Szukaj w działach:

Inkubatory Przemysłu 4.0

Inkubatory Przemysłu 4.0
 Fot.: mpit

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z trzema politechnikami: Śląską, Warszawską i Poznańską przygotowało pilotażowy projekt przygotowujący kadry dla Centrów Kompetencji i Platformy Przemysłu Przyszłości.

W przeprowadzeniu zmian w przedsiębiorstwach będą pomagać regionalne inicjatywy - Centra Kompetencji - oferując wypracowane instrumenty wsparcia. Docelowo staną się one partnerami Platformy Przemysłu Przyszłości ( Przemysłu 4.0 ) w realizacji określonych usług na rynku, takich jak warsztaty demonstracyjne i szkolenia. Centra będą oparte o istniejącą infrastrukturę i dostosowane do potrzeb lokalnego rynku w zakresie transformacji cyfrowej. W ten sposób rozwijać się będzie popyt rynku na rozwiązania przemysłu przyszłości.  


Dzięki pilotażowi zostały opracowane narzędzia oceny dojrzałości przedsiębiorstw, które będą wspomagać proces ich transformacji. Pilotaż przygotował również uczestników do podjęcia działalności propagowania nowych rozwiązań na rynku.

- "Warto podkreślić, że transformacja polskiego przemysłu, w tym szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw leży w interesie nas wszystkich. Począwszy od samych przedsiębiorstw, poprzez dostawców rozwiązań, po instytucje państwowe, którym zależy na utrzymaniu stabilnego wzrostu gospodarczego i dobrze płatnych miejsc prac " - podsumowała minister Emilewicz.

Inkubator Liderów Przemysłu 4.0 jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na kadrę pracującą na rzecz Polskiej Platformy Przyszłości (PPP) oraz Centrów Kompetencji Przemysłu 4.0 (CKP4.0).

Źródło: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Rozwoju


Dodano 12.03.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy