Szukaj w działach:

Manipulatory przemysłowe jako inteligentne urządzenia wspomagające

Manipulatory przemysłowe jako inteligentne urządzenia wspomagające


Manipulatory przemysłowe to narzędzia pomagające operatorowi w pracy związanej z podnoszeniem, przenoszeniem, pozycjonowaniem i obracaniem ładunków o dużej wadze. Podnoszą wydajność, ergonomię i bezpieczeństwo, a także wpływają na poprawę jakości produktów, produktywności zakładu i na konkurencyjność firmy.

Firma INDEVA produkuje pneumatyczne (tradycyjne) manipulatory oraz w pełni elektroniczne, przemysłowe z linką. 

Pneumatyczne manipulatory przemysłowe są przeznaczone do przenoszenia ładunków z przesuniętym poza oś środkiem ciężkości. Są niezawodne, solidne i uniwersalne.

Elektroniczne manipulatory przemysłowe (balansery elektroniczne), są zwarte i lżejsze, dzięki czemu pozwalają na szybsze i precyzyjne przenoszenie ładunków – charakteryzują się niską bezwładnością i same rozpoznają wagę przedmiotu.

Manipulatory stosowane są między innymi w gałęziach przemysłu takich jak rolnictwo, przemysł motoryzacyjny, ceramiczny, elektromechaniczny, żywność, meble, chemia, elektronika, inżynieria, mechanika, motocykle, przemysł tekstylny czy utylizacja odpadów.

Manipulatory przemysłowe jako inteligentne urządzenia wspomagające


GŁÓWNE CECHY MANIPULATORÓW

1.     Wydajność: manipulatory przyczyniają się do wzrostu wydajności, zmniejszają ryzyko uszkodzeń produktów i minimalizują urazy operatora związane z przenoszeniem ciężkich ładunków, co prowadzi do poprawy produktywności zakładu, wzrostu jakości produktów i konkurencyjności firmy. Manipulatory INDEVA to idealne rozwiązanie do wykonywania szybkich i powtarzalnych ruchów, ręcznego, precyzyjnego przemieszczania produktów i ciężarów.

2. Bezpieczeństwo: dzięki interwencjom ergonomicznym możliwe jest obniżenie fizycznych wymogów odnośnie transportu materiałów, a co za tym idzie obniżenie częstotliwości występowania i nasilenia urazów układu mięśniowo-szkieletowego. 

3. Ergonomia: urządzenia INDEVA, dzięki elektronicznemu inteligentnemu sterowaniu są łatwiej reagujące, szybsze i wrażliwsze na polecenia operatora. Komfort pracy operatora jest poprawiony do tego stopnia, że manipulatory przemysłowe INDEVA nazywa się „przedłużeniem ludzkich rąk”, dzięki odpowiednio zaprogramowanym chwytakom, architekturze sprzętu i oprogramowaniu. 

Wśród europejskich producentów manipulatorów przemysłowych INDEVA jako jedyna dostarcza Inteligentne Urządzenia Wspomagające – manipulatory IAD. Scaglia Indeva jako pierwsza firma na świecie zastosowała elektronikę w manipulatorach przemysłowych, a od roku 1970 INDEVA zajmuje pozycję światowego lidera w produkcji inteligentnych urządzeń bliskiego transportu.
Zalety urządzeń IAD: 

 • Dokładne pozycjonowanie ładunku.
 • Lepsza ergonomia niemal bez wysiłku operatora, dzięki mikroprocesowemu sterowaniu.
 • Prędkość : urządzenia IAD reagują szybko, aczkolwiek płynnie na dotyk ludzkiej ręki, pokonując masę bezwładności zarówno podczas przyspieszania, jak i hamowania, wzmacniając ruchy operatora.
 • Intuicyjne sterowanie – urządzenia dostosowują się automatycznie i natychmiastowo do masy ładunku.
 • Urządzenia IAD zapamiętują wartość masy ładunku i umożliwiają bezpośrednią obsługę, bez konieczności korzystania z uchwytów lub naciskania przycisków.
 • Poręczność: urządzenia IAD pozwalają na użycie lekkich i kompaktowych narzędzi roboczych, zapewniających lepszą widoczność i większą łatwość obsługi ładunków.


Źródło: DHC SYSTEMS


 

 

Dodano 15.07.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy