Audyt technologiczny od 3DGence
Audyt technologiczny wesprze firmy produkcyjne i pomoże im sprawdzić jaki może być zwrot z inwestycji w druk 3D. 3DGence wprowadza nową usługę
Wdrażanie innowacji do przedsiębiorstw produkcyjnych to podstawa wzrostu konkurencyjności firm na całym świecie. 3DGence, polski producent profesjonalnych drukarek 3D dla przemysłu, w odpowiedzi na zachodzące zmiany technologiczne w sektorze produkcyjnym, zdecydował się na wprowadzenie bezpłatnej usługi audytu, która ma na celu wskazać możliwe obszary zastosowania technologii druku 3D w firmach przemysłowych.
Usługa audytu technologicznego skierowana jest do wszystkich firm produkcyjnych działających na terenie Polski. Podczas wizyty w firmie zespół aplikacyjny składający się z dwóch inżynierów przeprowadzi analizę wybranych procesów produkcyjnych w celu zebrania materiału do sprawozdania.
– "Bardzo dużą zaletą takiego audytu jest to, że firmy produkcyjne mogą skorzystać z doświadczenia ekspertów spoza własnej organizacji. Pozwala to przede wszystkim dostrzec obszary, w których można obniżyć koszty i skrócić czas produkcji dzięki zastosowaniu druku 3D. Z naszego doświadczenia wynika, że wiele przedsiębiorstw po prostu nie wie jak wdrożenie drukarki 3D pomoże im zoptymalizować niektóre procesy, dlatego chcemy wyjść im naprzeciw, stąd decyzja o wprowadzeniu usługi jaką jest właśnie audyt technologiczny" – mówi Mateusz Sidorowicz, Marketing Manager, 3DGence
Wynikiem wizyty specjalistów 3DGence w każdym przedsiębiorstwie, które zdecyduje się na audyt technologiczny, będzie szczegółowe sprawozdanie, w którym zostanie zawarta m.in. analiza ROI wdrożenia technologii druku 3D, analiza środowiska pracy detalu czy porównanie czasu i kosztów wykonywania wybranych części w dwóch różnych technologiach.
– "Na kilku wyselekcjonowanych przykładach pokażemy, jak wdrożenie technologii druku 3D obniża koszty i skraca czas procesów, który jest kluczowym wskaźnikiem efektywności produkcji. Dodatkowo wykonamy także jeden wydruk próbny, aby każda z firm, która zdecyduje się na taki audyt, mogła sprawdzić jakość swojego detalu wydrukowanego w technologii FDM" – tłumaczy Mikołaj Skorupa, 3D Printing Application Engineer, 3DGence.
Coraz więcej firm produkcyjnych widzi dziś wymierne korzyści z zastosowania technologii druku 3D i wprowadza ją do swoich procesów. W przypadku firmy AMS-systems, zajmującej się konstrukcją maszyn, wykorzystanie drukarki 3D pozwoliło obniżyć koszty wykonywania detalu o 75%. Na małoseryjnej produkcji tylko jednego elementu do swoich urządzeń firma oszczędza rocznie 13 390 zł. Inwestycja w technologię addytywnę zwróciła się już po paru miesiącach.
– "Chcąc nadążyć za tempem zmian, które zachodzą w rzeczywistości produkcyjnej, spowodowanej przez transformację cyfrową, przedsiębiorcy muszą wiedzieć jak nowe technologie mogą wesprzeć ich biznes. Jednak wprowadzenie jakichkolwiek zmian w modelu produkcji każdej firmy, musi zostać poprzedzone analizą możliwości i korzyści, jakie może przynieść wdrożenie innowacji. Dlatego jako 3DGence, firma, która posiada ogromne doświadczenie w aplikacjach druku 3D w przemyśle na całym świecie, postanowiliśmy wprowadzić usługę audytu, której głównym celem jest pokazanie wymiernych korzyści z implementacji tej technologii. Wiemy, że dla wielu przedsiębiorstw to szansa na dostrzeżenie nowych sposobów optymalizacji swoich procesów produkcyjnych" – mówi Karol Kula, Sales Manager, 3DGence.
Więcej informacji na temat bezpłatnej usługi audytu technologicznego przeprowadzanego przez firmę 3DGence można znaleźć na: https://3dgence.com/audyt-technologiczny/., bezpośrednio pod numerem telefonu 32 438 98 64 lub wysyłając maila na cs@3dgence.com
Wizytę specjalistów w firmie można zamówić poprzez formularz kontaktowy na stronie.
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Już 13 listopada 13 edycja STIGO User Day
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING