Szukaj w działach:

Obróbka cieplna okiem specjalistów

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Międzynarodowa wystawa i konferencja przemysłu obróbki cieplnej w Polsce i Europie Środkowej - Polskie Forum Hartownicze (Heat Treatment Forum & Expo) odbędzie się po raz siódmy w dniach 21-22 kwietnia 2020 we Wrocławiu. Forum skupi najważniejszych przedstawicieli i podmioty branży hartowniczej, tworząc doskonałą okazję do spotkania.

Pomiędzy kolejnymi edycjami firmy uczestniczące w wydarzeniu dostarczają na rynek swoje piece, urządzenia i usługi, co sprawia, że zwiększa się konkurencyjność naszego przemysłu na rynkach międzynarodowych, standardy branży zostają podwyższone, a samo Forum odnosi duży sukces.

Podczas Forum spotkać można licznych fachowców, chętnie wymieniających się wiedzą, gromadzących nowe informacje i zasięgających porad. Zobaczyć można także, jakie są najnowsze światowe kierunki rozwoju obróbki cieplnej.

Organizatorzy odpowiednio dobierają wykładowców – to wykwalifikowani eksperci o długoletnim stażu zawodowym w branży przemysłowej. Uczestnicy wysoko oceniają debaty i panele dyskusyjne, a także możliwość szeroko pojętego, branżowego networkingu.

Forum może stanowić miejsce dyskusyjne dla zaawansowanych profesjonalistów, może być również traktowane jako miejsce szkoleniowe dla osób z branży.

To już siódma edycja Forum

Tegoroczna edycja wydarzenia jest inna niż poprzednie. W tym roku organizatorzy postawili na międzynarodowych wykładowców i prezenterów oraz nowe, dotychczas nieporuszane tematy. Przemawiający przyjadą z krajów takich jak Anglia, Austria, Czechy, Holandia, Japonia, Niemcy, Polska, Szwecja, USA i Włochy.

Jednym z nowych tematów, które zostaną poruszone podczas Forum, jest wysokociśnieniowa obróbka cieplna – dynamicznie rozwijająca się, niszowe technologia z branży AM – Additive Manufacturing, która znajduje zastosowanie szczególnie w przemyśle lotniczym.

W programie, zgodnie z prośbami uczestników, umieszczone zostały tematy tradycyjnie przerabiane przez nas podczas Akademii Doskonałości, poprzedzającej Forum. Organizatorzy żywią nadzieję, że teoria w połączeniu z przykładami zainteresuje szerokie grono odbiorców.

O przybliżenie tematyki produkcji komponentów do samochodów wyczynowych i dla lotnictwa poproszono zaprzyjaźnionego wykładowcę, który od lat obrabia cieplne komponenty z tytanu, aluminium i niklu dla prawie wszystkich teamów Formuły 1 we własnej, angielskiej hurtowni. Wiedza na ten temat nie jest łatwa do zdobycia we własnym zakresie i ciężko zdobyć dostęp do związanych z nim publikacji.

Zaprezentowany zostanie również sposób, w jaki funkcjonuje i w jaki jest logistycznie zorganizowana największa usługowa hurtownia świata, która w jednym zakładzie przerabia dziennie ponad 500 ton komponentów, a w drugim, siostrzanym kolejne 200 ton – w każdej ze stosowanych technologii obróbki cieplnej.

Wszyscy zainteresowani dowiedzą się, w jaki sposób od podstaw zaplanować, zorganizować i wybudować najnowocześniejszą hurtownię. Sporo czasu poświęcone zostanie również lutowaniu próżniowemu aluminium (aktualnie wypierające lutowanie w ochronnej atmosferze CAB) z użyciem topników (często szkodliwych dla zdrowia pracowników i komponentów silnika samochodowego) oraz  nowym obróbkom cieplnym dla lotnictwa.

Swoje osiągnięcia przedstawi Japoński wynalazca, który stworzył technikę niskociśnieniowego nawęglania próżniowego i hartowania w oleju – z którą do dziś wielu producentów urządzeń ma problem. Nie zabraknie również  tematyki azotowania plazmowego, oprzyrządowania CFC, past ochronnych, najnowszych technologii powłok PVD, oleju i polimerów hartowniczych oraz mycia części przed i podczas obróbki cieplnej.

Tematyka VII Forum

Podczas tegorocznej edycji poruszane będą zagadnienia związane z samymi procesami obróbki cieplnej i cieplno-chemicznej, kontrolą procesów, systemami zapewnienia jakości, utrzymaniem ruchu i łączeniem metali drogą lutowania.

Wśród regularnych tematów znajdą się:

  • Właściwy dobór technologii i odpowiednich urządzeń hartowniczych
  • Usprawnianie procesów i doskonalenie organizacji hartowni
  • Nowoczesne laboratorium metalograficzne
  • Najlepsze praktyki i relacje z codziennej pracy
  • ERP i Hartownia 4.0
  • Normy i najnowsze wymagania obowiązujące w przemyśle
  • Nowe kierunki rozwoju obróbki cieplnej na świecie
  • Bezpieczeństwo pracy w hartowni.

 
Pozostałe informacje dostępne na stronie: www.heat-treatment-forum.pl


Więcej o Forum na Staleo.pl



Źródło: Agencja Reklamowa Maciaszczyk

POWIĄZANE
Uruchomienie horyzontalnej w Odlewni Kutno Jednym z kolejnych etapów rozwoju Odlewni Kutno na rok 2019 było uruchomienie hory...
Nowoczesny przemysł maszynowy na STOM 2019 Tegoroczna Przemysłowa Wiosna STOM 2019 zgromadziła firmy oferujące maszyny przemysłowe, n...
Zadbaj o motywację na produkcji Automatyzacja linii produkcyjnych to w dzisiejszych czasach standard. Mimo to najważniejs...
Technologie dla przemysłu górniczego w Katowicach Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego połączonych z...
Przemysł 4.0 w obróbce cieplnej SECO/LENS jest przykładem takiego podejścia. Jest to aplikacja wykorzystująca technologię...
SECO/WARWICK wyznacza trendy w obróbce aluminium Obróbka cieplna aluminium i lutowanie aluminium w atmosferze ochronnej (CAB) to je...
Partnerzy