Dywizja OSS grupy Oerlikon na targach EMO 2023
Oerlikon Balzers, lider w branży z grupy Oerlikon, zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania technologiczne na targach EMO 2023, które odbędą się w dniach 18-23 września w Hanowerze.
Na stoisku firmy zostaną zaprezentowane nowości: powłoka S3p BALIQ TISINOS PRO do obróbki materiałów twardych do 70 HRC, BALINIT MAYURA, a także powłoki diamentowe BALDIA oraz nowe rozwiązania cyfrowe. Produkty i usługi Oerlikon Metco oraz Oerlikon AM uzupełnią ofertę targową. Tematem przewodnim będą cienkie warstwy, które robią różnicę. Serdecznie zapraszamy – stoisko B 18, hala 4.
Zwiększona wydajność obróbki dzięki BALIQ TISINOS PRO
Najnowsza powłoka Oerlikon Balzers wyraźnie pokazuje, jak duży wpływ na wydajność obróbki mogą mieć małe różnice. Powłoki BALIQ wytwarzane są w technologii S3p (Scalable Pulsed Power Plasma), która łączy zalety procesów odparowywania łukowego i rozpylania magnetronowego, aby zwiększyć osiągi powłok HiPIMS. Mikrostruktura i gładkość BALIQ TISINOS PRO zostały poprawione, co skutkuje jeszcze lepszą odpornością na zużycie. Przy obróbce stopów żaroodpornych oraz stali nierdzewnych i hartowanych o twardości do 70 HRC powłoka AlTiSiN wytrzymuje wysokie obciążenia termiczne i zapewnia stabilny proces. Testy z użyciem frezów trzpieniowych wykazały średni wzrost trwałości narzędzia nawet o 50% w porównaniu z dotychczas stosowaną powłoką. Ponadto uzyskano wyższą jakość, szczególnie w przypadku mikroobróbki.
Fot.: Ostre krawędzie i wysoka precyzja: producenci narzędzi i użytkownicy końcowi coraz częściej sięgają po powłokę węglową BAL INIT MAYURA w kolorze tęczy do obróbki materiałów nieżelaznych. |
Powłoki węglowe i diamentowe stosowane do obróbki metali nieżelaznych
Wprowadzona na rynek w 2022 roku BALINIT MAYURA skupia na sobie coraz większą uwagę, i nie chodzi wcale o jej tęczowy kolor. Cienka i niezwykle twarda powłoka o strukturze ta-C została stworzona z myślą o materiałach niezależnych, takich jak aluminium, miedź, stopy mosiądzu i polimery. Powłoka minimalizuje gromadzenie się narostów na narzędziu, zachowując jednocześnie bardzo ostre krawędzie skrawające. Wysoka precyzja, dłuższa trwałość narzędzia i zwiększona produktywność to powody, dla których producenci narzędzi i użytkownicy końcowi sięgają po BALINIT MAYURA. Powłoki BALDIA Oerlikon Balzers zostały stworzone z myślą o innowacyjnych rynkach, takich jak sektor dentystyczny, motoryzacyjny i lotniczy. Znajdują również zastosowanie w tradycyjnych branżach, np. obróbka elektrod grafitowych. Te diamentowe powłoki CVD są idealne do wysoce ściernej obróbki grafitu właśnie, ceramiki i materiałów CFRP/GFRP, wspierając zrównoważone rozwiązania produkcyjne w zakresie elektromobilności i lekkich konstrukcji. Na przykład BALDIA COMPOSITE DC potroiła trwałość wierteł do obróbki CFRP stosowanych w konstrukcji samolotów, jednocześnie zmniejszając koszty narzędzi o ponad połowę.
Cyfryzacja: zarządzanie narzędziami, elektroniczne platformy dla klienta
Bity i bajty mają wielką przyszłość.
Tool ID – to system zarządzania narzędziami, który wykorzystuje cyfrowe znakowanie w celu identyfikacji narzędzia, torując drogę do zarządzania cyklem życia narzędzia, od produkcji, po regenerację.
myBalzers oferuje usługi cyfrowe na wyższym poziomie. Wszyscy odwiedzający stoisko mogą sprawdzić funkcjonalność platformy klienta (od składania zamówień, sprawdzenia statusu, poprzez pełne zarządzanie dokumentacją).
Fot.: Nowe rozwiązanie (HMI) firmy Oerlikon dla METAPLAS. DOMINO systems oferuje monitorowanie i wizualizację w czasie rzeczy wistym podczas procesu powlekania w celu zwiększenia wydajności. |
W ramach targów Oerlikon Balzers zademonstruje oprogramowania dla osób zainteresowanych systemami powlekania: nowe, przyjazne dla użytkownika rozwiązanie HMI (Human Machine Interface) dla METAPLAS marki Oerlikon. Prezentowane będą także systemy DOMINO, zapewniające wysoce wydajne monitorowanie w czasie rzeczywistym i wizualizację pracy systemu. Firma przedstawi również udoskonaloną usługę IIoT (Industrial Internet of Things), służącą do pozyskania kompleksowych danych z systemów powlekania Oerlikon, która oferuje ogromny potencjał zwiększenia wydajności procesu.
Od proszku metalowego i natryskiwania termicznego po wydruki 3D
Oerlikon Metco to marka doświadczona w natryskiwaniu termicznym i dostarczaniu specjalnych proszków metali do produkcji dodatków, z których czerpie Oerlikon AM jako innowator i dostawca rozwiązań.
Odwiedzający targi będą mieli okazję zapoznać się z kompleksowych portfolio rozwiązań powierzchniowych oferowanych przez Oerlikon
Źródło: Oerlikon Balzers
Zdjęcia: Oerlikon, Ceratizit Group
59-101 Polkowice
+48 76 746 48 00
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok