Szukaj w działach:

Podsumowanie targów AUTOMATICON 2023

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Za nami 27. edycja Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON. To pierwsze spotkanie z wystawcami i gośćmi odwiedzającymi targi po okresie pandemii, którzy chętnie korzystali z tak rzadkiej w ostatnich czasach okazji do osobistych rozmów i nawiązania nowych kontaktów. 


Targi odbyły się w dniach 7-9 marca 2023 roku, w warszawskim EXPO XXI, zlokalizowanym w centrum stolicy. Jak co roku, targom towarzyszył obszerny, specjalistyczny program, odpowiadający na największe wyzwania branży. 

Tym razem była to konferencja: „Programy i środki wsparcia dla innowacyjnych technologii automatyzacji, pomiarów przemysłowych i robotyzacji” organizowana przez CEZATECH przy współpracy Łukasiewicz – PIAP i IZTECH. W czasie sesji panelowych adresowanych do menadżerów i kadry zarządzającej uczestnicy mogli się dowiedzieć jak pogodzić KPI z inwestycjami w automatyzację i robotyzację oraz nad strukturą finansowania inwestycji w automatyzację i robotyzację w kontekście kosztów zaangażowania w pozyskanie środków.

Ogromnym powodzeniem cieszyły się również warsztaty z programowania robotów KUKA oraz zagadnienia z cyberbezpieczeństwa przemysłowego prezentowane przez ekspertów z firm INTEX sp. z o.o. oraz Exclusive Networks Poland. 

Tegoroczna edycja miała nieco mniejszy zasięg od poprzednich, ale w opinii wielu wystawców to były znakomite targi pod względem kontaktów handlowych, które mają szanse przełożyć się na satysfakcjonujące zamówienia i pozwolić sprostać aktualnym wyzwaniom. 

79 wystawców, 116 firm reprezentowanych przez wystawców, 3214 zarejestrowanych gości oraz 276 uczestników szkoleń, warsztatów i prezentacji zorganizowanych w trakcie wydarzenia – tak wypada podsumowanie targów w liczbach. 

Nieodłącznym elementem każdej edycji Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON jest przyznanie Złotych Medali – prestiżowych wyróżnień, przyznawanych za innowacyjne produkty z szeroko pojmowanej automatyki. W tym roku otrzymały je:

  • Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu S.A. - Systemy wizyjne do kontroli jakości detali polimerowych wraz z naświetlaczami sferycznymi.
  • WIRE SOLUTIONS Grzegorz Bednarz - Cable measuring device VCPX5.
  • Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP - TITAN-I Przemysłowa drukarka 3D do elementów o podwyższone.


--> Pełna oferta wystawców w katalogu targowym
 


Kolejna edycja targów AUTOMATICON odbędzie się w marcu 2024 r.


Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytutu Automatyki i Pomiarów

POWIĄZANE
Regał automatyczny Modula do bezbłędnej kompletacji Sektor e-commerce to bardzo wymagająca i dynamicznie rozwijająca się branża, w któ...
FANUC wspiera centrum testów na COVID-19 Robot FANUC wspiera pracę bezkontaktowego centrum testów na koronawirusa.W dobie p...
FANUC zaprasza na targi ITM INDUSTRY EUROPE 2022 Światowej klasy technologia, profesjonaliści z zakresu automatyzacji i robotyzacji produk...
Planowanie i monitorowanie procesów produkcyjnych Nowa domena oprogramowania może planować, kontrolować i monitorować nawet niezautomatyzow...
Targi ITM pełne nowości Blok targów ITM Industry Europe odbywający się w dniach 4-7 czerwca 2019 r. na ter...
Przemysł zautomatyzowany na Automaticon 2019 AUTOMATICON® w tym roku odbyły się w dniach 26-29 marca jak zwykle w Warszawie w EXPO ...
Partnerzy