ITM Polska 2016 na półmetku
Fot.: Staleo.pl |
7 czerwca 2016 roku rozpoczęło się w Poznaniu największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie profesjonalistów z branży przemysłowej – targi ITM Polska 2016 w skład których wchodzą m.in. takie salony jak: Mach-Tool, Metalforum, Focast, Welding, Subcontracting, Hape.
Blisko 1000 wystawców, ciekawe stoiska oraz bogata oferta maszyn, urządzeń i narzędzi sprawia, że targi ITM Polska cieszą się ogromnym zainteresowaniem i są chętnie odwiedzane przez profesjonalistów z kraju i z zagranicy.
Oficjalne i uroczyste otwarcie targów nastąpiło o godz. 12.00 w Alei Lipowej, łączącej pawilony 7,7A, 8 i 8A. Po przemówieniu Prezesa Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich – Przemysława Trawy, wręczono statuetki laureatom Złotego Medalu MTP, przekazano nagrody za najlepsze stoisko – Acanthus Aureus, jak również uhonorowano firmy obchodzące jubileusz istnienia.
O godzinie 13.45 wystąpiła przed publicznością Agnieszka Węglarz z ICAN Institute, która opowiedziała o czynnikach wzrostu polskich firm B2B. Prelegentka, specjalizująca się w diagnostyce problemów marketingowych oraz w budowaniu strategii i narzędzi marketingowo-sprzedażowych wspierających biznes w branży B2B i B2C, podkreśliła, że segmentacja pozwala na dotarcie do grupy docelowej z lepszym, wartościowszym produktem, zwiększyć jego cenę - a co za tym idzie - zwiększyć korzyści finansowe firmy. Oferta wartości umożliwia zachowanie marży i zdobycie lojalności klientów.
Drugiego dnia wystawy wszystkie urządzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, jednak kilka stoisk wyjątkowo przyciągało uwagę branżowych zwiedzających. Wśród nich stoisko firmy Abplanalp, gdzie można podziwiać prawdziwy bolid F1. Dużym zaciekawieniem cieszyła się wspólna przestrzeń KUKA i Siemens, którzy za pomocą prezentowanych maszyn oraz robotów przedstawiają ideę czwartej rewolucji przemysłowej Industry 4.0. Nie można pominąć firm reprezentujących sektor druku i skanu 3D. Szczególną sympatię odwiedzających zyskały: SmartTech, która za pomocą skanera 3D dokonuje pomiaru/skanu twarzy, Koła Naukowe Inżynierii Wirtualnej Projektowania Politechniki Poznańskiej – i prototypu pojazdu MOTH wydrukowanego w całości w technologii 3D i napędzanego wkrętarką Bosch, a także Zortrax i ich niesamowite wydruki wykonane z użyciem technologii przyrostowych.
Dla głodnych wiedzy również było w czym wybierać. W pawilonie salonu Surfex czasopismo Lakiernictwo Przemysłowe organizowało pokazy lakiernicze na powierzchni demonstracyjnej - poligonie umiejętności. Zainteresowani techniką druku oraz skanu 3D mieli do dyspozycji: warsztaty ze skanowania 3D, oraz obróbki pomiarów 3D z inicjatywy firmy SmartTech, warsztaty 3D - optyczna technika pomiarowa w odlewnictwie (firma Lenso), a także Druk 3D w przemyśle (Omni3D). Przedstawiciele sektora metalowego mogli uczestniczyć w: seminarium Stowarzyszenia Stali Nierdzewnej - Czyszczenie i konserwacja stali nierdzewnej czy konferencji Forum Techniczne Stali Konstrukcyjnych przygotowanej przez Polską Unię Dystrybutorów Stali. Panele dyskusyjne MM Speakers Corner (MM Magazyn Przemysłowy) także zgromadziły duże grono słuchaczy. Odbyło się również blisko 300 międzynarodowych spotkań kooperacyjnych w ramach Subcontracting ITM Meetings.
Każdego, kto jest ciekawy, co przyniosą kolejne dni targowe – zapraszamy od godz. 9.00 do 17.00, do odwiedzenia Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Źródło: MTP
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok