Głowica Multi3D - potężne narzędzie od firmy Stigal
Fot.: Głowica Multi3D Stigal |
Wprowadzona niedawno na rynek przez firmę Stigal, multi-funkcjonalna 5-osiowa głowica jest innowacyjnym rozwiązaniem na skalę światową.
Jak informuje producent, urządzenie to może zrewolucjonizować proces kształtowego cięcia blach, rur, blachownic i kształtowników. Urządzenie można zamontować na przecinarkach portalowych oraz innych maszynach CNC.
Głowica potrafi wycinać w technologii 3D zarówno plazmą, jak i tlenem. Specjalnie zaprojektowany uchwyt umożliwia szybką wymianę narzędzi tnących, pozwalając na zamienne wykorzystywanie technologii plazmowej i tlenowej. Multi3D posiada największy na rynku zakres grubości cięcia i fazowania przekraczający 100mm. Z kolei największa wartość wychylenia kątowego (do 90°) umożliwia pochylenie palnika do poziomu, a tym samym obróbkę pionowych ścian profili, kształtowników i elementów przestrzennych – również wielkogabarytowych.
Brak ograniczenia obrotu, będącego słabym punktem konwencjonalnych głowic 3D, wbudowany układ antykolizyjny, 2 systemy regulacji wysokości, w tym innowacyjny AHC (Axis Height Control) oraz dostępna już wkrótce opcja spawania sprawiają, że jest produktem wyjątkowo uniwersalnym.
Fot.: Głowica Multi3D - na targach STOM |
Głowica Multi3D pozwala wykonywać bardziej złożone i skomplikowane technologicznie elementy, uzyskując lepsze jakościowo i wymiarowo produkty. Zastępuje wiele maszyn i stanowisk montażowych, a tym samym zwiększa możliwości produkcyjne, obniża koszty i skraca czas wytworzenia finalnego produktu.
Urządzenie od kilku miesięcy działa w firmie CERMAR INDUSTRY w Szczecinie, wykonując elementy konstrukcji dla branży Offshore. W najbliższych miesiącach, kolejnych sześć wielkogabarytowych maszyn, wyposażonych w głowicę 3D STIGAL, zostanie wdrożonych w firmach z Łodzi, Ropczyc, Szczecina i Rzeszowa.
STIGAL jest firmą specjalizującą się w technologii termicznego cięcia metali, znaną z rozwiązań wyznaczających kierunki rozwoju tej dziedziny przemysłu. Najszybsza przecinarka plazmowa Europy, inteligentny stół materiałowy ECTS, automatyczny ekran UV, bezprzewodowy sterownik SmartCONTROL, to tylko niektóre autorskie projekty, wdrożone w ubiegłych latach, które stały się obowiązującym standardem w dziedzinie cięcia termicznego CNC. Multi3D jest tego kolejnym przykładem.
Źródło: STIGAL
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House