O rozwoju Targów PLASTPOL
Fot.: Targi Kielce |
Wystawa przetwórstwa tworzyw sztucznych licząca 83 wystawców i zajmująca powierzchnię około 1500 metrów wystartowała w Targach Kielce w 1997 r. Tak wyglądały początki Targów PLASTPOL gromadzących - po 22 latach, 800 firm na 7 halach kieleckiego ośrodka, czyli 34 tys. metrów kwadratowych.
Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu dotyczącego rozwoju Targów PLASTPOL przeprowadzonego z Kamilem Perzem, Dyrektorem Wydziału Targowego w Targach Kielce.
- Z niewielkiego wydarzenia PLASTPOL wyrósł na targi rozpoznawalne nie tylko w Europie, ale także na świecie…
- „Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy to dziś największe targi branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Polsce. Jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie. Podczas czterodniowej wystawy w Kielcach nie brakuje liderów o randze światowej. Od lat kielecka wystawa cieszy się rosnącym zainteresowaniem zwiedzających z kraju i zagranicy, w 2017 roku odwiedziło ją 18.900 osób. PLASTPOL jest rozpoznawany na świecie, stał się prawdziwą wizytówką polskiej branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Ostatnia edycja umocniła rolę targów PLASTPOL jako wiodącego miejsca spotkań tego sektora przetwórstwa tworzyw w Europie Środkowo-Wschodniej. Potwierdzają to wystawcy między innymi z Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Austrii, Litwy, Łotwy i Estonii, gdzie podobnej rangi wystawy po prostu się nie odbywają."
- Zagraniczne firmy chętnie chcą kooperować z polskim rynkiem, gdyż ten rozwija się bardziej dynamicznie niż niejeden unijny. Ilu zagranicznych wystawców decyduje się na udział w kieleckich targach?
- „Ponad 50 procent wystawców to firmy zagraniczne lub z zagranicznym kapitałem. Z roku na rok ich liczba rośnie. Dzięki dużej reprezentacji zagranicznych firm PLASTPOL jest najbardziej międzynarodową wystawą spośród wszystkich targów branżowych, które odbywają się w Polsce. Najwięcej jest wystawców niemieckich i włoskich.
- Podczas czterech dni targów PLASTPOL Targi Kielce zmieniają się w małą fabrykę…"
- „Tak, można zobaczyć na żywo nie tylko jak powstają przedmioty z tworzyw, ale sprawdzić, jak bardzo wydajne są całe linie produkcyjne. To wszystko sprawia, że PLASTPOL jest najbardziej kompleksową wystawą w Polsce, prezentującą cały przekrój firm związanych z przetwórstwem tworzyw. Ekspozycja pozwala zobaczyć nie tylko maszyny i urządzenia, linie technologiczne, ale także granulaty i inne komponenty oraz technologie recyklingu. Naszą tradycją są, przyznawane podczas prestiżowej gali Platinum Plast, Medale Targów Kielce dla najlepszych. Często prezentowane są z dumą w siedzibach wielu znanych firm z czołówki europejskiej branży."
- „Zapraszam na tegoroczną 22.edycję Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol i zapewniam, że nie będzie ona odbiegać od światowego poziomu, do którego przyzwyczailiśmy naszych wystawców i zwiedzających."
Przydatne informacje:
- Rejestracja On-line
- Lista wystawców
- Informacje dla zwiedzających
- Seminarium techniczne Plastech-Info
Więcej o Targach PLASTPOL na Staleo.pl
Źródło: Targi Kielce, Staleo.pl
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok