Manipulatory przemysłowe jako inteligentne urządzenia wspomagające
Manipulatory przemysłowe to narzędzia pomagające operatorowi w pracy związanej z podnoszeniem, przenoszeniem, pozycjonowaniem i obracaniem ładunków o dużej wadze. Podnoszą wydajność, ergonomię i bezpieczeństwo, a także wpływają na poprawę jakości produktów, produktywności zakładu i na konkurencyjność firmy.
Firma INDEVA produkuje pneumatyczne (tradycyjne) manipulatory oraz w pełni elektroniczne, przemysłowe z linką.
Pneumatyczne manipulatory przemysłowe są przeznaczone do przenoszenia ładunków z przesuniętym poza oś środkiem ciężkości. Są niezawodne, solidne i uniwersalne.
Elektroniczne manipulatory przemysłowe (balansery elektroniczne), są zwarte i lżejsze, dzięki czemu pozwalają na szybsze i precyzyjne przenoszenie ładunków – charakteryzują się niską bezwładnością i same rozpoznają wagę przedmiotu.
Manipulatory stosowane są między innymi w gałęziach przemysłu takich jak rolnictwo, przemysł motoryzacyjny, ceramiczny, elektromechaniczny, żywność, meble, chemia, elektronika, inżynieria, mechanika, motocykle, przemysł tekstylny czy utylizacja odpadów.
GŁÓWNE CECHY MANIPULATORÓW
1. Wydajność: manipulatory przyczyniają się do wzrostu wydajności, zmniejszają ryzyko uszkodzeń produktów i minimalizują urazy operatora związane z przenoszeniem ciężkich ładunków, co prowadzi do poprawy produktywności zakładu, wzrostu jakości produktów i konkurencyjności firmy. Manipulatory INDEVA to idealne rozwiązanie do wykonywania szybkich i powtarzalnych ruchów, ręcznego, precyzyjnego przemieszczania produktów i ciężarów.
2. Bezpieczeństwo: dzięki interwencjom ergonomicznym możliwe jest obniżenie fizycznych wymogów odnośnie transportu materiałów, a co za tym idzie obniżenie częstotliwości występowania i nasilenia urazów układu mięśniowo-szkieletowego.
3. Ergonomia: urządzenia INDEVA, dzięki elektronicznemu inteligentnemu sterowaniu są łatwiej reagujące, szybsze i wrażliwsze na polecenia operatora. Komfort pracy operatora jest poprawiony do tego stopnia, że manipulatory przemysłowe INDEVA nazywa się „przedłużeniem ludzkich rąk”, dzięki odpowiednio zaprogramowanym chwytakom, architekturze sprzętu i oprogramowaniu.
Wśród europejskich producentów manipulatorów przemysłowych INDEVA jako jedyna dostarcza Inteligentne Urządzenia Wspomagające – manipulatory IAD. Scaglia Indeva jako pierwsza firma na świecie zastosowała elektronikę w manipulatorach przemysłowych, a od roku 1970 INDEVA zajmuje pozycję światowego lidera w produkcji inteligentnych urządzeń bliskiego transportu.
Zalety urządzeń IAD:
- Dokładne pozycjonowanie ładunku.
- Lepsza ergonomia niemal bez wysiłku operatora, dzięki mikroprocesowemu sterowaniu.
- Prędkość : urządzenia IAD reagują szybko, aczkolwiek płynnie na dotyk ludzkiej ręki, pokonując masę bezwładności zarówno podczas przyspieszania, jak i hamowania, wzmacniając ruchy operatora.
- Intuicyjne sterowanie – urządzenia dostosowują się automatycznie i natychmiastowo do masy ładunku.
- Urządzenia IAD zapamiętują wartość masy ładunku i umożliwiają bezpośrednią obsługę, bez konieczności korzystania z uchwytów lub naciskania przycisków.
- Poręczność: urządzenia IAD pozwalają na użycie lekkich i kompaktowych narzędzi roboczych, zapewniających lepszą widoczność i większą łatwość obsługi ładunków.
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House