Szukaj w działach:

Innowacje Prima Power na Blechexpo 2019

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

"Prima is Here" - przyjazne środowisku i człowiekowi, innowacyjne rozwiązania Prima Power zostaną zaprezentowane na targach Blechexpo 2019.

Prima Power, producent rozwiązań do obróbki cienkiej i średniej grubości blachy, podczas zbliżających się targów Blechexpo zaprezentuje między innymi:

  • serwo-elektryczną prasę krawędziową z automatyczną zmianą i magazynem narzędzi eP Genius 1030
  • wycinarkę laserową Laser Genius 1530 ze światłowodowym źródłem o mocy 10 kW oraz magazynem blachy Combo Tower Laser
  • maszynę Combi Genius 1530 będącą kombinacją wykrawarki i wycinarki laserowej wraz z automatycznym urządzeniem do załadunku blachy i sortowania detali LSR.
  • serwo-elektryczne centrum gnące BCe Smart z funkcją API (inspekcja giętych profili) oraz DABA (dynamiczna nastaw i korekta kąta gięcia)

"Prima is here". To hasło z jakim Prima Power ogłasza swój udział w 14 edycji targów Blechexpo, międzynarodowej wystawie maszyn i urządzeń, która odbędzie się w dniach 5-8 listopada w Stuttgardzie (Hala 3, stoisko 3504).

Nowy slogan określa sposób podejścia firmy do jej klientów, nie tylko podczas branżowych targów, ale w każdym momencie kontaktu i kooperacji z Prima Power. Fachowe porady, nakierunkowane ściśle pod potrzeby klienta to klucz do własnego rozwoju firmy oraz poszerzania grona nowych i obecnych klientów.

Podczas targów Prima Power zaprezentuje między innymi absolutną nowość - premierę wśród pras krawędziowych. Serwo-elektryczna maszyna eP Genius 1030 z automatyczną zmianą narzędzi i automatycznym magazynem. Wysoce dynamiczna, precyzyjna i gwarantująca powtarzalność gięcia na najwyższym poziomie. Te cechy składające się na wysoką wydajność urządzenia zawdzięczamy m.i. całkowitemu brakowi oleju w tej serwo-elektrycznej prasie krawędziowej. Rezultatem jest lepszej jakości gięcie oraz oszczędność czasu, albowiem maszyna nie potrzebuje ręcznej i żmudnej zmiany narzędzi, której jakość ściśle powiązana z doświadczeniem operatora zadecyduje o długości przestoju produkcji oraz poprawności kąta giętych po przezbrojeniu detali. Rozwiązanie to jest więc atrakcyjne tam, gdzie zachodzi potrzeba wykonywania częstych przezbrojeń a produkcja odbywa się w małych partiach.

eP Genius posiada 15 osi, a maksymalna ilość narzędzi do magazynowania wynosi 32 metry. Model 1030 to najbardziej wszechstronna serwo-elektryczna maszyna na rynku o dobrej relacji siły gięcia do długości (105 ton i 3060mm), automatyczna kompensacja ugięcia belki, 5-osiowy tylny popychacz oraz system kontroli kąta gięcia IRIS Plus. Trzy osiowy magazyn na narzędzia może pomieścić do maksymalnie 32 metrów segmentów narzędziowych na 8 specjalnych półkach. Przykładowo narzędzia w systemie Wila mogą być użyte, jeśli ich wymiar zawiera się między 20 a 515 mm. Obrotowy rewolwer narzędziowy zwiększa funkcjonalność magazynku narzędzi. Interface operatora zainstalowany na maszynie pozwala na bardzo szybkie i intuicyjne graficzne programowanie ręczne maszyny, za równo bezpośrednio przy prasie krawędziowej jak i na komputerach w biurze projektów. Oprogramowanie zawiera również szereg opcji związanych z automatycznym onarzędziowaniem.

Prima-Power-Laser-Genius-with-Combo-Tower

W Stuttgardzie Prima Power zaprezentuje również Laser Genius 1530 wyposażony w światłowodowe źródło o mocy 10 kW, cechujący się czasem przebicia mniejszym niż 1 sekunda oraz innowacyjnym, zupełnie nowym typem dysz głowicy tnącej, które gwarantują mniejsze zużycie gazów roboczych. Te cechy, po zsumowaniu z wysoką wydajnością i szybkością pracy maszyny dzięki m.i. liniowym napędom, bramie wykonanej z włókna węglowego oraz inteligentnym czujnikom czynią Laser Genius jednym z liderów w swojej klasie.

Laser Genius 10 kW jest idealny do wszystkich zastosowań przemysłu obróbki blachy, począwszy od podwykonawstwa, usługach a kończąc na przemyśle maszynowym i motoryzacyjnym.

Laser światłowodowy podczas targów będzie zainstalowany w jednej z flagowych kompozycji Prima Power, czyli wraz z automatycznym magazynem blachy Combo Tower Laser dodającym możliwość automatycznego załadunku i rozładunku blachy. Magazyn daje nam nie tylko dodatkową przestrzeń na materiał, ale także gwarantuje bardzo szybki do niego dostęp, a także możliwość magazynowania w nim gotowych komponentów wyciętych przez laser. Laser Genius to maszyna, która może rozbudowywać się wraz z rozrastającym się biznesem swojego właściciela. Zawsze istnieje możliwość zautomatyzowania pracy wycinarki chociażby o magazyn półkowy blachy lub robotyzację do załadunku blachy i sortowania detali po cięciu.

Prima-Power-Combi-Genius-with-LSR


W tym roku firma
Prima Power świętuje również 30 rocznicę premiery zintegrowanej technologii wykrawania i cięcia laserowego, maszyny Combi Genius 1530. Ta maszyna zostanie zaprezentowana w wersji z nowym zabezpieczeniem przez wiązką laserową dookoła głowicy tnącej, zapobiegającej przypadkowemu odbiciu wiązki poza strefę roboczą maszyny. Dzięki temu możliwe jest zrezygnowanie z ścian protekcyjnych dookoła maszyny, co skutkuje lepszą dostępnością i widocznością podczas obróbki.

Combi Genius jest dostępny w dwóch wersjach różniących się od siebie wydajnością. Pure, do wydajnej produkcji z niską stopą inwestycji w urządzenie oraz Dynamic, przedstawianej na targach Blechexpo, dla osiągnięcia maksimum prędkości i produktywności. Rewolwer wykrawarki jest zawsze dopasowywany i optymalizowany pod produkty, które będą wytwarzane na maszynie. W mgnieniu oka mamy dostęp aż do 384 narzędzi, albowiem tyle wynosi pojemność maksymalna rewolweru w Combi Genius. Kolejną cechą urządzenia jest system Inteligentnego Bijaka, który nie tylko skraca czas przezbrojenia, ale także rozszerza liczbę narzędzi w rewolwerze, szczególnie tych indeksowanych i zwiększa możliwości użycia narzędzi typu Multi-Tool. Bijak wykrawa z maksymalną siłą wynoszącą ciężarowi 30 ton, a moduł laserowy to światłowodowy rezonator o mocy 4 kW. Dodatkowo maszyna zostanie zaprezentowana z urządzeniem do załadunku blachy i sortowania gotowych detali - robotem LSR.

 Prima-Power-BCe-Smart

Podczas targów Blechexpo 2019 zostaną również zaprezentowane znane i uznawane rozwiązania do wydajnego gięcia serwo-elektycznego. Półautomatyczne centrum gnące BCe Smart. Ta maszyna jest idealna za równo do wielkoseryjnej produkcji jak i do produkcji kompletów części lub pojedynczych detali. Poradzi sobie również z gięciem formatek, które są mocno perforowane, posiadają duże otwory bądź przetłoczenia. Kompaktowa budowa oraz automatyczna sekwencja podawania materiału do gięcia zastosowana w maszynie jest dedykowana dla klientów, którzy koncentrują się na wartości dodanej produkowanych przez siebie produktów. Niesamowicie szybkie i automatyczne przezbrojenie oraz niewielki wymóg zaangażowania operatora w proces gięcia zdecydowanie o tym świadczą.

BCe Smart zostanie zaprezentowane z nowym wyposażeniem. API - Advanced Profile Inspection - opcja ta składa się z kamery, która kontroluje osiągany kąt gięcia i w razie potrzeby automatycznie i w niezauważalnym czasie dokonuje korekt ruchu osi CNC oraz opcja DABA - Dynamic Adjusment of the Bending Angle - korzystający z bazy materiałów oraz informacji o rezultatach gięcia detali z nich wykonanych, wszystko po to bo by maksymalnie skrócić czas wytworzenia nowego detalu.

W funkcjonalności każdej maszyny kluczową rolę odgrywa jej oprogramowanie. Software oferowany przez Prima Power dają możliwość podłączenia i wymiany informacji z różnymi bazami danych, które integrując się wzajemnie zwiększają ogólną efektywność przedsiębiorstwa. W strefie Software będzie możliwość zapoznania się z nowymi parametrycznymi funkcjami oprogramowania MasterBend, nowym interface-m środowiska Tulus Performance Reporting oraz nową aplikacją w chmurze Tulus Analytics, analizującą dane pracy maszyny i podsuwającą konkretne wnioski na jej temat jej użytkownikom.

Rozwiązania jakie przedstawi Prima Power na swoim stoisku ogarniają całość procesu obróbki komponentów z cienkiej blachy. Podczas wydarzenia do Państwa dyspozycji będą specjaliści za równo do spraw technologicznych jak i sprzedaży maszyn, gotowi by przedstawić najlepsze możliwe rozwiązanie na rynku do Państwa produkcji.


Źródło: Prima Power



POWIĄZANE
Instrumenty Przemysłu 4.0 Pierwszego dnia Targów Warsaw Industry Week odbędzie się Międzynarodowa Konferencj...
Sektor kosmiczny otwiera się na nowych dostawców Hermetyczny dotychczas sektor kosmiczny otwiera się na nowe inicjatywy i działalność kome...
Dlaczego warto wybrać maszyny do cięcia laserowego o mocy 10 kW +? Założona w 2008 r. firma Bodor przekształciła się w globalną korporację zatrudniającą pona...
Cztery dni przemysłowych spotkań w Targach Kielce Precyzyjny mechanizm, jakim jest Przemysłowa Wiosna, czyli cykl wystaw odbywających się w...
Przemysł tworzyw sztucznych a wdrożenie systemu ERP GAUDLITZ GmbH to firma założona w 1937 roku, specjalizująca się w produkcji i projektowan...
Nowe technologie w obróbce blachy Firma VENTOR wspólnie ze swoimi partnerami: DIMECO, HAVEN, GIGANT, SEYI, COPREN En...
Partnerzy