Szukaj w działach:

Podsumowanie XII Kongresu PolMaintenance

 

XII Kongresu PolMaintenance 2017
Fot.: Służby Utrzymania Ruchu 

W dniach 17–18 maja 2017 roku, szefowie utrzymania ruchu i osoby odpowiedzialne za ciągłość procesów produkcyjnych miały szansę wymienić się doświadczeniami w czasie XII Kongresu PolMaintenance. 

Tegoroczne spotkanie odbyło się w Hotelu Windsor w Jachrance pod Warszawą. Słoneczna pogoda, która towarzyszyła imprezie, sprzyjała nie tylko biznesowym rozmowom, ale również sympatycznej integracji. 2 moderowane dyskusje, 17 godzin wykładów, 22 prelekcje, ponad 250 uczestników oraz blisko 1000 wysłanych zaproszeń w dedykowanej aplikacji networkingowej - te wszystkie liczby obrazują, że bezwzględnie była to rekordowa edycja Kongresu PolMaintenance.

Bogata tematyka Kongresu

Podczas spotkania poruszonych zostało kilka problemów nurtujących na co dzień działy utrzymania ruchu oraz produkcji. Były to zarówno zagadnienia techniczne, jak i te odnoszące się ściśle do kompetencji miękkich. Prelekcje zostały podzielone na pięć paneli tematycznych.

XII Kongresu PolMaintenance 2017 rozpoczęcie Kongresu
Fot.: Służby Utrzymania Ruchu (Rozpoczęcie Kongresu przez Annę Frąckowiak) 

Dzień I Kongresu PolMaintenance

Pierwszy dzień wydarzenia poświęcony został ciągle trudnej współpracy działów utrzymania ruchu oraz produkcji, analizie przyczyn źródłowych awarii i optymalnemu zarządzaniu danymi w UR. Tego dnia odbyła się także moderowana debata obejmująca nie tylko możliwości, ale i narzędzia w analizie RCA. Zaproszeni specjaliści dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z awariami maszyn. Pierwszego dnia odbyła się także sesja networkingowa, w trakcie której uczestnicy Kongresu mieli możliwość zapoznania się z rozwiązaniami i produktami oferowanymi przez wystawców.

Pierwszy dzień Kongresu uwieńczony został wieczornym bankietem, którego atrakcją był „Turniej 1 z 10 PolMaintenance 2017” zorganizowany przy współpracy z firmą Inter Cars. Uczestnicy w czasie zabawy odpowiadali na rozmaite pytania dotyczące nowinek technicznych czy życia codziennego. Quiz zakończył się rozdaniem nagród dla wszystkich osób biorących udział w turnieju.

XII Kongresu PolMaintenance 2017 wystąpienie Tomasza Kanikuły
Fot.: Służby Utrzymania Ruchu (Wystąpienie Tomasza Kanikuły)

Dzień II Kongresu PolMaintenance

Drugiego dnia spotkania uczestnicy mieli okazję do zapoznania się z różnymi sposobami na ograniczenie zużycia maszyn poprzez ich skuteczne czyszczenie. Ten panel zakończył się dyskusją na temat profesjonalnego czyszczenia nie tylko maszyn, ale i całej przestrzeni okołoprodukcyjnej. Kongres zakończył się panelem dotyczącym motywacji pracowników. Temat poruszał zagadnienia niezwykle istotne dla wszystkich pokoleń pracujących w działach utrzymania ruchu i produkcji.

Innowacyjna aplikacja „PolMaintenance 2017”

Nowością podczas tegorocznej edycji Kongresu, cieszącą się dużym zainteresowaniem, była dedykowana aplikacja networkingowa „PolMaintenance 2017”, za pomocą której uczestnicy mogli nie tylko porozumiewać się ze sobą, ale również dzielić się swoimi spostrzeżeniami, czy pytaniami na ogólnym czacie. Aplikacja rozbudziła nie tylko moderowane dyskusje, ale i wystąpienia prelegentów, ponieważ uczestnicy na bieżąco mogli zadawać nurtujące ich pytania. Za pomocą tego narzędzia organizatorzy z łatwością informowali uczestników o wszelkich konkursach, zmianach w harmonogramie wydarzenia, czy przerwach.


Źródło: Służby Utrzymania Ruchu  

Dodano 09.06.2017
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy