Szukaj w działach:

Mechanizm zaciskowy - Kipp Positive Clamping System

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 Fot.: Mechanizm zaciskowy - Kipp Positive Clamping System


Minimalizacja kosztów, duża elastyczność oraz możliwość szybkiego reagowania na ciągle zmieniające się potrzeby rynku to główne wyzwania, z którymi na co dzień zmagają się przedsiębiorcy z branży metalowej w Polsce. Jednym z czynników, który pomaga sprostać tym zadaniom jest dobrze wyposażony warsztat w oprzyrządowanie, pozwalające na błyskawiczne, pewne i co najważniejsze precyzyjne zamocowanie detalu.

Firma Heinrich Kipp Werk wychodząc naprzeciw tym wszystkim problemom wprowadza na rynek pneumatyczny mechanizm zaciskowy KIPP POSITIVE CLAMPING SYSTEM ® 

Ten innowacyjny system mocowania składa się z elementu bazowego i przynależnego zacisku – tulei mocującej. W celu mocowania różnych przedmiotów obrabianych wystarczy jedynie wymienić zacisk. Proces przezbrajania – wymiany zacisków odbywa się w błyskawicznym tempie, należy odkręcić tylko jedną śrubę!

Kipp Positive Clamping System
 Fot.: Kipp Positive Clamping System


Użytkownik poprzez wewnętrzne lub zewnętrzne wyfrezowanie konturu może dostosować standardowy zacisk do nawet najbardziej skomplikowanego kształtu obrabianego detalu. Dzięki temu można wyeliminować ogromne koszty związane z projektowaniem i budowaniem specjalistycznych przyrządów. Możliwość elastycznej wymiany gwarantuje wiele korzyści podczas produkcji partii o małej i średniej wielkości.

Mechanizm Kipp Positive Clamping System
 Fot.: Mechanizm Kipp Positive Clamping System


Mechanizm wyposażony jest w dwa niezależne układy zaciskające. Wypuszczając powietrze z dolnego układu poprzez złącze A lub wentyl B (rys.) tuleja dociska detal z siłą odpowiadającą około 5,8kN. Doprowadzając dodatkowo sprężone powietrze 6 bar do górnego układu poprzez złącze C lub wentyl D (rys.) można zwiększyć siłę do około 12kN. Dzięki temu mocowanie obrabianych detali odbywa się w ekspresowym tempie. Aby w maksymalnym stopniu ułatwić pracę użytkownika, proces wtłaczania i wypuszczania sprężonego powietrza może być przeprowadzany przy użyciu jedynie standardowego pistoletu powietrznego. W tym celu element bazowy wyposażony został w specjalne wentyle do sprężonego powietrza B i D (rys.). Alternatywnie z wykorzystaniem przyłączy A i C (rys.) możliwe jest podłączenie systemu do układu sprężonego powietrza za pomocą standardowych złączy pneumatycznych. 


Polecamy: 


Zobacz profil firmy KIPP POLSKA Sp. z o.o. na portalu Staleo.pl 


Źródło: Kipp 
 

KIPP Polska Sp.z.o.o.
Jeździecka 19/302
53-032 Wrocław
+48 71 339 21 44
Partnerzy