Szukaj w działach:

Rozwiązania Remmert zwiększają wydajność zakładu Insbud

 

Magazyn komorowy Remmert
 

Firmy zajmujące się dystrybucją wyrobów hutniczych stoją przed wieloma wyzwaniami związanymi ze sprawnym magazynowaniem i komisjonowaniem, przede wszystkim elementów długich, m.in. profili czy rur. Nie inaczej było w przypadku Insbud, polskiego dystrybutora stali, który zdecydował się usprawnić procesy w swoim nowym magazynie. Dzięki wykorzystaniu rozwiązań firmy Remmert, Insbud zaoszczędził przestrzeń magazynową, ale też znacznie wpłynął na poprawę wydajności zakładu. 

Insbud to przedsiębiorstwo istniejące na rynku dystrybucji wyrobów hutniczych od 1995 roku. Dysponuje szerokim zakresem wyrobów hutniczych ze stali czarnej, takich jak: blachy, kształtowniki, pręty czy stal zbrojeniowa. Firma nieustannie stara się poszerzać zakres oferowanych towarów i usług. W związku z tym podjęto decyzję o budowie nowej hali, w której magazynowane elementy, w szczególności długie profile, rury czy pręty, mogłyby być efektywnie komisjonowane.

Oszczędność przestrzeni 

Insbud poszukiwał rozwiązania magazynowego, ale także optymalnego systemu jego załadunku i rozładunku. Odpowiedzią na potrzeby firmy, okazał się magazyn zaproponowany przez Remmerta. Przedsiębiorstwo, jako uznany ekspert w zakresie intralogistyki, zaoferowało klientowi automatyzację w postaci 4 automatycznych stacji do załadunku i komisjonowania elementów długich oraz optymalizację przestrzeni magazynowej. Zaprojektowany został magazyn komorowy o długości 53m, szerokości 21m i wysokości 10m, posiadający aż 1400 miejsc o nośności 3 ton każde. Konstrukcja pozwala na znaczącą oszczędność miejsca, zgodnie z zasadą „maksimum przestrzeni magazynowej na minimalnej powierzchni zasadniczej”.

Trzykrotnie większa wydajność

Jednak oszczędność przestrzeni to nie jedyna zaleta nowego magazynu komorowego w Insbud. Warto też zwrócić uwagę na wydajność tego magazynu - odgrywa ona bowiem duże znaczenie. Spośród czterech automatycznych stacji, dwie to stacje szybkozmienialne, które minimalizują czas oczekiwania na kasetę z materiałem, podczas gdy dwie kolejne to stacje buforowe. W każdej z tych ostatnich, znajduje się 5 miejsc buforowych, które zapewniają przepustowość całego rozwiązania. Wydajna układnica magazynowa dostarcza tam bowiem materiał, a jeśli nie ma już dostępnych miejsc, może przewieźć go do innej stacji. Sprawia to, że cały układ jest w krótkim okresie trzy razy bardziej wydajny niż w przypadku, gdyby nie dysponował automatycznymi stacjami. Pozwala bowiem pracownikom nie czekać na materiał, a jeśli okaże się on nagle potrzebny, mogą go oni bezpiecznie pobrać także ze stacji buforowej. Elastyczność rozwiązania Remmert bezpośrednio wpływa na efektywność pracy - układnica standardowo jest bowiem w stanie obsłużyć 40 wydań na godzinę, podczas gdy obecność stacji buforowych potraja tę liczbę do nawet 120. 

Natychmiastowe procesy

Automatyzacja w Insbud jest połączona z systemem informatycznym i wystarczy jedno kliknięcie, a wybrana kaseta zostaje wyciągnięta i przewieziona za pomocą układnicy regałowej w odpowiednie miejsce. Interfejs zarządzający wszystkimi procesami jest intuicyjny i podłączony na stałe do zdalnego systemu firmy Remmert. W razie jakiegokolwiek problemu, umożliwia on szybką diagnostykę w dowolnym momencie i uzyskanie natychmiastowej pomocy.

Warto podkreślić, iż wszystkie procesy odbywają się w pełni automatycznie. Wraz z inwestycją w system magazynowy udało się zrealizować główne założenia przyświecające tejże inwestycji: po pierwsze - usprawnienie i uproszczenie przebiegów i logistyki wewnętrznej, po drugie - zwiększenie miejsca na produkcję oraz po trzecie - optymalizację pracy. Co istotne - system na bieżąco automatycznie kontroluje wszystkie procesy dzięki permanentnej inwentaryzacji - nie ma więc możliwości rozbieżności danych ze stanem faktycznym. 

Konsultacje dotyczące instalacji Remmerta w magazynie Insbud trwały rok, a jej finalny kształt został oparty o sprawdzone rozwiązania, które dostawca automatyzacji stosuje globalnie. Obecnie funkcjonuje już ponad 500 systemów magazynowych stworzonych przez firmę Remmert, które są rozsiane po całym świecie. 


Źródło: Remmert
Redaktor: MRR

Dodano 21.10.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy