Szukaj w działach:

ISL/LogiTower - automatyczne systemy magazynowe

POSŁUCHAJ ARTYKUŁUISL Sp z o.o. to polska firma inżynierska, która od ponad 20 lat specjalizuje się we wdrażaniu oraz produkcji automatycznych i zrobotyzowanych systemów składowania dla magazynów i logistyki produkcji.

Firma ISL jest producentem regałów automatycznych LOGITOWER, które znajdują zastosowanie w logistyce towarów ciężkich i o znacznych rozmiarach np. blach, dłużyc (rur, prętów), profili np. PVC dla przemysłu okiennego, ale także narzędzi, matryc lub innych ciężkich towarów. Szczególnymi produktami w portfolio firmy są: LogiComb przeznaczony do składowania dużych ilości dłużyc oraz system LogiTowerLoader - służący do zautomatyzowania procesu podawania blach do dalszej obróbki oraz odbioru wyciętych detali.

Własne biuro konstrukcyjne firmy umożliwia budowanie systemów dostosowanych do potrzeb konkretnego magazynu. ISL jest także autoryzowanym dealerem niemieckiej marki Haenel - producenta regałów karuzelowych Rotomat oraz regałów windowych Lean-Lift do magazynowania towarów o różnych gabarytach i wadze np. komponentów do produkcji, narzędzi, wyrobów gotowych. Zakres działalności ISL obejmuje doradztwo, konstrukcję, montaż oraz serwis dostarczanych systemów. 

Rynek docelowy

ISL pod marką LogiTower zajmuje się konstrukcją i wytwarzaniem automatycznych systemów magazynowych przeznaczonych do składowania i transportu arkuszy blach, profili, dłużyc, narzędzi, form wtryskowych i wielu innych ciężkich i wielkogabarytowych towarów. Z rozwiązań firmy korzystają klienci z Polski i z zagranicy działający w wielu branżach sektora przemysłowego: przetwórstwa stali i metali nieżelaznych, automotiv, budowlanej, okiennej i wielu innych. 

Produkty

Logitower - automatyczny regał przeznaczony do składowania arkuszy blach, pleksi, płyt, towarów dłużycowych (profili, prętów, rur) oraz innych ciężkich i nietypowych towarów - narzędzi, form wtryskowych itp. Cechy: ładowność do 8 ton na półkę, towar do 12 metrów długości, możliwość zabudowy regału na zewnątrz, różne warianty umiejscowienia punktów dostępowych (okno dostępowe przednie, boczne), systemy jedno, dwu lub wielowieżowe, integracja z maszynami ciągu technologicznego - wózkiem widłowym, żurawiami lub manipulatorami oraz systemami klasy WMS/ERP.

LogiComb - system typu honeycomb z układnicą przeznaczony do składowania dużej ilości kaset z towarem dłużycowym (profili, prętów, rur), nawet do kilku tysięcy ton. Ruchoma układnica umożliwia jednoczesny transport kasety do zmagazynowania i kasety do wydania, skracając czas pojedynczego cyklu. Cechy: ładowność do 2 ton na półkę, długość półki do 8 metrów, modułowa konstrukcja umożliwiająca rozbudowę systemu poprzez przedłużenie rzędów regałów, integracja z centrami obróbki, a także z firmowym systemem ERP/WMS. 

LogiTower Loader - automatyczny system załadunkowo-rozładunkowy, który umożliwia bezobsługowy, w pełni automatyczny proces poboru blach ze stosu lub z kasety regału, załadunek do centrum cięcia laserowego, a następnie odbiór wyciętych elementów przez maszyny tnące. Cechy: rozwiązanie dostępne dla różnych rozmiarów blach - 3015, 4020, 6020, kilka konfiguracji systemu (Stand Alone, Loader+magazyn blach, Loader+MultiLogiTower) oraz opcji ustawienia - układ poprzeczny lub liniowy. System może być zintegrowany z wycinarkami różnych producentów, możliwość obsługi wielu stanowisk cięcia, scratch protect - dodatkowe wyposażenie w celu większej ochrony przed zarysowaniami, obsługa zleceń z nadrzędnego systemu zarządzania IT.

VentiAir logitower na blachy ISLLean-Lift - automatyczny regał windowy na towary o różnych gabarytach i wadze do 1000 kg/półkę, wykorzystuje pełną wysokość hali magazynowej i trudno dostępne miejsca, zapewniając maksymalną gęstość składowania. Cechy: modułowa budowa - możliwość przeprowadzenia systemu przez kilka pięter budynku i obsługę z poziomu każdego piętra, fotokomórki mierzące wysokość towarów w oknie dostępowym - dynamiczny rozstaw półek, technologia czterech łańcuchów nośnych umożliwia nierównomierny rozkład towaru na powierzchni półki.

Rotomat - automatyczny regał karuzelowy przeznaczony do składowania drobnych elementów i towarów szybko rotujących. Cechy: głębokość regału od 1 m, konstrukcja pionowej karuzeli zapewnia wysoką gęstość składowania, możliwość dostosowania wysokości okna dostępowego. Szeroka lista wyposażenia opcjonalnego - system High-Speed, system oszczędności energii, ochrona ESD.


Źródło: ISL Sp z o.o

ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o.
Skrajna 3B
31-331 Kraków
+48 12 29 28 100
POWIĄZANE
Manipulatory pneumatyczne INDEVA dla każdej branży Manipulatory przemysłowe INDEVA to najbardziej wydajne urządzenia do przenoszenia ciężkic...
Dołącz do konkursu ANCA Tool of the Year 2022 Piąty rok z rzędu, pierwszy w branży konkurs ANCA odbędzie się w 2022 roku na pierwszej e...
Konferencja Automotive (z) kobiecą pasją już w maju! Kolejna edycja wydarzenia stworzonego przez SQD Alliance z myślą o kobietach związanych z...
Modułowa koncepcja cyfrowego zarządzania łańcuchem dostaw Oprogramowanie logistyczne firmy Remmert tworzy podstawę dla zwiększenia rentowności w sy...
Systemy magazynowania blach Baumalog na WIW 2019 Baumalog jest firmą inżynierską produkującą automatyczne systemy magazynowe i transportowe...
Przewodnik po bloku ITM Industry Europe 2022 Kalejdoskop nowych rozwiązań dla przemysłu, technologie addytywne, panele dyskusyjne, war...
Partnerzy