Szukaj w działach:

Oleje oferujące efektywność energetyczną

Oleje oferujące efektywność energetyczną

Ukryty potencjał – oleje oferujące efektywność energetyczną. Jakie korzyści płyną z doboru odpowiedniego produktu smarnego do eksploatowanej maszyny?

Niezależnie od gałęzi przemysłu zastosowanie nowoczesnych i optymalnych rozwiązań w zakresie gospodarki olejowej oraz dobór odpowiedniego produktu prowadzi do uzyskania znaczących ekonomicznych korzyści w zakładach przemysłowych.

Minimalizacja ryzyka urazów
Skuteczne rozwiązania dotyczące smarowania pomagają ograniczyć liczbę potencjalnych zagrożeń dla pracowników, które wynikają z bezpośredniego kontaktu ze sprzętem. Odpowiedni środek smarny wpływa na niezawodność sprzętu i wydłuża okres pomiędzy wymianami oleju, a tym samym ogranicza działania związane z obsługą techniczną i kontaktem z maszyną. Lepsza organizacja działań serwisowych oraz zmniejszona ilość wymian oleju ograniczają potencjalne poślizgnięcia i upadki.

Ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko
Mobipol wspólnie z firmą ExxonMobil wychodzi naprzeciw klientom, którzy dbają o ekologię i zrównoważony rozwój. Za pomocą zaawansowanych produktów i innowacyjnych usług pomaga wydłużyć żywotność podzespołów, tym samym prowadząc do zmniejszenia ilości produktów i opakowań przeznaczonych do utylizacji. Środki smarne o wydłużonej żywotności oraz monitorowanie ich stanu ograniczają wytwarzanie zużytego oleju. Produkty zmniejszające tarcie mogą również prowadzić do obniżenia zużycia energii.

Zwiększenie niezawodności i wydajności produkcji
Każde przedsiębiorstwo dąży do zwiększenia swojej konkurencyjności na rynku. Odpowiednie rozwiązania z zakresu smarowania zwiększają produktywność maszyn, a tym samym pomagają w osiągnięciu tego celu. Nowoczesne środki marki Mobilchronią maszyny i ograniczają koszty ich utrzymania. Odpowiedni ich dobór, poprzedzony dogłębną analizą i testami pomaga ograniczyć wydatki na materiały eksploatacyjne oraz koszty utrzymania dzięki wydłużeniu okresu pomiędzy wymianami. Zmniejsza się również przestrzeń zajmowana w magazynach przez produkty smarne.

W jaki sposób dobrać odpowiedni produkt?
W doborze odpowiedniego produktu warto zdać się na specjalistów, którzy dogłębnie przeanalizują aktualnie prowadzoną gospodarkę olejową i poświęcą czas na zrozumienie celów firmy w każdym z trzech wymiarów zwiększenia produktywności: bezpieczeństwie, ochronie środowiska i produktywności. Inżynierowie techniczni w firmie Mobipol, oraz dział techniczny firmy ExxonMobil, swoją pracę z klientem rozpoczynają zawsze od określenia jego potrzeb oraz analizy aktualnie stosowanych rozwiązań z zakresu smarowania i konserwacji. Dopiero po zidentyfikowaniu wszystkich elementów przystępują do przygotowania indywidualnego programu smarowania, odpowiedniego dla potrzeb klienta i przynoszącego wymierne korzyści

Przykłady dobrych praktyk
Liczne referencje potwierdzają, że stosowanie rozwiązań zaproponowanych przez Mobipol oraz ExxonMobil, opartych na środkach smarnych Mobil przyniosło znaczące korzyści firmom, które przetestowały je na swoich maszynach (patrz Tab.1)

Dowiedz się więcej o tym jak Twoja firma może poprawić swoją efektywność i odnieść dodatkowe korzyści: Mobipol


Źródło: Mobipol

Dodano 11.10.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy