Szukaj w działach:

Targi EUROTOOL tradycyjnie udane

 

Międzynarodowe Targi Obrabiarek Narzędzi i Urządzeń 2016
Fot.: Staleo.pl 

Ponad 450 wystawców z całego świata, tysiące ekspertów z kraju i zagranicy, wiele niezwykle istotnych premier maszyn i technologii, międzynarodowe kontakty biznesowe oraz największe w Polsce forum dla podwykonawców – Salon Kooperacji Przemysłowej.


W dniach 18-20 października Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków powtórnie stało się nowoczesną areną dla branży obróbki mechanicznej w Polsce. Tego roku Targi EUROTOOL® i BLACH-TECH-EXPO odwiedziło ponad 9 tysięcy gości. 


Targi oczami Wystawców
 

– „Na Targach EUROTOOL® wystawiamy się już po raz osiemnasty i bardzo żałuję, że nie braliśmy udziału we wszystkich edycjach. Tegoroczne Targi są dla nas udane, zawsze bierzemy pod uwagę przede wszystkim to, kto przychodzi na Targi. Tutaj spotykają się specjaliści z branży, a rozmowy zainicjowane w przestrzeni targowej bardzo często kończą się podpisaniem kontraktów handlowych. W przyszłym roku na pewno na Targach wystawimy się ponownie – nasza nieobecność byłaby nietaktem. I nie chodzi tutaj o przyzwyczajenie – w biznesie nie ma ono racji bytu. Kluczowe jest kalkulowanie i liczenie – jednego jestem pewien: na Targi EUROTOOL® można liczyć zawsze” – tymi słowami udział firmy FATPOL TOOLS w Targach podsumował jej właściciel, Remigiusz Koprowski.

Takiego samego zdania jest Dominik Świtek z firmy ZPUH Komfort:
 

„Na Targach EUROTOOL® jesteśmy po raz szósty i już dziś mogę powiedzieć, że weźmiemy udział w przyszłorocznej edycji. Odwiedziło nas wielu Klientów, którzy są zainteresowani współpracą z nasza firmą. Dla nas bardzo liczy się to, że sporo jest przedstawicieli zagranicznych firm – szczególnie z południa Europy, a na tym rejonie bardzo nam zależy. Co ciekawe, Targi EUROTOOL® nie przyciągają tłumów, ale zawsze jest bardzo zadowalająca ilość Gości, którzy są przede wszystkim specjalistami z branży, zorientowanymi na nawiązanie współpracy. Żeby poprzeć moje słowa liczbami: drugiego dnia Targów odbyliśmy ok. 15 rozmów stricte biznesowych. Już dziś mogę z pełnym przekonaniem założyć, że 80% z tychże rozmów zakończy się podpisaniem umowy o współpracy.”

Międzynarodowe Targi Obrabiarek Narzędzi i Urządzeń
Fot.: Staleo.pl  

Na efektywne oraz skuteczne rozmowy biznesowe, przeprowadzane podczas Targów EUROTOOL® zwraca również uwagę Paweł Świtała, Prezes Zarządu Firmy DIG Światała:
 

„Kilka lat temu nie byłem w pełni przekonany do Targów EUROTOOL®. Zweryfikowałem jednak podejście, bo imprezę odwiedzają konkretni, branżowi goście. To kolejna już edycja Targów, na której prezentujemy swoją ofertę. Odbyliśmy wiele interesujących rozmów i mam nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych zakończą się one nawiązaniem współpracy. Czy będę obecny na Targach EUROTOOL® w przyszłym roku? Na 1000% tak!”

Jedno z najważniejszych wydarzeń jesieni dla inżynierów i entuzjastów mechaniki 


Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL® są jednym z najistotniejszych miejsc spotkań ekspertów z branży obróbki mechanicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Rokrocznie w stolicy Małopolski swoją ofertę prezentują czołowe firmy z Polski oraz zagranicy. Zgodnie z danymi organizatora – tegoroczne Targi odwiedziło ponad 9237 specjalistów z wielu branż przemysłu. To więcej niż rok temu w czasie jubileuszowej edycji, co pokazuje, że wydarzenie wciąż się rozwija. Jednocześnie z Targami EUROTOOL® odbyły się targi BLACH-TECH-EXPO, gdzie zaprezentowano maszyny do obróbki plastycznej, oprogramowanie do projektowania wyrobów z blach, a także technologie obróbki, łączenia i powlekania tych produktów. Targi EUROTOOL® i BLACH-TECH-EXPO ponownie pełne były interesujących rozwiązań technologicznych i potwierdziły, iż w pełni zasługują na miano międzynarodowej platformy prezentacji innowacyjnych technologii, maszyn i urządzeń oraz wymiany informacji i promocji nowości. Ponad 450-ciu Wystawców z całego świata (w tym z Niemiec, Szwajcarii, Korei Południowej, Czech i Turcji) skupionych w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków pokazało kilkadziesiąt branżowych nowości. 

Branżowe nowości


Impreza adresowana jest zwłaszcza do przedsiębiorców wykorzystujących technologie obróbki metali w procesach produkcyjnych. Nie mogli być zawiedzeni. Specjaliści skoncentrowani na Targach przedstawili m.in nowe edycje oprogramowania dla inżynierów oraz projektantów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy innowacyjnych pras krawędziowych czy specjalne wiertła zaprojektowane do wiercenia nachylonej i zakrzywionej powierzchni. Nowością technologiczną było urządzenie łączące w sobie funkcje drukarki 3D, jak również centrum frezarskiego czy helowy detektor nieszczelności. 

Międzynarodowe Targi Obrabiarek Narzędzi i Urządzeń Eurotool 2016
Fot.: Targi w Krakowie  

W przypadku minionej edycji należy wspomnieć także o nowych wysokowydajnych frezach do obróbki metali oraz nowatorskich układach chłodzenia obrabiarek. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska producentów i dystrybutorów drukarek 3D, gdzie przedstawiono jedną z największych drukarek przemysłowych w Polsce. W czasie Targów można było zobaczyć także drony, które znajdują coraz szersze przeznaczenie w przemyśle. Wystawę uatrakcyjnił pokaz bolidów, skonstruowanych przez studentów krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechniki Wrocławskiej.


Efekt synergii
 

Targom EUROTOOL® towarzyszyła także szósta edycja Salonu Kooperacji Przemysłowej. To największa w Polsce giełda usług przemysłowych, skupiająca w jednym miejscu zleceniodawców oraz zleceniobiorców. W czasie tegorocznej edycji na Targach nowych zleceniodawców poszukiwało 65 firm usługowych. W trakcie drugiego dnia w EXPO Kraków odbyło się wiele branżowych spotkań, będących doskonałym dopełnieniem targowej oferty Wystawców. Zwiedzający mogli wziąć udział w następujących seminariach oraz spotkaniach, m.in:

MM SPEAKERS CORNER – jedyny w Polsce targowy panel dyskusyjny poświęcony istotnym zagadnieniom dla przedsiębiorców z branży obróbki metali, organizowany przez MM Magazyn Przemysłowy. Uczestnicy debaty poruszali tematy związane z nowoczesnymi metodami zarządzania produkcją, cyfryzacją gospodarki, omówili szanse związane z zagranicznymi rynkami oraz rozwojem robotyki w przemyśle;
Seminarium „Zaawansowane Technologie Wytwarzania”, przygotowane przez Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania w Krakowie;
Seminarium „Innowacyjne Metody Obróbki Cieplnej Materiałów Narzędziowych” zorganizowane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej;
Forum Techniczne Branży Stalowej: Rynek Wyrobów Płaskich przygotowane przez Polską Unię Dystrybutorów Stali.
 

Eurotool 2016 instytut zaawansowanych technologii wytwarzania
Fot.: Staleo.pl (Seminarium Zaawansowane Technologie Wytwarzania)  

Smoki dla najlepszych


Tradycyjnie w czasie Targów EUROTOOL® rozstrzygnięty został targowy konkurs o Złote Smoki. Statuetki w konkursie targowym, przedstawiające Smoka Wawelskiego, zostały wręczone drugiego dnia Targów podczas bankietu. Nagrody przyznano w czterech kategoriach:

W kategorii obrabiarki:
 

 • Główną nagrodę w konkursie targowym otrzymała Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM S.A. za centrum tokarsko-frezarskie Venus 350.
 • Nagrodę w konkursie targowym odebrała firma Stürmer Maszyny Sp. z o.o. za tokarkę konwencjonalną OptiTurn TZ 4 (producent: Optimum Maschinen GmbH, Niemcy) oraz firma AJAN ELEKTRONIK SERVICE SAN za Głowicę 3D+ / Przecinarkę plazmową SHP260 / 460. 


W kategorii narzędzia:
 

 • Główną nagrodę w konkursie targowym otrzymał Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za kompozyt metaliczno-diamentowy otrzymany metodą SPS do obróbki materiałów ceramicznych.


W kategorii aparatura pomiarowo-kontrolna:
 

 • Główną nagrodę w konkursie targowym otrzymała firma MEPAC CZ, s.r.o. za wielofunkcyjny mobilny układ laserowy do precyzyjnego laserowego napawania i spawania, cięcia i grawerowania ACP300-COMPACT.
 • Nagrodę w konkursie targowym odebrała firma  Oberon 3D L. Pietrzak i Wspólnicy Sp. j. za skaner CRONOS 3D Dual (producent: Open Technologies, Włochy).


W kategorii oprzyrządowanie technologiczne:
 

 • Nagrodę w konkursie targowym otrzymał Zakład Handlowo-Usługowy HASAN Antoni Hasenbeck za układ chłodzenia narzędzia obrabiającego UCH-00-25-PCZ-KF1/2-SIRAI2x1/2

 

Eurotool 2016 rozdanie nagród
Fot.: Staleo.pl (Nagrodzeni Złotymi Smokami)

Ponadto, decyzją Zarządu Targów w Krakowie Sp. z o.o. i zespołu organizującego Targi EUROTOOL®, przyznano trzy nagrody jubileuszowe, które otrzymały:
 

 • ANDRYCHOWSKA FABRYKA MASZYN DEFUM S.A. za jubileusz 70-lecia
 • Firma Z.H.U. „HASAN” ANTONI HASENBECK za jubileusz 25-lecia
 • Firma DIG ŚWITAŁA Sp. z o.o. za jubileusz 15-lecia


Doceniono także Wystawców, których stoiska wyróżniały się najciekawszą aranżacją. Wyróżniono firmy FATPOL TOOLS Sp. z o.o. oraz TOMACO-INTRO Sp. z o.o.


Już dziś Organizatorzy serdecznie zapraszają na XXII edycję Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL® oraz IX edycję Targów Obróbki, Łączenia i Powlekania Blach BLACH-TECH-EXPO, a także towarzyszące im Salony: Kooperacji Przemysłowej, Technologii CAx i Automatyki i Robotyki, które odbędą się w dniach 28-30 listopada 2017 roku. Więcej o wydarzeniu na Staleo.pl:
Źródło: Targi w Krakowie, Staleo.plDodano 14.11.2016
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy