Szukaj w działach:

Wszystko do obróbki metali na TOOLEX 2019

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Liderzy rynku, cenne spotkania merytoryczne oraz odwiedzający szukający nowych opcji zakupowych od lat są najważniejszymi czynnikami wpływającymi na sukces i ciągły rozwój Targów TOOLEX.

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX to jedno z wiodących wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej. Jednocześnie z ich 12. edycją odbyły się Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo. Tegoroczna tematyka targów została uzupełniona przez wystawców Salonów: Automatyzacji dla Automotive - TOOLEX dla Automotive oraz Łożysk i Elementów Napędowych - Przemysł w Ruchu.

Wystawcy potwierdzają, że TOOLEX jest doskonałym narzędziem do osiągnięcia sukcesu w biznesie - to tutaj zawierają liczne transakcje, nawiązują nowe kontakty biznesowe i podtrzymują istniejące relacje ze stałymi kontrahentami. To ważne wydarzenie dla branży o randze europejskiej w sezonie jesiennym, w którym nie sposób nie uczestniczyć. Targi TOOLEX sukcesywnie wyznaczają trendy - towarzyszą im liczne prezentacje nowych produktów i premiery na polskim rynku.

Wymierny sukces

Według szacunków organizatora 12. edycja TOOLEX zgromadziła imponującą liczbę wystawców i marek. Wartościowe spotkania merytoryczne, liderzy rynku oraz zwiedzający, poszukujący nowych opcji zakupowych od wielu lat są kluczowymi czynnikami sukcesu i dalszego rozwoju targów. Podczas wystawy firmy prezentujące swoją ofertę wykorzystały powierzchnię 15 000m2, dostępną w dwóch pawilonach Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia. W porównaniu z pierwszymi targami w 2008 r. liczba wystawców prezentujących swoje rozwiązania wzrosła niemal pięciokrotnie, a liczba klientów odwiedzających ich stoiska ponad trzykrotnie. Nic dziwnego, ponieważ specjaliści z branży uważają wizytę na TOOLEX za konieczność.

Jak podaje organizator, wystawę odwiedziło ponad 10 000 zwiedzających. Wśród nich prawie 50% to kadra zarządzająca: prezesi i kierownicy firm. Technologowie stanowią około 15%. Targi są często odwiedzane przez operatorów CNC, programistów, inspektorów jakości i techników utrzymania ruchu. TOOLEX gości nie tylko przedstawicieli handlowych, którzy podpisują nowe kontrakty w Sosnowcu, ale także pracowników produkcji zainteresowanych nowościami rynkowymi. Aż 54% zwiedzających związanych jest z produkcją i dystrybucją urządzeń do obróbki i cięcia metalu, 10% z przemysłem metalowym, a 9% z branżą narzędziową. Stoiska Wystawców wzbudzają zainteresowanie również przedstawicieli sektora automotive oraz usługowego, a także branży olejowej, chłodziw i cieczy technologicznych. Negocjacje i spotkania z przedstawicielami sektora górniczego i lotniczego, były równie owocne, choć mniej liczne. Targi odwiedzają zarówno klienci z Polski, jak i z zagranicy. Dynamiczny rozwój sprawia, że ​​TOOLEX jest silną marką, która jest szeroko rozpoznawalna na targowej mapie Europy.

Tegoroczne Targi TOOLEX - OILexpo w liczbach prezentują się następująco:

  • 528 wystawców z 13 krajów
  • blisko 600 reprezentowanych marek
  • 450 maszyn w ruchu
  • 15 000 m2 ekspozycji targowej
  • ponad 10 000 zwiedzających
  • kilkadziesiąt nowości i premier.
Liderzy rynku

TOOLEX to przede wszystkim prezentacja prawie 500 maszyn w ruchu. W specjalnie przygotowanych strefach dynamicznych swoich stoisk liderzy rynku prezentowali nie tylko obrabiarki, urządzenia technologiczne lub urządzenia do obróbki na gorąco, ale także narzędzia do obróbki, narzędzia i przyrządy pomiarowe, niekonwencjonalne metody obróbki, systemy CAM/CAD oraz oprogramowanie CNC, chłodziwa i środki smarne, wyposażenie i rozwiązania warsztatowe, usługi i wsparcie dla projektów, remonty i modernizacje obrabiarek, a także ogólne usługi obróbcze. Po raz kolejny na targach pojawili się liderzy branży i prawie 600 światowych marek, w tym: ABPLANALP, FANUC, DIG ŚWITAŁA, MITSUBISCHI ELECTRIC, HURCO, STIGAL, SUMITOMO ELECTRIC HARTMETALL, APX TECHNOLOGIE, SCHUNK, AJAN, AWA, CAMDIVISION, CORMAK, DEMATEC, DMG MORI, EMUGE FRANKEN TECHNIK, GF MACHINING SOLUTIONS, HTM, METAL TEAM, MTI, NS TOOLS, PAX, SANDVIK, TRIMILL, WBM, VOLLMER, jak również wielu przedstawicieli polskiego przemysłu obróbczego, m.in.: AFM DEFUM, AVIA, JANUS, FANAR, TBI, PAFANA. 

Nie tylko targi

TOOLEX to nie tylko wystawa eksponatów oraz rozwiązań, ale także atrakcyjny program składający się z licznych spotkań dotyczących między innymi obróbki metali, zagadnień smarowania i wizualizacji procesów. Podczas XXXX Środowiskowego Seminarium Tribologów, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Tribologiczne oraz Katedrę Eksploatacji Pojazdów Samochodowych Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej, uczestnicy mogli zapoznać się z problematyką smarowania w transporcie szynowym. Duże zainteresowanie wzbudziło również coroczne spotkanie z firmą SANDVIK, podobnie jak seminarium na temat indukcyjnej obróbki cieplnej w procesach technologicznych, organizowane przez Politechnikę Śląską, Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii, ELKON sp. z o.o., czy potkanie organizowane przez Pawła Ziobro, ZPT, dotyczące wykorzystania innowacyjnych technologii i metod badawczych w kompleksowej optymalizacji procesu obróbki.

Targom towarzyszyła także jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez branżowych w kraju: „Starcie Szlifierzy” firmy 3M, czyli zawody w szlifowaniu, które powstały z myślą o tej grupie zawodowej. Podczas rozgrywek, w których udział wzięło 100 uczestników, posypały się iskry. Starciu towarzyszył wykład prowadzony przez Główny Instytut Górnictwa i 3M: „Normy bezpieczeństwa, pomiary i zapobieganie czynnikom szkodliwym w procesach produkcyjnych”. W strefie 3M zespół ALL SOUNDS ALLOWED przygotował muzyczne show na szlifierkach kątowych.

Nagrodzeni medalami

Prestiżowy Konkurs o Medal Expo Silesia na najlepszy produkt prezentowany podczas targów cieszył się dużym zainteresowaniem. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się podczas wieczornej gali dla wystawców. Można użyć słów: innowacyjny, nowoczesny, niepowtarzalny i funkcjonalny, aby bez wahania opisać każdy ze zgłoszonych produktów. Komisja konkursowa przyznała firmom dwa medale: SERON KOŁODZIEJCZYK SP.J. za wycinarkę światłowodową FiberCut oraz GF MACHINING SOLUTIONS SP. Z O. O. za centrum do produkcji addytywnej z metalu DMP Flex 350. Wręczono również wyróżnienia: dla firmy MARCOSTA RYSZARD STARZEC za polerkę NGC oraz dla firmy STIGAL za system znakowania i opisywania detali. 

Obróbki metali na TOOLEX 2019
 

Tegoroczna formuła prezentacji firm na targach była równie imponująca, jak prezentowane na nich rozwiązania. Organizatorzy przyznali Medal Expo Silesia za najbardziej efektywne stoisko firmie MMC HARDMETAL POLAND SP. Z O. O. Wyróżnienia trafiły natomiast do: SUMITOMO ELECTRIC HARTMETALL GMBH, AEP AJAN ENGINEERING POLSKA, STIGAL, MACHINE TOOLS INTERNATIONAL SP. Z O.O., GF MACHINING SOLUTIONS SP. Z O.O., HANNSA PRECISION, SAID TOOLS S.R.L., HIWIN GMBH oraz MITSUBISHI ELECTRIC EUROPE B.V. SP. Z O.O. 

Wśród prezentowanych produktów znalazły się ciekawostki. Laser światłowodowy LF60M firmy CORMAK do rur i profili był najdłuższym eksponatem tegorocznej edycji TOOLEX, a najcięższy laser zaprezentował TRIMILL, A.S. - ich pionowe 5-osiowe centrum obróbkowe z przechylnym stołem obrotowym VS 1614 ważyło 32 tony.  Organizatorzy nagrodzili także firmę NEWTECH SOLUTIONS SP. Z O. O. za  atrakcyjną prezentację oprogramowania w praktyce.

Organizatorzy zapraszają na kolejną edycję Targów TOOLEX w dniach 29 września – 1 października 2020 roku.Źródło: Expo Silesia, Staleo.pl

POWIĄZANE
Odbierz bilet na HANNOVER MESSE i CeMAT 2018 Zapraszamy do odwiedzenia tegorocznej edycji największych na świecie Targów Innowa...
Wielkimi krokami zbliża się Green Industry Summit 2022! Podczas wydarzenia organizowanego m.in. pod patronatem Polskiej Izby Spedycji i Logistyki...
FANUC i SCHUNK zapraszają na targi INNOFORM® 2020 Czwarta edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo &ndash...
Chcesz skrócić czasy dostaw materiału niemal do zera? Chcesz skrócić czasy dostaw niemal do zera? #YouCanToo - z LaserFLEX! Szybka zmiana...
Znamy zwycięzców Robo Challenge 2022 Po dwóch, pełnych emocji dniach zaciętej rywalizacji poznaliśmy zwycięzców ...
BALLUFF, Lenze, FANUC i SCHUNK łączą siły na Dniach Otwartych Przez czterech międzynarodowych liderów technologii- BALLUFF, Lenze, FANUC i SCHUNK...
Partnerzy