Czy Laser Fiber musi być drogi?
Cena lasera sprawia, że dla wielu firm staje się wymagającą inwestycją. Wystarczy jednak odpowiednio przygotować się do zakupu, by znacznie ograniczyć koszty. W jaki sposób? Oto kilka porad przygotowanych we współpracy z firmą Maszyny-Polskie.PL
Obrabiarka laserowa staje się w firmach produkcyjnych niezbędnym urządzeniem. Opieranie się na poddostawcach rodzi wiele komplikacji, a nowoczesne urządzenie można kupić naprawdę w atrakcyjnej cenie. Jak to zrobić?
Postaw na laser fiber
Lasery fiber pojawiły się zaledwie 10 lat temu i od tego czasu rewolucjonizują rynek obrabiarek. Wydajność nowoczesnych urządzeń światłowodowych sięga 25 proc. w porównaniu do 8 proc. w przypadku laserów CO2. Dodatkowo fiber zużywa nawet cztery razy mniej energii niż starsze konstrukcje. A to realne oszczędności.
Obrabiarki światłowodowe charakteryzują się też znakomitą żywotnością i praktycznie nie wymagają konserwacji. Nie ma tu skomplikowanych systemów luster, filtrów i rur, które trzeba regularnie kontrolować, czyścić i wymieniać. Lasery CO2 zużywają też znaczne ilości drogich gazów. Już w momencie zakupu obrabiarki nie można zapominać o kosztach eksploatacyjnych, które w przypadku nowoczesnych urządzeń światłowodowych są o wiele niższe.
Trzeba też pamiętać o kwestii serwisu, który dla starszych laserów CO2 jest coraz mniej dostępny,
a co idzie dalej coraz droższy.
Technologia światłowodowa dynamicznie się rozwija, a lasery fiber są coraz bardziej uniwersalne. Wciąż największą przewagę uzyskują przy obróbce stosunkowo cienkich blach, które jednak stanowią zdecydowaną większość używanych w przemyśle materiałów. Jeśli więc nie obrabiasz bardzo grubych bądź specyficznych surowców (np. niektóre plastiki), laser fiber jest świetnym rozwiązaniem.
Dlaczego nie laser z Chin?
Od kilku lat na europejskim rynku pojawiają się lasery fiber produkcji chińskiej. Większość z nich oferuje świetną jakość, co najmniej dorównującą zachodnim maszynom, przy niezwykle atrakcyjnej cenie. Chińscy producenci mają już ogromne doświadczenie w produkcji zaawansowanych obrabiarek, głównie dzięki dużym zamówieniom, które realizują. Kilka tysięcy wyprodukowanych laserów każdego roku w jednej tylko fabryce, to porównywalna skala produkcji w odniesieniu do możliwości wytwórczych wszystkich czołowych europejskich producentów zebranych razem.
Wielu przedsiębiorców wciąż wybiera jednak zachodnich, „markowych” producentów. Tymczasem podzespoły do laserów europejskich marek często produkowane są właśnie w Chinach ze względu na niższe koszty pracy przy zachowaniu najwyższej jakości. „Markowe” obrabiarki to także niemałe koszty reklamy i marketingu znanych koncernów.
Rozważając zakup lasera z Chin warto pamiętać, że określenie „chińszczyzna”, to niedrogie towary sprowadzane tylko dla tego, że był na nie popyt. Chiny potrafią zadziwić, posiadając gigantyczny, nowoczesny przemysł a produkowane tam wyroby wyznaczają standardy nowoczesnej jakości. W Państwie Środka są produkowane prawie wszystkie popularne i cenione w Europie komputery, smartfony czy telewizory i to w niewyobrażalnej skali.
Trzeba jednak pamiętać, by korzystać z usług doświadczonego dostawcy ściśle współpracującego z producentem. Specjaliści z firmy Maszyny-Polskie.PL na miejscu weryfikują standardy wytwórców, oferując swoim klientom sprawdzone urządzenia. Gwarantują także kompleksową obsługę posprzedażową z serwisem szkolonym bezpośrednio u producenta laserów.
Leasing obniży koszty
To jednak nie wszystko, co można zrobić, by obniżyć koszty związane z zakupem lasera. Wartym rozważenia rozwiązaniem jest leasing. Dzięki niemu można wejść w posiadanie nowoczesnego urządzenia przy minimalnym zaangażowaniu własnego kapitału. Leasing umożliwia także optymalizację obciążeń podatkowych. Maszyny Polskie jako dostawca laserów fiber ściśle współpracuje z Millenium Leasing oferując konkurencyjne warunki.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Maszyny-Polskie.PL, dystrybutora laserów fiber.
Znajdź firmę oferującą wycinarki laserowe na Staleo.pl
-->https://staleo.pl/katalog-firm/handel-i-produkcja-maszyny/wycinarki-laserowe
Źródło: Maszyny Polskie
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok