Smart Industry na ITM Polska 2019
Tematyka tegorocznych targów ITM Polska skupiona będzie na popularyzowaniu koncepcji Smart Industry – w centrum uwagi znajdą się digitalizacja, integracja i automatyzacja procesów technologicznych.
Jesteśmy obecnie świadkami rewolucji, która ma szansę wprowadzić do przedsiębiorstw nowe, inteligentne rozwiązania. Smart Industry, podobnie jak Industry 4.0 jest pojęciem, które dotyczy cyfryzacji gospodarki, w szczególności przemysłu. Termin ten opiera się na trzech filarach: digitalizacji informacji, elastycznych i inteligentnych technologiach produkcji, a także nowoczesnej komunikacji – wszystko na poziomie hali produkcyjnej, wynikające z inteligentnych, wydajnych i odpowiednio dostosowanych działań.
SMART wydarzenia podczas ITM Polska 2019
Podczas zbliżającej się edycji targów ITM polska 2019 odbędzie się wiele wydarzeń właśnie pod hasłem „SMART”. Trwają przygotowania specjalnej przestrzeni – Smart Factory, której celem jest zaprezentowanie procesu produkcji w inteligentnych fabrykach (IoT, digitalizacja, robotyzacja). Co więcej, w ramach targów Modernlog, organizatorzy planują zorganizować Smart Warehouse – konferencję kompleksowo pokazującą kluczowe zagadnienia logistyki 4.0. Kolejną nowością będzie konferencja Smart Poznań Manufactury Meeting, czyli wydarzenie przeznaczone dla przedstawicieli branży utrzymania ruchu, dające możliwość pozyskania wiedzy, inspiracji, dobrych praktyk z zakresu zarządzania obszarem maintenance. W tym roku kontynuowany będzie także projekt „ścieżki zwiedzania”, w ramach których grupy pod opieką merytoryczną przewodnika będą odwiedzały wybrane wystawy, zapoznając się z tematyką: „Przemysł 4.0”, „Druk 3D” oraz „Logistyka 4.0”.
Wydajna produkcja
Współcześnie innowacyjne technologie odgrywają ważną rolę we wszystkich niemal obszarach działalności człowieka. W przemyśle jednym z istotniejszych elementów rozwoju jest automatyzacja procesów produkcyjnych. Roboty są znakomitym narzędziem w rękach człowieka, który wie, jak je wykorzystać, by dostarczać konsumentom produkty, jakich potrzebują. W ciągu ostatnich lat robotyzacja produkcji stała się jednym z najbardziej widocznych trendów w polskim przemyśle. Roboty przemysłowe wkraczają w nowe dziedziny i są wykorzystywane do coraz większej liczby zadań, dotychczas realizowanych przez człowieka.
- „Kooperacja ludzi z robotami rozwija przedsiębiorstwa, otwiera nowe szanse i wpływa na wzrost poziomu wiedzy, bo w obliczu zachodzących zmian praca ludzka staje się bardziej wymagająca i wartościowa. Robotyzacja jest obecna niemal w każdej branży: rozwija produkty, wpływa na wizerunek firmy, jej konkurencyjność, elastyczność oraz bezpieczeństwo. Wszystkie te czynniki mają bardzo duże znaczenie nie tylko w kontekście rozwoju przemysłu, ale i całego społeczeństwa” – podkreśla Joanna Kucharska, dyrektor targów ITM Polska. - „Oczywiście w naszej ofercie targowej na ITM Polska 2019 nie zabraknie ekspozycji, w ramach których liderzy branży zaprezentują innowacyjne rozwiązania i technologie związane z robotyzacją i automatyzacją przemysł” – dodaje.
Poznań niezmiennie przyciąga liderów rynku i przez cztery dni staje się centrum przemysłu maszynowego, automatyzacji oraz robotyzacji, a targi ITM Polska wyznacznikiem zmian, trendów i kierunku rozwoju branży. Także i w tym roku w dniach 4-7 czerwca 2019 r. najbardziej liczące się firmy na rynku m.in.: Abplanalp, Fanuc, Yaskawa, Autodesk, Remmert, Siemens, Kuka, Trumpf, GF Maschninig, Europa Systems, Sandvik czy DMG MORI zaprezentują swoją ofertę podczas bloku targów przemysłowych: ITM Polska, Subcontracting, Modernlog i 3D Solutions w dniach 4-7 czerwca 2019 r. w Międzynarodowych Targach Poznańskich.
Więcej o ITM Polska 2019 na Staleo.pl
Źródło: MTP
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- VII Wielkopolskie Sympozjum Spawalnicze
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- VPX - wielofunkcyjne narzędzia do frezowania
- Open House Pleszew 2024
- Dni Otwarte Abplanalp w Mysłowicach
- Dynamika przemysłu w sierpniu 2024 roku
- Seminarium laserowe
- Weź udział w Branżowych Targach Pracy