Szukaj w działach:

Wschodnie Dni Kooperacji dobiegły końca

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Fot.: Targi Lublin 

Międzynarodowa współpraca, rozmowy biznesowe, konferencje, seminaria, szkolenia, nowości oraz premiery – tak w skrócie można opisać trzy dni II edycji Wschodnich Dni Kooperacji i X jubileuszowej Targi Energetyczne ENERGETICS, które odbyły się w terminie 14-16 listopada 2017 r. w Targach Lublin.

II edycji  Wschodnich Dni Kooperacji

W czasie II edycji Wschodnich Dni Kooperacji spotkali się podwykonawcy, kooperanci i producenci działający w branży przemysłowej. Wydarzenie odbyło się wspólnie z Targami ENERGETICS. Swoją ofero tę przedstawili m.in.: A.P.J. Sikora Sp. J., Agencja Rozwoju Przemysłu, AMB Metal Forming Sp. z o.o., Centrum Ochrony Pracy i Biznesu CONSULTRIX, Centrum Precyzyjnego Wytwarzania Dorota Kania, EDBAK Sp. z o.o., HSW-FEZ Fastec Sp. z o.o., MASZ-ZAP Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Remontowe Maszyn i Armatury, METAL-HANDEL Sp. J. Jacek Galas i Piotr Galas, NOTA Zakład Mechaniki Precyzyjnej Stanisław Szymczyk, ORTYL Sp. z o.o. Sp. komandytowo-akcyjna, Głuchowski ZJG Gliwice. Wśród Wystawców znalazł się również Wschodni Klaster Obróbki Metali. 

Wystawcy przedstawili ofertę usług w zakresie wysokiej jakości obróbki metali, przetwórstwa tworzyw sztucznych, produkcji komponentów i usług na zlecenie średnich, dużych, a także korporacyjnych przedsiębiorstw produkcyjnych. Dokładna oferta obejmowała m.in.: usługi obróbki skrawaniem, ściernej, powierzchniowej, plastycznej i kształtowania blach, brył czy łączenia, odlewnictwo żeliwa, produkcję narzędzi kutych, produkcję metalowych elementów konstrukcyjnych zbiorników, cystern i pojemników metalowych, środki ochrony indywidualnej, elementy złączne, produkcję seryjną elementów na indywidualne zamówienie. 

Podczas targów odbywały się spotkania brokerskie w ramach projektu „Sieć Otwartych Innowacji”. Przedsiębiorcy zainteresowani wdrożeniem nowości w swoim firmach oraz uzyskaniem dofinansowania rozmawiali z brokerami technologii na stoisku Agencji Rozwoju Przemysłu, która jest koordynatorem tego projektu. 

Szeroka oferta Targów ENERGETICS 

Prawie 200 wystawców zaprezentowało produkty, rozwiązania i usługi dla energetyki, m.in.: systemy zarządzania infrastrukturą sieci elektroenergetycznych, automatykę przemysłową, analizatory parametrów sieci, produkty i systemy do rozdziału energii elektrycznej i zapewnienia ciągłości zasilania, stacje transformatorowe, rozdzielnice, systemy odgromowe, łączniki napowietrzne oraz słupowe, aparaturę łączeniowa, systemy sterowania i nadzoru, komponenty elektroniczne, rozwiązania dla energetyki wytwórczej, aparaturę zabezpieczeniową, urządzenia pomiarowe, podzespoły mocy, przekaźniki, styczniki, produkty i rozwiązania dla utrzymania ruchu. Pojawiły się także nowości oraz premiery. PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź pokazała autorskie rozwiązanie technologiczne - Serwisową Linię Kablową (SLK) średniego napięcia. 

O energetyce w gronie specjalistów

Targi to nie tylko ekspozycje targowe, nieodłącznym elementem imprezy są także wykłady, seminaria i szkolenia. W tym roku specjaliści skupili się na najbardziej aktualnych zagadnieniach branżowych: niezawodności dostaw energii elektrycznej, elektromobilności, efektywności energetycznej, jak również niezależności energetycznej na poziomie lokalnym. Już po raz trzeci w czasie Targów odbyło się Forum Dystrybutorów Energii, podczas którego debatowano  o ewaluacji modelu regulacji jakościowej i aktualnych wyzwaniach taryfowych, przyczynach przerw w dostarczaniu energii elektrycznej czy niezawodności, pewności oraz bezpieczeństwie linii elektroenergetycznych w świetle nowych wymogów prawnych. W ramach Polsko-Białoruskiego Forum Gospodarczego „Dobrosąsiedztwo 2017” polscy i białoruscy eksperci dyskutowali o kierunkach rozwoju współpracy  w sektorze budownictwa,  transportu i logistyki, a także warunkach dla rozkwitu dalszej współpracy, tj. skutecznych strukturach i instrumentach wsparcia współpracy międzynarodowej.

Konkursy targowe 

Nagrody w konkursach targowych "Produkt Roku Lubelskich Targów Energetycznych ENERGETICS" i "Forma promocji targowej" zostały wręczone podczas Lubelskiej Gali Energetyki. Komisja Konkursowa wyróżniła także Pucharem Prezesa Polsko-Białoruskiej Izby Handlowo-Przemysłowej.  

Nagrodę targową w kategorii Produkt Roku za innowacyjną technologię lokalizacji uszkodzeń oraz przywracania zasilania w sieciach skompensowanych otrzymała firma SCHNEIDER ELECTRIC i PGE Dystrybucja S.A. Oddział Białystok. 

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli:

  • MIKRONIKA za sterowniki z rodziny SO-54SR-3xx/4xx/5xx z funkcją sygnalizatora zwarć i sekcjonalizera,
  • LAMEL Rozdzielnice Sp. z o.o. za rozdzielnicę SN,
  • VIMAP Sp. z o.o. za inspekcję linii elektroenergetycznych w środowisku vMATIC 3D.

W kategorii Forma Promocji Targowej Targów Energetycznych ENERGETICS nagroda powędrowała do firmy ELEKTROMONTAŻ LUBLIN Sp. z o.o. 

Puchar Prezesa Polsko-Białoruskiej Izby Handlowo-Przemysłowej za najefektywniejsze ekonomiczne rozwiązanie technologiczno-organizacyjne w dziedzinie energetyki otrzymała firma ALPAR za gamę rozłączników napowietrznych RN (M) III SA 24/4/100A. Komisja Konkursowa przyznała również dyplom uznania dla Politechniki Lubelskiej za promocję nauki wśród młodzieży w trakcie Targów Energetycznych ENERGETICS 2017.

Jubileusz edycja Targów

Jubileusz 10-lecia targów był szansą do podsumowań, wspomnień i planów na przyszłość. Podczas uroczystej inauguracji wystawy pan Artur Szymczyk - Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju - wręczył Medal 700-lecia Miasta Lublin wystawcom Targów ENERGETICS: firmie ELMAX Sp. z o.o. Sp. k., ELEKTROMONTAŻ-LUBLIN Sp. z o.o., a także firmie Instytut Energetyki – Zakład Doświadczalny w Białymstoku. 

Targi Lublin S.A. zostały odznaczone Medalem 700-lecia Miasta Lublin za wkład i zaangażowanie w rozwój miasta i zasługi na rzecz jego Mieszkańców, jak również jako podziękowanie za podejmowanie działań inspirujących przyszłość i kształtujących tożsamość lokalną Lublina. Medal odebrali: Robert Głowacki - Prezes Zarządu i Piotr Oraczewski - Wiceprezes Zarządu. 

Stopniowy rozwój oraz 10-letnia tradycja, sprawiły, że Targi Energetyczne ENERGETICS znajdują się w gronie najważniejszych spotkań dedykowanych branży energetycznej. Firmy, które od 10 lat angażują się w rozkwit targów otrzymały specjalne podziękowania, tymczasem na ręce firm obchodzących w tym roku jubileusze działalności przekazano listy gratulacyjne od Targów Lublin S.A. 

Więcej informacji na stronie www.kooperacja.targi.lublin.pl


Źródło: Targi Lublin S.A. 

POWIĄZANE
Podwykonawcy i kooperanci spotykają się w Lublinie Wschodnie Dni Kooperacji to wydarzenie, które od trzech lat skutecznie tworzy miej...
Przewodnik po Targach ENERGETICS 2019 Rozwiązania, produkty i usługi dla energetyki, konferencje poświęcone m.in.: elektromobil...
Udane XII Targi ENERGETICS Blisko 200 wystawców, konferencje, seminaria i dyskusje na temat przyszłości polsk...
Wszystko o energetyce na Energetics 2019 Targi Energetyczne Energetics, które skupiają się na zagadnieniach kluczowych z pu...
Druga edycja Wschodnich Dni Kooperacji Wschodnie Dni Kooperacji to wydarzenie o charakterze targowym organizowane w celu stworze...
Targi Lublin miejscem skutecznej kooperacji III edycja Wschodnich Dni Kooperacji – wydarzenia, które od trzech lat efekt...
Partnerzy