Cykl webinarów FANUC Polska
FANUC Polska zaprasza na autorski program zainicjowany przez specjalistów i doradców technicznych.
Nieoczekiwany wybuch pandemii COVID-19 przyniósł szereg trudności, które ograniczały zdolność do wykonywania pracy i prowadzenia działalności gospodarczej. Wielu przedsiębiorców i menadżerów staje przed koniecznością wdrożenia rozwiązań pozwalających przetrwać trudny czas i zapewnić przyszłość produkcji. Zainteresowanie automatyzacją i robotyzacją produkcji wzrasta. Wychodząc naprzeciw potrzebom, FANUC uruchamia bezpłatny cykl webinarów, które wesprą polskie firmy w uzyskaniu dostępu do informacji na temat praktycznych i technicznych aspektów zastosowania robotów oraz robomaszyn w przemyśle.
Otwarty dostęp do wiedzy ekspertów
W ramach cyklu webinarów, skierowanych zarówno do obecnych, jak i nowych klientów, eksperci firmy FANUC Polska będą niezobowiązująco i bezpłatnie dzielić się wiedzą i doświadczeniem z zakresu zastosowania robotów przemysłowych oraz robomaszyn CNC w wybranych procesach produkcji przemysłowej.
Dwa nurty tematyczne – roboty i robomaszyny
Program webinarów został zaplanowany z myślą o dostarczeniu wielu praktycznych informacji odbiorcom o zróżnicowanym stopniu wiedzy w dziedzinie automatyki i robotyki przemysłowej. W trakcie spotkań nie zabraknie ogólnych prezentacji wprowadzających w wybrane zagadnienia takie jak np. systemy wizyjne (iRVision), systemy bezpieczeństwa (DCS), lasery w robotyce, czy też nowe generacje kontrolerów FANUC, a także spotkań nastawionych na pogłębienie wybranych tematów.
Dla zaawansowanych uczestników przygotowano materiały dotyczące m.in. projektowania stanowisk zrobotyzowanych przy użyciu języka KAREL lub oprogramowania symulacyjnego FANUC ROBOGUIDE; tworzenia zaawansowanych stanowisk zrobotyzowanych np. do realizacji wymagających procesów spawania; wyposażania robotów w wybrane funkcje upraszczające realizację zadań procesowych jak np. FANUC iRPickTool, która sprawia, że roboty potrafią identyfikować oraz pobierać obiekty z poruszającej się linii produkcyjnej.
Osoby głodne wiedzy w zakresie obrabiarek CNC będą mogły wziąć udział w webinarach na temat najnowszej linii obrabiarek ROBODRILL. W ich programie zaplanowano m.in. przegląd opcji softwarowych zwiększających produktywność oraz prezentację oprogramowania FANUC MTLinki, które umożliwia zdalne monitorowanie maszyn w czasie rzeczywistym i optymalizowanie parametrów procesów obróbczych, w celu wydajnej realizacji zamierzonych celów produkcyjnych.
Innowacje i rozwiązania dla Przemysłu 4.0
Ważną częścią postępu nowoczesnych rozwiązań firmy FANUC są potrzeby i wymagania Przemysłu 4.0, z tego powodu część webinarów zostanie poświęcona nowym generacjom robotów współpracujących (CR/CRX) oraz narzędziom umożliwiającym skuteczne zarządzanie złożonymi łańcuchami produkcyjnymi. W ramach tych prezentacji będzie można poznać szczegóły dotyczące możliwości zdalnego zarządzania i nadzoru produkcji oraz kierowania diagnostyką prewencyjną (FIELD/ZDT), wydłużającą żywotność parków maszynowych przy znaczącym ograniczeniu kosztów serwisu.
Niewielkie wymagania sprzętowe i czasowe
Webinary FANUC przyjmują formę wirtualnych spotkań na żywo, realizowanych w oparciu o platformę Cisco WebEx. Aby aktywnie uczestniczyć w webinarze oprócz komputera, smartfona lub tableta połączonego z internetem potrzebny jest tylko czas, który należy zarezerwować na spotkanie, a także otwartość na interakcję z ekspertami. Na realizację każdego z webinarów organizator przewiduje ok. 1,5 godziny.
Wszyscy uczestnicy, którzy chcą wziąć udział w wybranym spotkaniu (zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do dnia poprzedzającego termin spotkania) otrzymają link umożliwiający dostęp do wirtualnej sali szkoleniowej FANUC, a po skończeniu webinara link do nagrania ze spotkania.
Zakres tematyczny poszczególnych spotkań on-line oraz sugerowane terminy ich przeprowadzenia można znaleźć na stronie internetowej oraz na profilu facebookowym FANUC Polska.
Więcej informacji na stronie: Fanucpolska.pl/webinary
Źródło: Fanuc Polska
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Już 13 listopada 13 edycja STIGO User Day
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING