Szukaj w działach:

Targi METAL łączą przemysł odlewniczy

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


W dniach od 20 do 22 września przemysł odlewniczy spotka się w Targach Kielce podczas odbywających się targów METAL oraz towarzyszących im wystaw: HEAT TREATMENT, ALUMINIUM & NONFERMET, CONTROL-TECH i RECYKLING. Wydarzenie branży odlewniczej od początku swojego istnienia przyciąga ważnych „graczy” tego sektora przemysłu.

Poprzednie lata za sprawą pandemii nieco wywróciły kalendarz imprez targowych, ale w tym roku targi METAL wracają do swego tradycyjnego terminu. Wydarzenie skupiające firmy związane z rynkiem odlewniczym, cały czas otwarte jest na kolejnych wystawców, a towarzyszące mu seminarium Foundry Goes Green jest znakomitą okazją do zaprezentowania nowoczesnych rozwiązań dla branży i olbrzymią dawkę praktycznej wiedzy. 

Seminarium Foundry Goes Green

Dwudniowe seminarium pn. Foundry Goes Green będzie częścią targów METAL i odbędzie się 20 i 21 września w godzinach 11.00 do 13.00. Podzielone na dwa bloki tematyczne, spotkanie z uczestnikami, będzie ważnym uzupełnieniem oferty i programu wydarzenia. W jego trakcie poruszane będą m.in. tematy związane z: czystym powietrzem, nowoczesnymi technologiami przemysłu, czy obróbką cieplną metali. Ciekawym punktem spotkania z uczestnikami będzie wykład na temat redukcji kosztów eksploatacji dla procesów obróbki cieplnej, który przeprowadzi firma BURKERT GmbH. 

Cyfryzacja, która dotyka niemal każdej dziedziny życia i różnych sektorów przemysłu będzie tematem kolejnej prelekcji podczas seminarium Foundry Goes Green. Abas Business Solutions Poland w swoim bloku mówić będzie o „Cyfryzacji produkcji w branży metalurgicznej: optymalizacji 8 kluczowych obszarów z abas ERP”. W jej trakcie uczestnicy poznają m.in.: osiem najważniejszych procesów w branży odlewniczej i sposoby ich optymalizacji. System nagrodzony został „Symbolem Innowacji” za wsparcie procesu transformacji cyfrowej przedsiębiorstw i wyjątkową elastyczność. 

Swoje „pięć minut” podczas seminarium będzie również miała firma LUNEOS Polska, która omawiać będzie zagadnienia związane z transformacją energetyczną w odlewniach. Pracownicy Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa, obecni podczas jesiennych targów METAL, powiedzą z kolei o Technologii Przemysłu 4.0., która jest jednym z kierunków kształcenia na krakowskiej uczelni. Jej absolwenci po ukończonych studiach są gotowi do podjęcia pracy w firmach funkcjonujących w ramach szeroko pojętej czwartej rewolucji przemysłowej.

Branża odlewnicza, ze względu na swoją specyfikę, bardzo silnie polega na wydarzeniach targowych. Targi Kielce od początku istnienia targów METAL stawiały na stworzenie wspólnego gruntu do rozmów i nawiązywania kontaktów biznesowych pomiędzy producentami, dostarczycielami i klientami maszyn odlewniczych. Dzięki temu kieleckie wydarzenie stało się nieoficjalnym pomostem pomiędzy wschodem i zachodem. To właśnie podczas tych targów nawiązywane są kontakty biznesowe o wymiarze globalnym, a stałymi bywalcami są firmy z takich krajów, jak Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Czechy, Belgia, Francja, Szwecja, Rumunia, Chiny czy Katar. Po edycji z 2018 roku Targi Kielce zyskały miano przystanku na Jedwabnym Szlaku branży odlewniczej.

Na liście firm, które zapowiedziały swój udział, znalazły się m.in.: ASK CHEMICALS, PREC-ODLEW, EUROCAST, PETROFER – POLSKA, EUROCAST Industries, SIMPSON Technologies GmbH, HIRADO Kinzoku Kogyo Co. ltd., Heinrich Wagner Sinto Maschinenfabrik GmbH, Omega Sinto Foundry Machinery Ltd i Laempe Mössner Sinto GmbH, WÖHR, SGM Magnetics S.p.a., SUHAIL INDUSTRIAL HOLDING Group z Kataru, AGRATI z Włoch, IDRA Italy i TAV Vacuum Furnaces S.p.a. oraz BOSIO d.o.o. Industrial Furnace Solutions ze Słowenii, AAGES z Rumunii, DIAMANT METALLPLASTIC z Niemiec, MAMMUT Polska, REICHMANN & SOHN GmbH, MASCHINENFABRIK GUSTAV EIRICH GmbH, FRECH, SGM Włochy, NovaCast Szwecja, HÜTTENES - ALBERTUS, GEMCO Holandia, INDUCTOTHERM EUROPE Ltd. Wielka Brytania, FOUNDRY ECOCER Włochy, AAGES SA Ruminia, SUHAIL INDUSTRIAL Katar, JAP INDUSTRIES Czechy, SAVELLI Technologies z Włoch czy firma BARABASZ i jej Partnerzy z Niemiec. Jak informują organizatorzy, w ostatnim czasie udział zapowiedziały również KANTHAL GmbH Niemcy, EUROTEK Foundry Products Ltd. Wielka Brytania czy firma GUSS-EX i jej Partnerzy Handlowi. Organizatorzy zapewniają, że jest to jedynie fragment pełnej listy wystawców biorących udział w wydarzeniu.

Jak zawsze targom towarzyszy Konkurs targowy, w którym nagradzane są najlepsze produkty prezentowane podczas targów. Tegoroczna uroczystość wręczenia nagród odbędzie się drugiego dnia targów w hali E.

Targi Kielce zapraszają do udziału w XXIV Międzynarodowych Targach Technologii dla Odlewnictwa METAL oraz towarzyszących wydarzeniach: HEAT TREATMENT, ALUMINIUM & NonFerMet, CONTROL-TECH I RECYKLING, które odbędą się już od 20 do 22 września 2022 roku w Targach Kielce oraz do śledzenia strony: https://www.targikielce.pl/en/metal i profilu na LinkedIn: https://www.linkedin.com/showcase/metal-trade-fair/

Odwiedź Targi METAL bezpłatnie

Zapraszamy do odwiedzenia nas podczas „Przemysłowej Jesieni” na STOISKU E-46.

Tradycyjnie portal Staleo.pl jako patron medialny „Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce” ma dla Państwa Zaproszenie. Zaproszenie upoważnia do bezpłatnego wstępu na Targi po wcześniejszej rejestracji on-line lub rejestracji na miejscu (wymagane wówczas pozostawienie wizytówki lub wypełnienie formularza). 

-->POBIERZ ZAPROSZENIE

-->REJESTRACJA ON-LINE


Źródło: Targi Kielce

POWIĄZANE
ITM Polska - najnowsze trendy w przemyśle Już od pewnego czasu istotnym wymogiem rynku stało się wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i...
Na czym polega szlifowanie metali? We współczesnym przemyśle szlifowanie stosowane jest powszechnie i odgrywa dużą ro...
Przewodnik po Tagach METAL 2022 Kieleckie targi branży odlewniczej METAL oraz siostrzane wydarzenia skupione wokół...
Nadchodzi czas na aluminium W dziejach świata okres dominacji ma już za sobą kamień, brąz czy żelazo. Pora na alumini...
Nowoczesne systemy akustyczne z Hydro REDUXA Kilkanaście miesięcy temu przyszło nam zderzyć się z zupełnie nową rzeczywistością i nikt...
16 mln zł na odbudowę Chemar S.A. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP) rozpoczęła proces restrukturyzacyjny w kieleckiej Ch...
Partnerzy