LogiTower - rozwiązanie na brak miejsca w magazynie
Optymalne wykorzystanie przestrzeni to kluczowe wyzwanie każdego magazynu. Jeśli mimo optymalizacji wewnętrznego transportu i magazynowania towarów wciąż brakuje miejsca wewnątrz hali, specjalne możliwości budowy regałów automatycznych LogiTower wychodzą na ratunek.
System LogiTower na zewnątrz hali
Jednym z rozwiązań jest umiejscowienie regału automatycznego poza zewnętrznym obrysem hali magazynowej- jako system połączony z budynkiem hali lub system wolnostojący. Kluczowym elementem tego rozwiązania jest obudowanie regału płytą warstwową, odporną na różne warunki atmosferyczne i gwarantującą bezpieczne przechowywanie towarów. W przypadku, gdy regał ma zostać połączony z główną halą produkcyjną, ważne jest także właściwe zaprojektowanie okien dostępowych, które zagwarantują płynny proces poboru/ przyjęcia skłądowanego towaru.
Na takie rozwiązanie zdecydował się m.in BITRON - producent komponentów elektromechanicznych i elektrycznych. Wraz z wzrostem produkcji i zwiększoną liczbą przechowywanych towarów szczególnie trudnym wyzwaniem w hali produkcyjnej stało się przechowywanie ciężkich form wtryskowych.
Przed instalacją regału LogiTower magazyn form zajmował ogromną powierzchnię wynoszącą 66m². Dzięki nowemu rozwiązaniu wykorzystywana jest jedynie powierzchnia 20m² już poza obrysem hali. Udało się więc nie tylko odzyskać sporą powierzchnię na potrzeby produkcji, ale jednocześnie zapewniono ergonomiczny dostęp do 110 ton towarów. Wózek wyjezdny znajduje się w zasięgu pracy żurawia słupowego, gwarantując bezpieczny i efektywny transport ciężkich towarów.
Regał ponad wysokością dachu
Innym rozwiązaniem jest podniesienie części dachu hali magazynowej, umożliwiające budowę wyższych regałów, a tym samym - zwiększenie pojemności regału bez zabierania większej ilości miejsca w poziomie. To idealna opcja, gdy mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią a jednocześnie potrzebujemy wewnątrz hali magazynować duże ilości towaru.
Dla Jaehde - niemieckiego producenta wyrobów metalowych kluczowym założeniem była możliwość przechowywania jak najwięcej arkuszy blach w centralnej części hali produkcyjnej, w pobliżu maszyn do dalszej obórki. Z uwagi na niewielką wysokość hali zaproponowano system składowania, który wystaje ponad wysokość budynku. 12-metrowa wieża LogiTower została obudowana płytą warstwową i takie rozwiązanie pozwoliło na składowanie na niewielkiej powierzchni podłogi magazynu, łącznie aż 280 ton ciężkich towarów.
Elastyczny system
Regały automatyczne LogiTower oferują elastyczne i inteligentne rozwiązania dla firm, które borykają się z brakiem miejsca w magazynie. Dzięki możliwościom budowy poza granicami hali, wykorzystaniu wysokości pomieszczenia, opcji budowy ponad wysokością dachu, umieszczeniu okien dostępowych na zewnątrz budynku, rozbudowy w przypadku zwiększenia zapotrzebowania czy relokacji w przypadku zmiany siedziby lub zmiany przepływu materiału w procesach produkcji, firmy mogą zoptymalizować przestrzeń magazynową i zwiększyć wydajność swojej działalności.
Filmy z realizacji do zobaczenia na kanale --> www.youtube.com/logitower
Źródło: ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne
31-331 Kraków
+48 12 29 28 100
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Abas zaprasza na Dzień Odlewnika
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka