleniowa oraz elektrotechniczna spotkały się w Sosnowcu w dniach 4-5 grudnia ...
Partnerzy