Szukaj w działach:

Trendy w branży motoryzacyjnej

 

10. Konferencja Moto Idea 2019
 

Jubileuszowa 10. Konferencja Moto Idea, na której rokrocznie spotykają się czołowi producenci oraz dostawcy usług z branży automotive odbędzie się w dniach 2-3 kwietnia w Częstochowie.

Moto Idea to jedno z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych w naszym kraju. W tym roku wydarzenie skupi się na trendach i prognozach: jak daleko nam do przemysłu 4.0, czy dogonimy UE pod względem innowacyjności, ile stracimy na Brexicie i jak zmieni się branża za kilka lat? Na te pytania postarają się odpowiedzieć specjaliści z czołowych zakładów motoryzacyjnych w kraju.

Bliżej Przemysłu 4.0?

Wśród zaproszonych prelegentów znajdzie się m.in. prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego Jakub Faryś, który opowie o sytuacji branży w Polsce. Ryszard Jania z NSG Group powie o działaniach na rynku pracy i szkolnictwie zawodowym w kontekście ogólnopolskim i europejskim. To istotna kwestia, ponieważ w dynamicznie rozwijającym się sektorze automotive brakuje doświadczonej kadry.

Wiodący europejski Quality Service Provider SGP Group, skoncentruje się na rewolucji przemysłowej oraz pytaniu, dokąd zmierza przemysł. Firma uważa innowacje za niezbędne. W Częstochowie zainwestowała ostatnio w nowoczesne centrum jakościowe. Znalazło się w nim m.in. urządzenie do prześwietleń rentgenowskich dla przemysłu - X-Ray xIcube o mocy 350 kV. 

- „Urządzenie wykrywa wady strukturalne i wykonuje szybkie pomiary techniką 3D. Centrum będzie mocnym wsparciem dla przemysłu motoryzacyjnego w kwestii kontroli jakości produktów” – mówi Paula Koch-Biskup, PR & Marketing Manager w SGP Group. – „Takie innowacyjne rozwiązania zbliżają nas do czwartej rewolucji przemysłowej, o czym będziemy rozmawiać podczas Moto Idei 2019.”

10. Konferencja Moto Idea
 

Niezwykłe tempo logistyki

Nieustanny rozkwit branży motoryzacyjnej wymusza rozwój sektora magazynowego. Zwiększa się znaczenie Polski na mapie logistycznej Europy. Przybywa centrów logistycznych, a firmy ulepszają swoje łańcuchy dostaw.

- „W rezultacie wysokiego popytu aktywność deweloperska w sektorze magazynowym rośnie w niespotykanym wcześniej tempie. Zasoby nowoczesnej powierzchni logistycznej uległy podwojeniu w trakcie ostatnich 6 lat. Obecnie rynek magazynowy nie zwalnia tempa i pokonuje kolejne rekordy” – mówi Joanna Sinkiewicz, Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w Cushman & Wakefield Polska.

Branża w jednym miejscu

Moto Idea wyróżnia się spośród innych formułą nieformalnego spotkania, w trakcie którego spotykają się zarówno duzi, jak i mniejsi producenci oraz dostawcy z całego kraju. Pierwszego dnia we wtorek odbędą się prelekcje ekspertów automotive, którzy swoje wystąpienia opierają o wieloletnie doświadczenie i przykłady rozwiązań z własnych zakładów. Wieczorem odbędzie się gala dziesięciolecia z wręczeniem branżowych nagród.

Drugi dzień przeznaczony jest na szkolenie współorganizowane z Harvard Business Review Polska oraz ICAN Institute. Cel: podnieść zawodowe kompetencje liderów organizacji. W tym roku szkolenie poprowadzi ceniony strateg dr Witold Jankowski.

Raz w roku przedstawiciele branży motoryzacyjnej spotykają się w jednym miejscu, żeby wymienić się doświadczeniami, omówić trendy, a także poznać nowych partnerów biznesowych.

-- > Zarejestruj się już dziś


Więcej o Moto Idea 2019 na Staleo.plŹródło: G24 Group

Dodano 06.02.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy