Szukaj w działach:

Szukasz urządzenia znakującego?

 

new-flymarker-mini
 Fot.: Stigo

Jeśli szukasz urządzenia znakującego to seria produktów FlyMarker jest właściwym wyborem. Szybka praca i kompaktowe wymiary to idealne rozwiązanie dla twojej produkcji.

Ręczny system (CNC) znakowania
FlyMarker zmienia ciężkie, nieporęczne, stacjonarne znakowanie w dziecinie prostą czynność.  Urządzenia umożliwiają znakowanie prawie każdego materiału, od plastiku, aluminium i stali nierdzewnej do stali hartowanej. Rozwiązanie to, jest idealne przy wykorzystaniu ich w branżach i gałęziach przemysłu m.in. inżynierii przemysłowej, przemysłu stoczniowego, nadwozi samochodowych, rurociągów, przemysłu lotniczego, konstrukcji stalowych, maszynach rolniczych, transporcie kolejowym, oraz wielu innych. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz systemu mobilnego (MINI, PRO) czy stacjonarnego, STIGO wybierze właściwe rozwiązanie dopasowane do twoich oczekiwań.

KOMFORT I WYGODA UŻYTKOWANIA

Znakowarki FlyMarker Pro
oraz FlyMarker Mini ułatwiają znakowanie dowolnie wybranych elementów. Duże znaczenie w tej kwestii ma kształt i wyprofilowanie znakowarek, które doskonale leżą w dłoni, oraz charakteryzują się niewielką wagą. Ma to znaczący wpływ na wygodę użytkowania, a także minimalizuje wysiłek, jaki musi włożyć operator w oznaczenie elementów. Uchwyt zamontowany w przedniej części znakowarek pozwala na wygodniejszą, łatwiejszą i precyzyjniejszą obsługę urządzenia. Gdy dysponujemy ograniczoną przestrzenią, można go w łatwy sposób zdemontować. Systemy wykonane są z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Takie rozwiązanie zapewnia wysoką trwałość urządzenia, przykładowo współczynnik odporności na pęknięcia jest wyższy niż dla obudów z odlewu aluminiowego.

Ręczne urządzenia znakujące to systemy opierające swoją pracę na zasilaniu akumulatorowym. Mocna bateria litowo-jonowa czyni z nich urządzenia w 100% przenośne, wykluczając ryzyko potknięcia się o kable zasilające, czy też przewody sprężonego powietrza. Możliwość szybkiej wymiany akumulatora zapewnia ciągłość pracy urządzenia. W momencie rozładowania pierwszego akumulatora zamieniamy go na drugi, gdy rozładuje się nam drugi akumulator pierwszy będzie już w pełni naładowany, dzięki inteligentnej stacji szybkiego ładowania.
 

stigo flymarke mini
 Fot.: Stigo

Siłę znakowania regulujemy w trzydziesto-stopniowej skali w zależności od materiału i wymogów użytkownika. Wysoka, jakość znakowania FlyMarker wynika z wykorzystania bardzo silnego magnesu. Znakowanie wykonane przez systemy FlyMarker nie traci, na jakości nawet po kolejnych etapach obróbki (piaskownie, malowanie, cynkowanie, powlekanie, śrutowanie itd.)

Wysoka jakość mechaniki i elektroniki oraz solidna obudowa, zapewnia niezawodną pracę i dobre rezultaty znakowania. Zdwojone prowadnice liniowe w osiach X i Y, dają znacznie lepsze rezultaty w porównaniu z osią wahadłową, a to umożliwia tworzenie bardzo precyzyjnych oznakowań złożonych z wielu linii, bez szkody dla jakości. Duże znaczenie ma tu stałe, masywne i solidne podparcie bazy, ze zintegrowaną płytką pozycjonującą, która gwarantuje wysoką sztywność mechaniczną. Jeżeli zaś chodzi o elementy elektroniczne to są one zabezpieczone przed zabrudzeniem i innymi czynnikami zewnętrznymi, co znacznie zmniejsza awaryjność i wydłuża żywotność urządzenia.

OPROGRAMOWANIE URZĄDZENIA

Urządzenia znakujące z serii FlyMarker
posiadają bardzo proste i intuicyjne oprogramowanie. Same urządzenia wyposażone są w procesor najnowszej generacji, wydajny i umożliwiający szybką nawigację i błyskawiczną pracę. W standardzie, znakowarki, są dostarczane z przydatnymi funkcjami, takimi jak automatycznie znakowanie aktualnego czasu i/lub daty oraz funkcją auto numeracji, w której sami ustalamy, w jakim zakresie i formacie mają być wybijane numery. Na kolorowym wyświetlaczu o wysokiej rozdzielczości, operator ma możliwość podejrzeć, gdzie i w jaki sposób urządzenie wykona znakowanie jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć potencjalnych błędów w znakowaniu lub wyznakowaniu niewłaściwych programów. Same programy można bezpośrednio tworzyć za pomocą zintegrowanej ze sprzętem klawiatury. W momencie, gdy znakowarka jest ustawiona w pozycji pionowej, klawiatura urządzenia znajduje się w polu widzenia operatora, co sprzyja wprowadzaniu danych. Przyciski w urządzeniach są wyraźnie opisane i wygodne w użyciu. Warto dodać, że wszystkie wersje znakowarek PRO są dostępne również w alternatywnej wersji z ekranem dotykowym.

Urządzenia wyposażone są w wewnętrzną pamięć, która potrafi zmieścić kilkaset plików znakowania, czcionek, logotypów oraz zarządzania nimi podczas pracy. W przypadku, gdy operator chce dołączyć kolejny plik do znakowarki, może skorzystać z dwóch portów USB, znajdujących się po obu stronach urządzenia i wykonać szybki import, bądź też eksport plików. Systemy mają możliwość podłączenia urządzeń zewnętrznych, np. skanera kodów kreskowych, co umożliwia szybkie wczytanie treści kodów do systemu oraz naniesienie ich na elementy znakowane przy zastosowaniu fabrycznej konfiguracji.CHARAKTERYSTYKA
 

 • Obszar znakowania - znakowarki w zależności od modelu MINI / PRO, wykorzystują obszar znakowania o wymiarach 65 x 30 mm dla MINI oraz 75x25 mm, 75x45 mm, 120x25mm lub 120x45 mm, jeżeli chodzi o PRO.
 • Praktyczna walizka transportowa - znakowarka ręczna wraz z wyposażeniem towarzyszącym jest bezpiecznie zapakowana w praktycznej walizce transportowej.
 • Proste oprogramowanie - oprogramowanie jest proste i może być obsługiwane przez osoby posiadające niewielką znajomość komputera.
 • Zintegrowane klawisze numeryczne - klawisze numeryczne są zintegrowane z klawiaturą – korzystanie z nich nie wymaga otwierania podmenu oprogramowania.
 • Zintegrowane PORTY - zintegrowane PORTY USB i Ethernet umożliwiają łatwy import i eksport plików danych.
 • Doświetlana powierzchnia - w celu bezpiecznej pozycji powierzchni znakowania możemy włączyć doświetlenie LED.
 • Kompensacja wysokości - urządzenie umożliwia kompensację do 5 mm i gwarantuje stałą siłę znakowania.
 • Nanoszenie znaków firmowych - do systemu można importować logo firm i symbole testowe, które następnie można z łatwością wykorzystywać do znakowania. (opcja)
 • Kod Data Matrix 2-D - odczytywalny przez maszynę kod 2-D zawiera informację o dużej gęstości umieszczone na małej powierzchni. (opcja)
 • Płytka pozycjonująca z pryzmatami - dwa pryzmaty na płytce pozycjonującej są bardzo przydatne podczas znakowania elementów okrągłych (promieniowych lub osiowych).
 • Zintegrowany skaner - zintegrowany skaner pobiera dane zapisane w kodach kreskowych lub QR-kodach. (opcja)

 

Polecamy:
Zobacz profil firmy STIGO - dystrybutora znakowarek Flymarker 


Źródło: STIGO Sp z o.o., Inż. Marek Kurpiel

 

Dodano 01.02.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy