Szukaj w działach:

Pomiar kształtu, średnicy i powierzchni w jednym systemie

Nowe przyrządy do pomiaru kształtu serii RONDCOM NEX, które mogą mierzyć równocześnie, z wysoką dokładnością, kształt, średnicę i powierzchnię, zostały stworzone przez firmę ACCRETECH z myślą o ich modułowości, dzięki czemu są odpowiednie do różnorodnych zadań pomiarowych i mogą być odpowiednio doposażane. Nowe rozwiązania, takie jak potencjometr i czujnik AutoForceDetector, sprawiają, że mierzenie jest znacznie bardziej efektywne. 

Seria przyrządów z innowacyjnym designem cechuje konsekwentna budowa modułowa. Z wielu wariantów klient może skonfigurować system odpowiedni do swoich indywidualnych potrzeb. Może on też wyposażyć system w stolik do pozycjonowania w wersji manualnej, z możliwością późniejszego wymiany ich na wersję CNC, jeśli wymagany będzie wyższy stopień automatyzacji. Częścią takiego rozwiązania są stoły przesuwne CNC do złożonych detali z wieloma asymetrycznymi pozycjami pomiarowymi i z opcją umożliwiającą pomiaru wielu detali w jednej partii. Rozwiązanie takie zapewnia bezpieczeństwo inwestycyjne i wysoką elastyczność pod względem przyszłych zadań pomiarowych. 
Najlepsza dokładność ruchu obrotowego i ruchu po linii prostej w swojej klasie

Seria RONDCOM NEX zapewnia najwyższą dokładność ruchu obrotowego i ruchu po linii prostej w swojej klasie (0,02+3,2H/10000) µm i 0,15 µm (Z300). Umożliwiają to łożyskowane pneumatycznie stoły obrotowe z bardzo wysoką dokładnością rotacji. Ze względu na swoją budowę cechuje je szczególnie niski nakład konserwacyjny i duża trwałość. Przyrządy RONDCOM NEX Rs umożliwiają dodatkowo pomiary chropowatości o wysokiej dokładności zgodnie z DIN EN ISO w kierunku liniowym R i X oraz w kierunku rotacji na obwodzie detalu.


„Dla dzisiejszych wymogów kontroli jakości i produkcji, które muszą być coraz bardziej elastyczne, nowe uniwersalne stoliki CNC serii RONDCOM NEX stanowią optymalne rozwiązanie. Oferują one wiele różnych zastosowań i możliwość pomiaru wielu wymaganych parametrów detali przy jednym zamocowaniu, wszystkie z wysoką dokładnością”, - mówi Marcus Czabon, Chief Operating Officer w firmie ACCRETECH. „W przeciwieństwie do pojedynczych przyrządów klienci przy pomiarze parametrów kształtu, średnicy i powierzchni nie muszą decydować się na kompromisy dotyczące dokładności. „Zasadniczo zmodyfikowaliśmy całą serię przyrządów do pomiaru kształtów, dzięki czemu nasi klienci w jeszcze większym stopniu wspomagani są pod względem efektywności, oszczędności czasu i automatyzacji”.

 

RONDCOM NEX Axis automatic stage 2021 ACCRETECHAutoForceDetector (AFD): mniej ingerencji operatora

Nowo opracowana głowica pomiarowa AutoForceDetector (AFD) zapewnia ułatwienie pracy i większą efektywność przy pomiarze tolerancji kształtów: Dzięki temu kierunek pomiaru i wymagana każdorazowo siła pomiarowa są ustawiane automatycznie, przez co zmniejsza się konieczność ingerencji operatora. Funkcja automatycznego dostosowywania siły pomiarowej w połączeniu z opcją T-Stylus umożliwia ciągły pomiar okrągłości, chropowatości i opcjonalny pomiar skrętu bez konieczności wymiany głowicy pomiarowej lub ramienia pomiarowego. Dzięki sterowanemu przez oprogramowanie przełączaniu kierunku pomiaru AFD umożliwia automatyczny pomiar średnicy wewnętrznej i zewnętrznej.

Potencjometr do dostosowywania prędkości zapewnia większe bezpieczeństwo 

Duże korzyści w odniesieniu do efektywności i bezpieczeństwa podczas pomiaru zapewnia w nowej serii RONDCOM NEX także potencjometr do kontroli prędkości stolików CNC. Potencjometry są dotąd znane przede wszystkim z urządzeń do pomiaru współrzędnych. W tym celu przyrządy do pomiaru kształtów są wyposażone w pokrętło sterowania i przycisk blokady. Poprzez obrót pokrętła operator przy uruchomieniu programu CNC lub podczas pomiaru w wąskich zakresach elementów może tymczasowo zredukować prędkość tak, że pomiar może być bezpiecznie przeprowadzany pod jego pełną kontrolą. Poprzez zastosowane dalsze funkcje bezpieczeństwa eliminuje się wypadki powodowane przez omyłkową nieprawidłową obsługę lub wadliwe ustawienia. 

RONDCOM NEX 900 mm ACCRETECH

W serii dostępne są przyrządy do pomiaru kształtów, do przestrzeni pomiarowej i do otoczenia produkcyjnego, z różnymi kolumnami Z: Dostępne są warianty 300, 500, 900 mm przy takiej samej specyfikacji dokładności pomiarowej. Urządzenia są przeznaczone do detali o maksymalnej wadze do 60 kg. Firma ACCRETECH wyposażyła przyrządy w oprogramowanie, które cechuje przyjazny dla użytkownika interfejs, proste programowanie funkcji Teach In i funkcji analizy oraz funkcjonalności w zakresie przetwarzania danych.


Źródło: ACCRETECH
Redaktor: MRR

ACCRETECH (Europe) GmbH
Landsberger Str. 396
81241 Munich
+48 603 53 08 55
POWIĄZANE
Akcja #TSLdzieciom nabiera rozpędu Akcja #TSLdzieciom, która od połowy września zdecydowanie zaangażowała do pomocy c...
Branża obróbki metali inwestuje w maszyny Firmy z branży obróbki metali mocno inwestują w sprzęt - wynika z badania przeprow...
Webinarium na temat techniki pomiaru kształtów Nieprawidłowe interpretacje wyników pomiarów kształtów mogą doprowad...
Zostań wystawcą ITM Polska 2019 Międzynarodowe Targi Poznańskie za sprawą targów Innowacje Technologie Maszyny ITM...
Branża opakowań wraca do gry - To jedyny czas w roku, kiedy cała branża może się spotkać w jednym miejscu - słowa ucze...
Cel INNOFORM® online zrealizowany INNOFORM® online, tegoroczna odsłona dobrze już znanych bydgoskich targów, z p...
Partnerzy