Szukaj w działach:

Maszyny Polskie z tytułem Geparda Biznesu


Firma Maszyny Polskie, dystrybutor laserów fiber i maszyn do obróbki metalu, zostały laureatem XV edycji konkursu Gepardy Biznesu 2020.

Maszyny Polskie uzyskały tytuł Geparda Biznesu 2020 dzięki imponującej, przekraczającej 150 proc. dynamice przychodów i zysków netto w latach 2018-2019. Organizatorzy docenili także efektywność działania firmy oraz wzrost jej wartości rynkowej (szacowanej na niemal 15 mln zł), przyznając Maszynom Polskim m.in. tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020.


- Tytuł Geparda Biznesu to potwierdzenie naszej silnej pozycji rynkowej i efekt ciężkiej pracy całego naszego zespołu – podkreśla Aleksander Weiwer, prezes firmy Maszyny Polskie. - Każda kolejna sprzedana maszyna procentuje rosnącym zaufaniem ze strony naszych partnerów. I to zaufanie wyraża się w twardych liczbach – dodaje.


Wyniki finansowe to tylko część sukcesu firmy. W 2020 roku Maszyny Polskie otworzyły w Toruniu pierwszy w Polsce salon technologii laserowych. Po tegorocznej rozbudowie na klientów czeka 900 m2 z laserami różnej mocy, znakowarkami czy systemami filtrowentylacyjnymi.

Sieć serwisową Maszyn Polskich w ostatnim czasie wzmocniło dwóch inżynierów z Chin pracujących w Jinan Senfeng Laser Technology, którego polska firma jest wyłącznym dystrybutorem w kraju. Ogromna wiedza i doświadczenie specjalistów wcześniej zaangażowanych w produkcję laserów fiber wyraźnie wzmocni możliwości sieci serwisowej Maszyn Polskich. 


- Obecność specjalistów związanych z producentem to ogromna korzyść dla naszych klientów, ale też dowód na siłę relacji, jaką udało nam się zbudować z chińskim partnerem – mówi Aleksander Weiwer, prezes firmy Maszyny Polskie. - SENFENG mocno stawia na rynek europejski, chcąc dowieść, że wycinarka laserowa z Chin to pewny i bezpieczny wybór – podkreśla.


Imponuje także sprzedaż, która w ostatnich tygodniach przekroczyła liczbę 60 dostarczonych do klientów w całym kraju zaawansowanych laserów fiber. Wśród nich znajduje się maszyna o mocy 12kW, prawdopodobnie pierwszy laser dalekowschodniej marki o tak dużej mocy, który znajdzie się w Polsce. Maszyny Polskie dostarczą również specjalistyczną, 12-metrową wycinarkę laserową do rur i profili dla firmy MIPROMET, rodzimej firmy produkującej żurawie i suwnice.

Maszyny Polskie rozszerzają swoją ofertę o kolejne rodzaje urządzeń. W ostatnich tygodniach sukcesem zakończyła się sprzedaż pierwszej panelowej prasy krawędziowej SENFENG, nowości w asortymencie tego producenta.

Gepardy Biznesu to uznany na rynku konkurs wyróżniający przedsiębiorstwa o ponadprzeciętnej dynamice wzrostu. Laureaci wskazywani są przez organizatora, Instytut Europejskiego Biznesu, w oparciu o obiektywne wskaźniki finansowe (pozyskane m.in. z GUS czy KRS).

Maszyny Polskie to dystrybutor maszyn do obróbki metalu, czołowy importer laserów fiber na naszym rynku. Jest jedynym w Polsce autoryzowanym przedstawicielem SENFENG Leiming Laser, jednej z największych chińskich firm produkujących wycinarki laserowe fiber.

Autor: Maszyny Polskie
Źródło: 
Maszyny Polskie

MASZYNY-POLSKIE.PL sp. z o.o.
Mazowiecka 52
87-100 Toruń
+48 604 820 313
POWIĄZANE
Maszyny Polskie liderem wśród importerów laserów Maszyny Polskie jako pierwsza firma w naszym kraju sprzedała pięć laserów fiber o ...
Nowoczesne systemy filtrowentylacji Welldone Firma Maszyny Polskie rozpoczęła współpracę z Welldone, uznanym na rynku międzynar...
Salon technologii laserowych Maszyny Polskie kończy rok Salon technologii laserowych Maszyny Polskie w Toruniu działa już od roku. Po tegorocznej...
Maszyny Polskie otworzyły salon technologii laserowych Ponad 500 m2 powierzchni, najnowocześniejsze obrabiarki laserowe, fachowa obsługa i możli...
Czy w małej firmie warto inwestować w laser fiber? Laser fiber, technologia do niedawna spotykana głównie w największych zakładach pr...
Poradnik zakupowy cz.3 - oprogramowanie i serwis lasera fiber Laser do sprawnego i bezawaryjnego działania potrzebuje dobrego oprogramowania i fachoweg...
Partnerzy