Szukaj w działach:

STRUMIS - system ERP dla wytwórni konstrukcji stalowych

Wśród dostępnych na rynku systemów zarządzania produkcją brakuje specjalistycznych rozwiązań przeznaczonych dla producentów konstrukcji stalowych. Odpowiedzią na ich potrzeby jest STRUMIS, jedyny system, który od podstaw zaprojektowany został wyłącznie z myślą o specyfice pracy w tej wymagającej gałęzi przemysłu. 

STRUMIS to kompletny system ERP do zarządzania produkcją i przepływem informacji w firmie. Funkcjonalność programu pokrywa całą ścieżkę produkcyjną, począwszy od gromadzenia zapytań wpływających od klientów, poprzez przygotowywanie spersonalizowanych wycen, przygotowywanie oraz realizowanie zamówień zakupu, kończąc na śledzeniu całego procesu produkcyjnego. Warto również wspomnieć, że dzięki systemowi STRUMIS możliwa jest pełna identyfikacja materiałowa, a także śledzenie czasu pracy pracowników.

Cała produkcja w jednym systemie

STRUMIS wspomaga firmę już na najwcześniejszym etapie realizacji projektu, czyli w chwili odbywania pierwszych rozmów z potencjalnym klientem. To właśnie w tym momencie można zarejestrować zapytanie ofertowe, które w późniejszych etapach przeradza się w wycenę konstrukcji, a następnie w realny kontrakt. Co więcej, dzięki archiwom wycen możliwe jest ich porównywanie oraz analiza, w celu sprawdzenia, które z nich odnoszą największy sukces i są najczęściej wybierane przez klientów. Pozwala to ustalić strategię dalszych działań. 

STRUMIS system ERP od Stigo
Fot.: STRUMIS stwarza niezliczoną ilość możliwości i zapewnia kontrolę nad terminowością wykonania kontraktu. 


System nie tylko bardzo dobrze radzi sobie z działaniami dotyczącymi wstępnej interakcji z klientem, ale także umożliwia tworzenie kontraktów, pozwalających na śledzenie całego procesu produkcyjnego. Dzięki możliwości implementacji plików 3D z różnych interfejsów CAD (np.: Tekla, SolidWorks, StruCAD), pozwala na wyodrębnienie szczegółowych list strukturalnych oraz materiałowych. Dodatkowo umożliwia podpięcie pod każdą z zaimportowanych pozycji plików nc oraz na ich edycję i późniejsze przesłanie do maszyny. 

STRUMIS pozwala na wykonanie automatycznych rozkładów, których efektem jest szczegółowy plan cięcia. Co więcej, silnik do rozkładu posiada bardzo wiele możliwości konfiguracji, co pozwala na wykonanie powtarzalnych planów cięcia (gdy mamy do czynienia z cięciem pakietowym) lub na minimalizację powstających odpadów produkcyjnych. Po wykonaniu rozkładów, możliwe jest również wykonanie zamówienia zakupu z poziomu systemu, a następnie przyjęcie go i zafakturowanie. W tym miejscu do każdego z profili zostaje również automatycznie przypisany numer śledzenia oraz występuje możliwość przypisania wytopu, co pozwala na pełną identyfikowalność w całym procesie. 


Więcej na temat możliwości systemu STRUMIS dowiesz się z prezentacji:


                                   

Przechodząc do produkcji, system umożliwia podzielenie kontraktu na etapy, których postępy produkcji mogą być śledzone w każdym z procesów. Śledzona jest nie tylko produkcja detali, ale także całych elementów wysyłkowych, aż do ich przekazania na plac budowy. Jeżeli chodzi o maszyny sterowane numerycznie, występuje możliwość wygenerowania kodu z poziomu systemu, dzięki czemu skraca się czas programowania maszyny, a tym samym produkcja zostaje zoptymalizowana. Dodatkowo, dzięki konsoli produkcyjnej, która umieszczona jest bezpośrednio na hali, można monitorować czasy pracy pracowników. Warto również zauważyć, że na każdym z etapów wykonywania kontraktu istnieje opcja wyświetlenia w 3D jego stopnia zaawansowania. 

Szeroka gama dostępnych raportów, w łatwy sposób pozwala na kontrolę zarówno wszystkich procesów, jak i posiadanych zapasów magazynowych. Struktura programu pozwala na zapewnienie pełnej identyfikowalności na każdym z etapów z zachowaniem normy PN-EN1090.
 

Stigo STRUMIS nadzór i optymalizacja procesu produkcyjnego
Fot.: Największą zaletą wdrożenia systemu STRUMIS jest nadzór i optymalizacja całego procesu produkcyjnego. 


STRUMIS - mistrz optymalizacji 

Podsumowując, STRUMIS to ERP do zarządzania produkcją, który stwarza niezliczoną ilość możliwości i upłynnia komunikację pomiędzy użytkownikami pracującymi w różnych działach firmy. Dba o przepływ informacji, identyfikowalność pozycji, kontrolę nad terminowością wykonania kontraktu i monitoruje postępy prac.
 


„Największą zaletą wdrożenia systemu STRUMIS jest nadzór i optymalizacja całego procesu produkcyjnego.” - mówi Katarzyna Manda, Młodszy Konsultant Techniczny w firmie STIGO. „Po wdrożeniu systemu STRUMIS firma może spełniać wymagania nie tylko lokalnych klientów, ale także zrównać się ze standardami na rynkach zagranicznych” - podsumowuje Katarzyna Manda.
 
 


Źródło: STIGO
Redaktor: MRR

STIGO Sp. z o.o.
Longinusa Podbipięty 29
31- 980 Kraków
BIURO +48 12 346 58 00
POWIĄZANE
Duży wzrost w polskim przemyśle Spore zaskoczenie wywołały bardzo dobre poniedziałkowe dane o produkcji przemysłowej, wię...
MEWA nagrodzona za strategię w zakresie cyfryzacji Dostawca usług tekstylnych firma MEWA otrzymała nagrodę w ramach organizowanego w Niemcze...
Jak stworzyć bezpieczne miejsca pracy? W tym roku czasopisma „Inżynieria & Utrzymanie Ruchu” oraz „Control...
Planowanie i zarządzanie zasobami „Planowanie zasobów przedsiębiorstwa – wczoraj i dziś” to tytuł ...
Znakowarka FlyMarker MINI Znakowarki ręczne FlyMarker MINI - oznaczanie plastiku, aluminium, stali nierdzewnej i har...
Nowości i Medale Targów Taropak 2021 Podczas tegorocznych Targów Taropak odwiedzający otrzymają możliwość zobaczenia ni...
Partnerzy