Intec i Zuliefermesse wzmacniają pozycję
Fot.: Targi Lipskie |
Duet targowy Intec oraz Zuliefermesse stanowiący pierwsze ważniejsze w tym roku wydarzenie w Niemczech dla branż obróbki metali i poddostawczej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.
Tegoroczną edycję odwiedziło 24 200 specjalistów z branży z 35 krajów (2015: 23 500 odwiedzających z 35 krajów), natomiast aktualna oferta produktów oraz usług dla branży obróbki metali i sektora poddostawczego zaprezentowana została przez 1 382 wystawców z 30 krajów (2015: 1 433 wystawców z 33 krajów).
Targi Intec tworzą zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak i dla małych oraz średnich firm z branży obróbki metali doskonałą platformę do pozyskania kontaktów biznesowych. Natomiast w czasie tegorocznej edycji targów Zuliefermesse można było zapoznać się z całym paletą innowacyjnych rozwiązań dla sektora poddostawczego.
- „Tegoroczna edycja duetu targów przemysłowych zakończyła się dużym sukcesem. Odnotowany został wzrost liczby odwiedzających w porównaniu do poprzedniej edycji, która miała miejsce w 2015 roku, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu obiema imprezami oraz o ich dużej atrakcyjności dla specjalistów z branży”, - mówi Markus Geisenberger, Dyrektor Zarządzający Leipziger Messe GmbH, i dodaje: - „Nasz duet targowy, dzięki osiągniętym bardzo zadowalającym wynikom, ugruntował swoją silną pozycję na rynku wiodących branżowych imprez targowych w Europie”.
Fot.: Targi Lipskie |
Zadowoleni wystawcy – duża liczba odwiedzających, interesujące kontakty biznesowe
Wystawcy także wyrażają swoje zadowolenie z udziału w targach Intec i Zuliefermesse 2017. - „Podczas tegorocznych targów Intec osiągnęliśmy rekordowy obrót. Udało nam się sprzedać aż trzy maszyny za łączną kwotę 2,6 miliona euro. Liczba osób, które odwiedziły nasze stoisko, była w tym roku dwa razy większa w porównaniu z edycją 2015. Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w tej edycji targów i z pewnością zgłosimy swoje uczestnictwo na targi, które będą miały miejsce w roku 2019”, - mówi Andreas Lindner, Dyrektor Zarządzający BIMATEC SORALUCE.
W trakcie wystawy Intec 2017 swoją ofertę zaprezentowała także liczna grupa nowych wystawców. Zalicza się do nich m.in. firma HWACHEON Machinery Europe GmbH. - „W roku 2017 postanowiliśmy po raz pierwszy zaprezentować się na własnym stoisku. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego uczestnictwa. Przede wszystkim bardzo pozytywnie zaskoczyła nas duża liczba odwiedzających kierujących do nas konkretne zapytania dotyczące ewentualnej współpracy, co pozwala nam mieć nadzieję na podpisanie nowych kontraktów handlowych”, - mówi Jaeho Cho, Manager w głównej europejskiej siedzibie koreańskiego producenta obrabiarek.
Rolf Hellqvist, Dyrektor Zarządzający w firmie Got Springs AB ze Szwecji opowiadał o decyzji dotyczącej uczestnictwa w targach Zuliefermesse: - „Dwa lata temu odwiedziłem targi Zuliefermesse. Impreza ta wydała mi się na tyle interesująca, że podjąłem decyzję, aby w roku 2017 wziąć w niej udział jako wystawca. Do tej pory nasza firma wystawiała się tylko na imprezach odbywających się na terenie Szwecji. Atrakcyjne położenie Lipska ze względu na bliskość do rynku czeskiego i polskiego stanowi istotny atut tego duetu targowego. Targi Zuliefermesse wywarły na nas bardzo pozytywne wrażenie”.
W czasie tegorocznej edycji targów przemysłowych swoją ofertę przedstawiło aż 17-stu polskich wystawców. W targach Intec udział wzięło 5 firm: Rais Tools, Uni-Kat Sp. z o.o., Press-Metal Natalia Kukiel, Laser-Metal oraz Avia S.A. Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych, zaś na targach Zuliefermesse zaprezentowały się: firma Aliplast Extrusion, Automex, Bapro-Met, Odlewnia Chemar, Electropoli Poland, Kuźnia Sułkowice, NSBC Polska, Plasimet, Segepo-Refa, Tobzamer, Z.U.M. Stargard, a także Bydgoskie Zakłady Elektromechamiczne „BELMA” S.A..
Jakub Machłaj, Specjalista ds. Sprzedaży w firmie Uni-Kat tak podsumował udział w imprezie - „targi Intec w Lipsku uznaliśmy za dobry początek na rozpoczęcie współpracy z niemieckimi przedsiębiorstwami. Bardzo pozytywne wrażenie zrobiła na nas organizacja oraz atmosfera tego miejsca. Podczas targów odbyła się premiera kompaktowej wycinarki wodnej w wersji abrazyjnej Streamer GT, która przyciągnęła tłumy oraz spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem gości. Zdecydowanie możemy polecić targi Lipskie jako miejsce dla interesujących rozmów oraz zaprezentowania innowacyjnych technologii”.
Fot.: Targi Lipskie |
Targowy duet z międzynarodowym charakterem
Duża część zwiedzających pokonała długą drogę, żeby wziąć udział w wystawach. Targi odwiedzili przedstawiciele branży z całych Niemiec, co wskazuje na ich ponadregionalny zasięg i popularność. zauważył to także Andreas Vollmer, Członek Zarządu wystawiającej się na targach firmy Hartmetall- Werkzeugfabrik Paul Horn GmbH - „Byliśmy pod dużym wrażeniem targów Intec 2017, nasze stoisko odwiedziło zdecydowanie więcej osób, niż podczas ich poprzedniej edycji. Dodatkowo dało się zauważyć, że odwiedzający pochodzą z najdalszych regionów Niemiec i niemal całej Europy. Błędem byłoby nie wystawiać się na tych targach.“
Duet targowy Intec i Zuliefermesse po raz kolejny potwierdził swój międzynarodowy charakter. Dyrektor targów Kersten Bunke - „Mieliśmy szansę powitać gości z bardzo wielu krajów. W tym roku zdecydowanie wzrosła liczba odwiedzających z Polski i Czech. Przez wystawców chwalone były bardzo konkretne rozmowy na stoiskach, zaś sami odwiedzający docenili program towarzyszący targom – liczne konferencje i panele dyskusyjne. Cieszymy się z udanych targów Intec i Zuliefermesse”.
Zaletą lipskich wystaw jest to, że tworzą sprawdzoną platformę do międzynarodowych spotkań. Do grupy organizatorów branżowych konferencji, a także giełd kooperacyjnych należy od wielu lat m.in. Agencja Wspierania Rozwoju Gospodarki Wolnego Państwa Saksonii GmbH. Prezes Agencji, Peter Nothnagel - „W ślad za udanymi konferencjami organizowanymi w poprzednich latach, w tym roku podczas targów Intec i Zuliefermesse zorganizowaliśmy Forum Kooperacji i spotkanie przedsiębiorców z Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw oraz z Turcji. Dużą popularnością cieszyło się także "Spotkanie trójstronne: Polska - Saksonia - Czechy".
Renoma targów zaznaczona została dzięki obecności licznych delegacji politycznych, obecni byli m.in.: Premier Saksonii, Stanislaw Tillich, Sakskoński Minister Gospodarki, Pracy i Transportu, Martin Dulig, Prezydent Republiki Tatarstanu, Rustam Minnikhanov i Wiceminister Przemysłu Republiki Czeskiej, Eduard Muřický.
Pozytywne oceny wystawców i odwiedzających
Tegoroczny duet targów dzięki prezentowanej przez wystawców aktualnej ofercie produktów oraz usług, jak również specjalnie przygotowanemu programowi konferencji, w pełni zaspokoił potrzeby ekspertów z sektora obróbki metali i poddostawczej. Według przeprowadzonej oficjalnej ankiety 90 procent wystawców targów Intec oraz 85 procent wystawców targów Zuliefermesse przyznało, że udało im się spełnić zamierzone cele. Dziewięciu z dziesięciu ankietowanych wyjątkowo podkreślało profesjonalizm osób odwiedzających targi. Także odwiedzający wyrazili swoje zadowolenie z udziału w tym wydarzeniu.
Fot.: Targi Lipskie |
Pani Heiko Stange, inżynier w firmie FMT Flexible Montagetechnik GmbH także pozytywnie podsumowała udział w tegorocznej edycji targów - „Podczas imprezy prowadziliśmy rozmowy z naszymi stałymi klientami, ale także nawiązaliśmy wiele nowych kontaktów biznesowych. Na targach Intec można było spotkać przedstawicieli różnych branż, nie dało się też nie zauważyć synergii wynikającej z tego, że obie imprezy odbywają się jednocześnie. Wielu naszych klientów to dostawcy dla branży motoryzacyjnej”.
Bogaty program konferencji
Towarzyszący targom program konferencji skoncentrowany był na zagadnieniach związanych z aktualnymi kierunkami rozwoju branży obróbki metali i branży poddostawczej, co spotkało się z dużą pochwałą osób biorących udział w imprezach. Wydarzenia poruszające tematy przyszłości takie jak: inteligentne konstrukcje lekkie, technologie przyrostowe, efektywne wykorzystanie surowców w produkcji, „Przemysł 4.0.” spotkały się z wielkim zainteresowaniem ze strony specjalistów z branży i były dodatkową platformę wymiany poglądów i doświadczeń.
Podczas tegorocznego edycji młoda kadra z wykształceniem inżynierskim miała możliwość prowadzenia rozmów z potencjalnymi pracodawcami. Już szósty raz ostatniego dnia targów zorganizowany został „Dzień studenta”, stanowiący ważną płaszczyznę spotkań dla przedsiębiorstw oraz przyszłych pracowników. Także przygotowany specjalnie dla młodzieży przez firmę Yamazaki Mazak obszar „Technologie sterowania” cieszył się wielkim zainteresowaniem.
Kolejna edycja duetu targów przemysłowych Intec oraz Zuliefermesse odbędzie się w dniach 5-8 lutego 2019 roku.
Więcej o Targach Intec i Zuliefermesse na Staleo.pl
Źródło: Targi Lipskie Polska
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Już 13 listopada 13 edycja STIGO User Day
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING