Szukaj w działach:

Zwiększenie produktywności dzięki laserom Prima Power 2D

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Maszyny laserowe Prima Power 2D - Zwiększenie produktywności dzięki szybkim i modułowym rozwiązaniom 


Spełnianie wymagań rynku

Cięcie laserowe zmieniło w ostatnim czasie produkcję blach w wielu branżach, zwłaszcza w sektorach, w których integracja maszyn do cięcia laserowego 2D z liniami produkcyjnymi stała się normą. Firmy koncentrują się obecnie na niezawodnych maszynach, aby zminimalizować przestoje, utrzymać precyzję cięcia i zapewnić wysokie wskaźniki produkcji. Automatyzacja ma kluczowe znaczenie w radzeniu sobie z wyzwaniami, takimi jak rosnące zapotrzebowanie na materiały i niedobór wykwalifikowanej siły roboczej. Usprawniając procesy produkcyjne, automatyzacja umożliwia branżom skuteczne spełnianie wymagań. Wybór odpowiedniego partnera do napędzania ewolucji procesów produkcyjnych ma kluczowe znaczenie dla firm. Wybrany partner powinien pomóc w integracji maszyn i rozwiązań automatyzacji dostosowanych do konkretnych wymagań oraz zrównoważyć wydajność i szybkość produkcji z wydajnością i obniżonymi kosztami jednostkowymi.

Niezbędne jest oprogramowanie, które może płynnie integrować maszyny i procesy oraz pomagać operatorom w utrzymaniu wydajności podczas produkcji. Oprogramowanie to powinno optymalizować operacje i maksymalizować ogólną wydajność produkcji. Maszyny powinny być również kompaktowe i dostosowane do różnych powierzchni zakładów przemysłowych i linii produkcyjnych.

W tym kontekście Prima Power wyróżnia się jako oddany partner zaangażowany w zrozumienie potrzeb swoich klientów i prowadzenie ich przez ich ewolucyjną podróż. Dzięki około półwiecznemu doświadczeniu, Prima Power oferuje kompleksową gamę rozwiązań, w tym laser 2D, laser 3D, giętarki panelowe, prasy krawędziowe, technologie wykrawania i łączenia, rozwiązania zrobotyzowane i zautomatyzowane linie produkcyjne.

Odpowiedź Prima Power laser 2D

Rozwiązania laserowe 2D firmy Prima Power zostały zaprojektowane w celu zwiększenia produktywności klientów. Maszyny te nie tylko skracają czas cyklu, ale także spełniają wymagania przemysłu w zakresie szybszej produkcji. W szczególności oferują one 20% wzrost prędkości cięcia materiałów o grubości od 1 do 6 mm, osiągnięty dzięki wysokiemu przyspieszeniu i prędkości trajektorii. Są one również wydajne i opłacalne, z oszczędnością gazu do 40% i znacznymi wskaźnikami wykorzystania arkuszy do 96%.

 

 

Nowy Prima Power Platino Linear®

Platino Linear, najnowsza maszyna laserowa 2D firmy Prima Power, jest kompaktowa i odpowiednia dla małych i średnich firm. Przystępna cena i wydajność sprawiają, że jest to doskonały wybór dla początkujących firm poszukujących rozwiązania łączącego opłacalność z bezkompromisową jakością. Maszyna zajmuje o 22% mniej miejsca w swojej kategorii bez uszczerbku dla wydajności na metr kwadratowy, optymalizując obszary produkcyjne i poprawiając wydajność operacyjną. Wyposażona jest w bezobsługowy napęd liniowy, który minimalizuje czas przestojów i związane z nimi koszty, maksymalizując w ten sposób wydajność operacyjną.

Architektura wspornikowa w połączeniu z otwartą kabiną zapewnia pełny dostęp do obszaru roboczego, a rama z syntetycznego granitu zapewnia wyjątkową absorpcję drgań i stabilność termiczną, przyczyniając się do niezawodnej wydajności. Dzięki zastosowaniu aluminiowego wózka, maszyna minimalizuje wagę ruchomych komponentów, zapewniając jednocześnie optymalną sztywność, gwarantując tym samym wysoką dokładność podczas całego procesu cięcia. Adaptacyjna głowica laserowa dodatkowo zwiększa precyzję cięcia i wydajność we wszystkich materiałach, oferując pojedynczą soczewkę skupiającą, którą można dostosować do różnych potrzeb produkcyjnych, zapewniając spójne i niezawodne wyniki.

Platino Linear oferuje szereg funkcji, w tym technologię Smart Cut, która optymalizuje ruchy głowicy i skraca czas cyklu nawet o 30%. Technologia Gas Mixer Cut poprawia jakość i szybkość cięcia określonych materiałów, takich jak stal miękka i aluminium o średniej grubości. Jego zalety obejmują wyższą jakość cięcia, mniejszą liczbę zadziorów, zwiększoną produktywność, krótsze czasy wiercenia i mniejsze utlenianie w porównaniu do cięcia czystym tlenem. Dodatkowo funkcja ECO-TOUCH Cut zmniejsza zużycie gazu i koszty operacyjne o 30%, przyczyniając się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Funkcja Adaptive Cut zwiększa wydajność produkcji, automatycznie dostosowując ostrość i średnicę do różnych grubości materiału, eliminując potrzebę ręcznej regulacji i zapewniając niezmiennie wysoką jakość cięcia.

Niezawodność jest priorytetem dzięki systemowi Safe Impact Protection System (SIPS), który chroni głowę przed kolizjami z materiałami lub sprzętem. W przypadku uderzenia głowica odłącza się, aby zapobiec uszkodzeniom, a system szybkiego wyrównywania szybko wyrównuje głowicę, aby zapobiec przestojom. Dzięki tym wszystkim najnowocześniejszym funkcjom ta kompaktowa maszyna jest idealną inwestycją w wydajną, zrównoważoną i zaawansowaną produkcję, a wszystko to w niezwykle konkurencyjnej cenie.

Nowy Prima Power Platino Linear®
Fot.: Prima Power Platino Linear to wydajna, ekonomiczna wycinarka laserowa z bezobsługowym napędem liniowym i mniejszą powierzchnią, idealna do opłacalnej obróbki laserowej 2D.

 

Laser Genius®+: Wysokowydajne rozwiązanie Prima Power

Przejście do najwyższej klasy oferty Prima Power, Laser Genius+, stanowi najlepsze rozwiązanie dla osób poszukujących niezrównanej wydajności cięcia laserowego. Ta zaawansowana maszyna laserowa 2D na nowo definiuje produktywność, oferując najlepszą w swojej klasie dynamikę z maksymalnym przyspieszeniem 28 m/s² i prędkością trajektorii 180 m/min. Odwracalny układ zapewnia płynną integrację z dowolną przestrzenią roboczą bez utraty elastyczności konfiguracji. Doskonała stabilność termiczna i tłumienie drgań są gwarantowane przez architekturę gantry, dodatkowo wzmocnioną przez kompaktowe silniki o dużej mocy i zoptymalizowaną przekładnię dla zmaksymalizowania dynamiki i efektywności energetycznej. Zintegrowana konstrukcja, mieszcząca wszystko, od generatora laserowego po optykę w kabinie, upraszcza instalację, umożliwiając gotowość produkcyjną w ciągu zaledwie kilku dni od dostawy. 

Oferowany w trzech rozmiarach (1530, 2040 i 2060), Laser Genius+ jest dostosowany do spełnienia szeregu wymagań produkcyjnych, zapewniając jednocześnie stałą wydajność w zakresie dynamiki, jakości cięcia i niezawodności. Dzięki przesuwom osi, które przewyższają wszystkich konkurentów w swojej klasie, Laser Genius+ 1530 zapewnia obszar roboczy o wymiarach 3150 x 1600 mm, 2040 rozszerza się do 4320 x 2200 mm, a 2060 może pochwalić się imponującymi wymiarami 6320 x 2200 mm, co czyni go idealnym również do większych części. Dodatkowo, wiodące w branży maksymalne ciężary obrabianych przedmiotów (1150 kg dla modelu 1530, 2000 kg dla modelu 2040 i imponujące 3050 kg dla modelu LG+2060) zapewniają łatwą i precyzyjną obsługę nawet najbardziej wymagających zadań. Dzięki połączeniu najwyższej wydajności, możliwości adaptacji i dużych obszarów roboczych, Laser Genius+ umożliwia klientom przedefiniowanie możliwości cięcia laserowego i osiągnięcie przełomowych wyników.

Laser Genius®+: Wysokowydajne rozwiązanie Prima Power
Fot.: Prima Power Laser Genius+ to najlepszy wybór, zapewniający niezrównaną wydajność cięcia laserowego. To zaawansowane rozwiązanie laserowe 2D wyznacza nowe standardy produktywności z najlepszą w swojej klasie dynamiką. 

 

Zautomatyzowane rozwiązania

Prima Power oferuje szeroką gamę zautomatyzowanych rozwiązań dostosowanych specjalnie do sektora obróbki blachy, mających na celu zwiększenie wydajności i produktywności. Głównym celem jest maksymalizacja wydajności przy jednoczesnym ograniczeniu ręcznej interwencji poprzez usprawnienie przepływu pracy i optymalne wykorzystanie przestrzeni. Compact Server wyróżnia się podwójnymi jednostkami magazynowymi i oszczędzającą miejsce konstrukcją, która konsoliduje komponenty na automatycznym zmieniaczu palet. Combo Tower Laser to kompleksowe rozwiązanie do automatyzacji przepływu materiałów w obróbce laserowej 2D, obejmujące grupy regałów, system podnoszenia i konfigurowalne zintegrowane jednostki ładowania arkuszy dostosowane do konkretnych potrzeb produkcyjnych. System PSR 2D automatyzuje przepływ materiału do obróbki laserowej 2D z precyzyjnym układaniem w stosy i nieprzerwaną pracą, płynnie integrując się z innymi systemami w celu maksymalnego wykorzystania przestrzeni. W czołówce automatyzacji znajduje się system magazynowania Night Train FMS®, modułowy i wysoce zautomatyzowany z łatwymi możliwościami rozbudowy i dostosowywania. Jego konstrukcja służy zarówno do przechowywania materiałów, jak i buforowania pociętych elementów, z inteligentnym zarządzaniem kasetami ułatwionym przez oprogramowanie Tulus® do monitorowania w czasie rzeczywistym i optymalnego czasu obsługi. Integracja tych rozwiązań umożliwia firmom z branży obróbki blachy osiągnięcie w pełni zautomatyzowanych systemów produkcyjnych, co skutkuje zwiększoną wydajnością, elastycznością i ogólną produktywnością.

Prima Power jest zaangażowana w dostarczanie spersonalizowanych rozwiązań, które zaspokajają szeroki wachlarz potrzeb klientów. Mocno wierzy, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, ale raczej unikalne podejście dla każdego klienta. Ich pakiet technologii stale ewoluuje wraz z klientami, obejmując różne poziomy modułowej i rozszerzalnej automatyzacji, aby dostosować się do ich stale zmieniających się wymagań. To zobowiązanie, zawarte w obietnicy marki "Ewoluuj przez integrację", podkreśla zaangażowanie Prima Power w skuteczne zaspokajanie dynamicznych potrzeb klientów, zapewniając ciągłą zdolność adaptacji i innowacyjność.

 

Źródło: PRIMA POWER CENTRAL EUROPE 

 

 

PRIMA POWER CENTRAL EUROPE SP. Z O.O.
Holenderska 6
05-152 Czosnów
+48 22 201 13 46
POWIĄZANE
Przemysłowa Jesień STOM w pełni bezpieczna Cykl „Przemysłowa Wiosna” skupiający w sobie Targi spod znaku STOM, a także i...
Nowe możliwości oprogramowania CADMAN® 8.7 LVD wydała wersję 8.7 oprogramowania CADMAN® - najnowszą aktualizację swojego pakietu...
Dni Otwarte w Prima Power – nowy Laser Genius + Od 13 września br. Prima Power zaprasza do swojej podwarszawskiej siedziby na Dni Otwarte...
Efektywne cięcie rur i profili w przystępnej cenie? Nowa seria laserów fibrowych TL II Generacji Dlaczego warto ciąć rury laserem? Wycinanie laserowe jest coraz bardziej popularne. Techno...
Konkurs „The Best of Industry 4.0” rozstrzygnięty! Zakłady produkcyjne realizujące ideę „fabryki przyszłości” i implementujące t...
Powstaje Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny Już 1 stycznia 2022 roku zacznie działać Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut T...
Partnerzy