Subcontracting - magia spotkań przy stolikach
Fot.: Międzynarodowe Targi Poznańskie |
Już niebawem, czyli w dniach 6-9 czerwca br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting. Nieodłącznym wydarzeniem towarzyszącym targom są spotkania matchmakingowych Subcontracting ITM Meetings.
Subcontracting to specjalne wydarzenie dla podwykonawców przemysłowych, które odbywają się jednocześnie z największymi w Polsce targami nowoczesnych technologii przemysłowych ITM Polska, targami 3D SOLUTIONS i Targami Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Targowy kwartet tworzy kompletną platformę prezentacji wszystkich etapów produkcji przemysłowej oraz stwarza okazję nawiązania perspektywicznych kontaktów biznesowych. Wystawy te, dzięki szerokiemu spektrum prezentowanej przez wystawców oferty, a także towarzyszącemu im programowi konferencji i spotkań B2B, ściągają duże grono ekspertów. W zeszłym roku liczba zwiedzających wyniosła łącznie 17 500 profesjonalistów.
Subcontracting ITM Meetings - przemysłowe biuro matrymonialne
Aby ułatwić wystawcom i zwiedzającym nawiązanie kooperacji na międzynarodowej arenie, w czasie trwania imprezy organizowane są spotkania matchmakingowych Subcontracting ITM Meetings. Przejrzenie ofert podwykonawstwa i umówienie się na spotkanie z zamawiającymi jest możliwe za pośrednictwem platformy internetowej b2match. Każdy z uczestników rozmów musi dokonać rejestracji, podać swój profil działalności oraz rodzaj współpracy, którą chciałby nawiązać.
Poniżej kilka powodów, dla których warto wziąć udział Subcontracting ITM Meetings:
- Bez kota w worku, czyli wiem z kim się spotkam - Rejestracja na spotkania wymusza podanie rodzaju branży i opisanie prezentowanej oferty lub uściślenia czego jako kupcy oczekujemy od potencjalnych podwykonawców. Dzięki temu możliwe jest skuteczne filtrowanie rejestracji w wyszukiwarce i przeglądanie już tylko profili firm wyraźnie zawężonych do oczekiwanego zakresu.
- Jemy oczami, czyli widoczni i rozpoznawalni - Dobra wizytówka firmy to fundament. Swoją firmę w czasie rejestracji opisuje się w dwóch miejscach – jako ogólne informacje o firmie oraz jako profil kooperacyjny. I to właśnie tytuł profilu kooperacyjnego najlepiej się sprzedaje. Dlaczego? Ponieważ to pierwsze co obok nazwy firmy widzą pozostali uczestnicy spotkań. Jest to także wygodne dla firm, które mają kilka rodzajów usług np. cięcie, spawanie, lakierowanie, gdyż - dla każdej z nich można utworzyć osobny profil i tym sposobem zwiększyć rozpoznawalność firmy oraz skuteczność dobru ewntualnych partnerów.
- Szanujmy nawzajem swój czas, czyli brak nieefektywnych spotkań - Przy doborze partnerów do rozmów można albo samemu być gospodarzem spotkania i kogoś zaprosić, albo być gościem korzystającym z zaproszenia. Nie ma jednak przymusu odwiedzania stolików wszystkich osób, które nas zaprosiły. Jeszcze przed targami można zweryfikować swoje zaproszenia. System daje możliwość poinformowania o przyczynie odmowy udziału w spotkaniu.
- Elastyczny harmonogram dobrany do możliwości rozmówców - Czas na spotkani to dwa środkowe dni wystawy, czyli 7-8 czerwca 2017 r. w godz. 11.00-16.00. Każdego dnia przewidzianych jest 10 półgodzinnych setów na rozmowy. Trzeba jednak zachować umiar oraz rozsądek. Proponowanych jest nie więcej niż 9 spotkań dziennie. Istotne jest, że jeżeli dany uczestnik zgłosi, że przyjeżdża później lub musi wyjechać wcześniej, to zostanie dla niego dopasowany specjalnie indywidualny grafik.
- Po co te stoliki, gdy są stoiska - Targi to wiele firm oraz ofert w jednym miejscu i czasie, jak również wielu kupców. Jednak czasami nawet konkretny kupiec ze znanej firmy może nie dostać się do handlowca z obleganego profesjonalistami stoiska. Ponadto specjalna sala do rozmów z oddalonymi od siebie stolikami stwarza komfortowe warunki wstępnej negocjacji potencjalnej umowy, z dala od postronnych uszu oraz spojrzeń.
- Randka podstawą związku oraz wspólnego biznesu - Rejestracja, odebranie badży, przejście do stolika, uściski dłoni, wymiana wizytówek, oczekiwanie na przypuszczalnego partnera, ożywiona rozmowa oraz przejście do kolejnych ewentualnych partnerów przy innym stoliku. Przy każdym kolejnym spotkaniu chwila niepokoju jak przed randką - czy partner się pojawi.
To właśnie takie prawdziwe rozmowy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczynają wiele długoletnich umów o współpracę.
Więcej o Targach Subcontracting 2017 na Staleo.pl
Więcej o Targach ITM Polska 2017 na Staleo.pl
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Dni Otwarte +Abplanalp w Warszawie
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House