Przemysł połączył się online
Industry 4.0 Meeting Point - wydarzenie, które wyróżniała zupełnie nowa formuła, polegająca na networkingu i spotkaniach 1:1 odbyło się 3 czerwca br. Uczestnicy spotkania podkreślili, że dzięki takiej formule prowadzili bardzo cenny rozmowy, nawiązali kontakty oraz byli w stanie szybko i konkretnie zrozumieć wiele problemów i możliwości oferowanych przez firmy z branży przemysłowej.
- Naszym celem było umożliwienie branży przemysłowej spotkań, jakie znamy z konferencji i targów sprzed COVID-19. W czasie jednego dnia wydarzenia zarejestrowaliśmy ponad 100 spotkań w naszej aplikacji, a od uczestników wiemy, że część umówiła się na rozmowy w innym terminie – ale dzięki Industry 4.0 Meeting Point zdobyli do siebie kontakt. Właśnie „połączenie” branży było celem, dla którego zorganizowaliśmy to wydarzenie. Postrzegam to jako ogromną wartość dla uczestników - podkreśla Bartosz Józefowski, wicedyrektor Krakowskiego Parku Technologicznego i szef zespołu Digital Innovation Hub KPT. |
Industry 4.0 Meeting Point zgromadziło 316 uczestników oraz 209 firm, którzy odbyli ponad 100 spotkań 1 na 1. Oprócz niewątpliwej wartości spotkania, jaką stanowił networking, uczestnicy mogli brać udział w specjalistycznych sesjach, które prowadzone były na dwóch scenach: Deep Dive i Inspire. W sumie, w trakcie 33 prezentacji, wystąpiło 38 prelegentów.
Na scenie Deep Dive uczestnicy mogli spotkać się z przedstawicielami doświadczonych firm przemysłowych. Prezes firmy ASTOR, Stefan Życzkowski, mówił o finansowaniu w Przemyśle 4.0. Arkadiusz Rodak, Lider ds. consultingu Przemysłu 4.0 firmy ASTOR przybliżył 6 zasad nowoczesnej produkcji, natomiast Artur Talaga, specjalista z tej samej firmy, opowiedział o tym, jak roboty odpowiadają na potrzeby „tu i teraz” - również w trakcie pandemii koronawirusa.
Dalej Wojciech Pawlak i Marcin Kordas z T-Mobile Polska przedstawili uczestnikom, jak telekomunikacja buduje Przemysł 4.0 i poinformowali o otwarciu showroomu Fabryki Przyszłości hub4industry w Krakowie. Maciej Dejer, Członek Zarządu BIM Klaster omówił możliwości zastosowania technologii BIM (modelowanie informacji o budynku) w obiektach przemysłowych. Zagadnienie cyberbezpieczeństwa Przemysłu 4.0 przybliżył Robert Siudak z Instytutu Kościuszki i Katarzyna Berbeć z firmy ICsec. W czasie wydarzenia wystąpił także Prezes Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, Andrzej Soldaty. Ponadto Harri Kuusela z VTT Finland oraz Katarzyna Barnaś z Fundingbox zaprezentowali europejski projekt BOWI, a reprezentanci Krakowskiego Parku Technologicznego omówili ofertę świadczoną przez Digital Innovation Hub, która ma na celu wsparcie przedsiębiorców w transformacji cyfrowej i ulgach podatkowych w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Na scenie Inspire - w szybkich i rzeczowych, 5-minutowych prelekcjach, 23 startupy przedstawiły swoje innowacyjne rozwiązania dla przemysłu. Wśród nich pojawiły się firmy uczestniczące w programie akceleracyjnym KPT ScaleUp m.in.: Lab Control System, Advanced Protection Systems, diCELLa, Addepto, AMAGE Systems, Random Forest, ICsec, Edward, AnyShape.io czy Optimo Light.
Industry 4.0 Meeting Point to wydarzenie towarzyszące Impact re:action. Organizatorem spotkania online był hub4industry Digital Innovation Hub Krakowskiego Parku Technologicznego. Partnerami wydarzenia byli: Impact CEE, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Agencja Rozwoju Przemysłu.
Źródło: Źródło: Digital Innovation Hub
Redaktor: MRR
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Dni Otwarte +Abplanalp w Warszawie
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House