Rozwój targów FASTENER POLAND
Po udanym zeszłorocznym debiucie czas na II edycję Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND®.
Targi FASTENER POLAND® to kluczowe forum wymiany doświadczeń, poznania nowości, a także budowania efektywnych relacji handlowych pomiędzy firmami z całego świata. Organizator podaje, że tegoroczne wystawa „urośnie” w stosunku do ubiegłorocznej o 90%. W terminie 16-18 października br. w EXPO Kraków ofertę zaprezentuje około 180 firm z Belgii, Chin, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Indii, Korei Południowej, Niemiec, Polski, Tajwanu, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Jednocześnie z FASTENER POLAND® zostanie zorganizowany VIII Salon Kooperacji Przemysłowej, czyli spotkanie poświęcone podwykonawstwu oraz współpracy przemysłowej.
Premiery i nowości
W czasie targów prezentowane będą m.in. wkręty tarasowe TERRASS do miękkiego drewna, wiertła do stali marki HSE, prasa ANS 618+ z automatycznym podajnikiem, powłoki preaplikowane, maszyna pakująca AMbag, automat wydający do magazynowania, zarzadzania oraz automatycznej dystrybucji TM326, maszyna do montażu elementów wciskanych, unikalny system zabezpieczania połączeń śrubowych przed samoczynnym luzowaniem HEICO-LOCK®, drut przeznaczony do wysokich odkształceń, opatentowane nitonakrętki samohamowane i tytanowe, wkładki Keep-Nut® do szybkiego montażu, wkładki Crown-Nut® do tworzenia gwintu w rurach i profilach, seria profesjonalnych nitownic akumulatorowych do nitów zrywalnych RIVDOM, elementy złączne do techniki solarnej, powłoki duplex niezawierające chromu VI Magni 580, maszyna do zgrzewania bolcy CDP-99M, narzędzia hydro-pneumatyczne RIV938.
Targi branżowych ekspertów
Podczas zbliżającej się edycji głównymi obszarami tematycznymi będą łączniki i mocowania przemysłowe, łączniki budowlane, systemy montażu i instalacji, technologia produkcji łączników oraz urządzenia do magazynowania i dystrybucji. Wystawie towarzyszyć będzie II Kongres Elementów Złącznych „Nowoczesne technologie na międzynarodowym rynku elementów złącznych”. W jego trakcie dr Marek Łangalis – redaktor naczelny półrocznika FASTENER - zaprezentuje aktualną sytuację na międzynarodowym rynku elementów złącznych. Ponadto wśród panelistów znajdą się m.in.: firma Fischer z prezentacją „Śruba ULTRACUT FBS II jako przykład innowacji Fischer dla wielu branż” czy firma Nord-Lock z wystąpieniem „Oszczędności z firmie -optymalizacja połączeń śrubowych Grupy Nord-Lock”. Polski rynek elementów złącznych wciąż bardzo dynamicznie się rozwija, prawie w dwucyfrowym tempie. A jednocześnie napotyka na bariery wzrostu w postaci braku pracowników. I tu bardzo pomocne mogą być targi.
– „To świetna okazja do znalezienia pracownika bądź podjęcia nowych wyzwań zawodowych. Wszak w jednym miejscu spotyka się niemal cała branża„ – mówi Marek Łangalis, członek Rady Programowej Targów FASTENER POLAND®
Pewny rozwój
Przemysł zgłasza coraz to większe zapotrzebowanie na elementy złączne. To skutek m.in. rozwoju automatyzacji, przekładającej się na wydajność pracy. A w ślad za nią wzrasta zapotrzebowanie na łączniki, umożliwiające automatyczny proces łączenia.
– „Zeszłoroczna edycja pokazała, że potencjał na imprezę branży elementów złącznych w Europie Środkowej jest bardzo duży. W tym roku – na ponad miesiąc przed inauguracją – zainteresowanie jest jeszcze większe niż w przypadku debiutanckiej odsłony. Bardzo dużo Zwiedzających wybiera się do nas z zagranicy„ – mówi Grażyna Grabowska, Prezes Zarządu Targów w Krakowie.
Dla branżowych gości przygotowane zostały bezpłatne bilety. Aby je otrzymać, wystarczy do 12 października wypełnić formularz rejestracyjny, znajdujący się na stronie wydarzenia.
Więcej o Fastener Poland® na Staleo.pl
Źródło: Targi w Krakowie
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok