Szukaj w działach:

Nowość w filtracji przemysłowej

Nowość w filtracji przemysłowej

Filtracja konieczna jest w wielu gałęziach przemysłu – nie można z niej zrezygnować w hutnictwie, metalurgii, przemyśle zbrojeniowym czy podczas szlifowania różnorodnych elementów i wyrobów.

Proces filtracji konieczny jest m.in. przy takich procesach jak: obróbka wiórowa, obróbka ścierna, wytłaczanie blachy czy szlifowanie.

Nowość w Filtracji Przemysłowej

Filtr Pulco Air CTCA jest suchym systemem filtracji używanym do szerokiego zakresu zanieczyszczeń w przypadku możliwości wystąpienia wybuchowej atmosfery.
Filtr wyposażony jest  w komorę wstępną, która pozwala na wstępne odseparowanie większej frakcji cząstek, które są następnie usuwane z filtra za pomocą transportu ślimakowego i zaworu celkowego. Panele eksplozyjne, niezbędne do uniemożliwienia gwałtownego wzrostu ciśnienia w filtrze montowane są w specjalnie podwyższonej części.

Korzyści z wdrożenia 

Filtr workowy jest zbudowany i skonfigurowany  na podstawie typu zastosowania oraz specjalnych wymagań klienta. System czyszczenia Puls Jet System sterowany jest za pomocą sterownika PLC, wraz czujnikami spadku ciśnienia w filtrze, który to pozwala na zmniejszenie zużycia sprężonego powietrza oraz zapewnia dłuższe działanie worków filtracyjnych.

Komora wstępna zapewnia odseparowanie większej frakcji pyłów, zabezpieczając filtr przed nadmiernym obciążeniem worków i tym samym zapewni dłuższe działanie worków filtracyjnych.

Lej zsypowy wraz z transportem ślimakowym oraz zaworem celkowym do ciągłego rozładowywania pyłów, oraz panele eksplozyjne uniemożliwiają powstawanie koncentracji potencjalnie wybuchowej mieszanki. 

Drabina wraz z poręczami pozwalają na wygodny dostęp na dach filtra, w celu wymiany czy serwisu elementów filtra.
 

Filtr workowy Pulco Air mogą zobaczyć Państwo podczas Targów POL-ECO-SYSTEM, które odbywają się w dniach 23-25 paździenika 2018 Pawilon 7 Stoisko 40


Źródło: DIG Świtała 


Dodano 16.10.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy