Szukaj w działach:

Nowości i premiery na Plastpol 2019

 

plastpol targi kielce
 

Wystawy narodowe, nowości, konferencje i międzynarodowy biznes. Targi Plastpol w Kielcach są wyjątkową okazją do spotkania w jedynym miejscu liderów branży i nawiązania współpracy. 

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy to od wielu edycji niewątpliwie największe wydarzenie sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce, ale również jedno z najbardziej cenionych wydarzeń w Europie. Nowości technologiczne oraz premierowe maszyny, wystawy narodowe 5 krajów, konferencje, warsztaty i międzynarodowe dyskusje – oto atuty targów Plastpo 2019, które odbędą się w terminie 28-31 maja br.

Zbliżające się, 23. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy obfitują w nowości. Oznacza to nie tylko bogatą i interesującą ekspozycję z najnowszymi maszynami i urządzeniami, mieszczącą się w 7 halach wystawienniczych kieleckiego ośrodka. W czasie wydarzenia pojawiają się nowe firmy z wielu krajów, a do „wielkiej plastpolowej rodziny” dołączają na przykład po raz pierwszy wystawcy z Gruzji. Wystawa, z roku na rok, budzi coraz większe zainteresowanie wśród zagranicznych firm, już ponad 50 procent wystawy stanowią przedsiębiorcy spoza Polski. 

Wystawy narodowe na targach Plastpol 2019

Ciekawą nowością w tegorocznej targowej formule są wystawy narodowe, które przygotowały Czechy, Austria i Szwajcaria. Prezentują one potencjał tych krajów. Silną obsadę na targach Plastpol 2019 mają przedsiębiorcy z Portugalii – 10 firm pokaże swoje najnowsze osiągnięcia. Specjalnie zaprezentuje się także grupa 9 firm z Indii. Szansę na nawiązanie nowych kontaktów wykorzystają zapewne 4 firmy z Iranu, które pojawiają się na tegorocznych targach z dużymi stoiskami pełnymi maszyn. Zwiedzający będą mogli zaznajomić się z bogatą ofertą wystawców z Turcji i Chin, którzy będą obecni w trakcie targów liczniej niż w ubiegłym roku. Liderami wśród zagranicznych wystawców, jeśli chodzi o liczbę firm, są tradycyjnie Niemcy i Włosi.  

Specjalistyczna wiedza w Targach Kielce 

W Targach Kielce, po raz pierwszy, spotkają się klastry gospodarki odpadowej i recyklingu - polski, węgierski i słowacki. W programie jest, jak zwykle, wiele interesujących punktów dotyczących kwestii merytorycznych oraz bieżących trendów. Fundacja Plastics Europe Polska, pierwszego dnia targów czyli 28 maja o 10.30, w kapsule w hali E, zaprezentuje najnowsze dane na temat branży w Polsce i Europie. Spotkanie będzie miało charakter otwarty. Dopełni je debata panelowa zatytułowana: „Tworzywa sztuczne pod presją - jak branża odnajdzie się w nowej sytuacji ?”. Bitwę na wiedzę o sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych będzie można śledzić także 28 maja, podczas jubileuszowego, 10. finału Omniplast, konkursu dedykowanego wystawcom targów.

Również pierwszego dnia Plastpolu odbędzie się konferencja „Tworzywa ekologiczne i specjalne – nowe możliwości”, której organizatorem jest Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników. Natomiast drugiego dnia targów, 29 maja ruszy dwudniowe Seminarium Techniczne Plastech Info, które przez lata zdobyło grono wiernych słuchaczy. Program obfituje w prelekcje na tematy związane z wyrobami wtryskiwanymi.

Więcej o Targach Plastpol 2019 na Staleo.pl


Źródło: Targi Kielce

Dodano 21.05.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy