Branża kompozytowa ponownie spotyka się w Krakowie
Bez wahania można powiedzieć, że Kraków stał się kompozytowym sercem Polski, które znowu zabije raźniej już w dniach 16 i 17 października 2024 podczas 13. edycji Targów KOMPOZYT-EXPO®.
Minęło już 10 lat, odkąd blisko dwumetrowa skarbonka wykonana z materiałów kompozytowych stanęła podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na krakowskim rynku. I nie był to przypadek – ogromne serce-skarbonka powstało jeszcze jesienią 2013 r. podczas Międzynarodowych Targów KOMPOZYT-EXPO®, które stały się największym wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej, poświęconym materiałom i technologiom kompozytowym. Na targi przyjeżdżają firmy, ośrodki badawcze, klastry i stowarzyszenia z całego świata.
--> Sprawdź program targów i odbierz bezpłatny bilet
Gala finałowa międzynarodowego projektu
Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo ekscytująco. Gala finałowa projektu AMULET będzie jednym z głównych punktów programu. Międzynarodowy projekt skupiał się na zaawansowanych materiałach, takich jak polimery wzmocnione włóknami, kompozyty o osnowie ceramicznej i stopy metali lekkich, z zastosowaniem w budownictwie, lotnictwie, energetyce i motoryzacji. Firmy uczestniczące w projekcie zaprezentują swoje osiągnięcia na wspólnym stoisku, a podczas konferencji podzielą się wynikami prac nad innowacyjnymi, lekkimi materiałami.
Debata o przyszłości branży
Tematem wiodącym debaty eksperckiej będzie współpraca jako klucz do budowania odpornych łańcuchów dostaw w sektorze zaawansowanych materiałów kompozytowych. W konferencji wezmą udział m.in. profesor Lothar Kroll z Uniwersytetu Techniczego Chemnitz, Tjark von Reden, CEO Composites United e.V, dr Michael Kropka z SGL Carbon, dr Mario Naumann z Carbon LabFactory, Tomasz Salomon z Ministerstwa Rozwoju i Technologii i dr Andrzej Czulak, lider Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych.
Podczas targów nie zabraknie prezentacji nowości i pokazów na żywo, które cieszą się największym zainteresowaniem. Zwiedzający będą mogli zapoznać się m.in.: z tematem zastosowania materiałów kompozytowych w technologii druku 3D podczas panelu eksperckiego oraz na stoiskach firm: Fanum, CENTER 3D PRINT i 3D EXPERT. Eksperci z IST METZ przedstawią możliwości zastosowania technologii UV w utwardzaniu kompozytów, a studenci z koła naukowego AGH Solar Boat wykonają na żywo skrzydła do łodzi za pomocą tkanin preimpregnowanych we wcześniej przygotowanej formie z płyty epoksydowej.
Transfer wiedzy i technologii
Tradycją stał się udział uczelni i ośrodków badawczych we wspólnej strefie Nauka dla Przemysłu. Możliwości współpracy w zakresie B+R zaprezentują: Akademia Górniczo-Hutnicza z Krakowa, Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej, Politechnika Łódzka, Politechnika Śląska, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska czy Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny ze Szczecina. Młodzi innowatorzy z kół naukowych będą zaskakiwać swoimi projektami i chwalić się osiągnięciami na arenie międzynarodowej.
Także w tym roku będzie można spotkać się i porozmawiać o współpracy z przedstawicielami firm koreańskich na stoisku narodowym KCARBON.
Na wspólnej przestrzeni swoją ofertę przestawią także członkowie oraz przedstawiciele Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych oraz Composites United e.V..
Przełomowa współpraca z JEC World
W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie europejskim rynkiem kompozytowym, organizator Targów KOMPOZYT-EXPO® – firma Targi w Krakowie Sp. z o.o. – nawiązała strategiczną współpracę z JEC Group, organizatorem największych na świecie targów kompozytowych JEC World. Wspólnym owocem tej współpracy będzie premierowa edycja JEC Forum Central Europe, która odbędzie się we wrześniu 2025 r. w Krakowie. Więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia zdradzi Anne-Carole Barbarin, Regional Events Director w JEC Group.
Przemysł spotyka się w Krakowie!
Równocześnie z Targami KOMPOZYT-EXPO® będą odbywały się Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS® oraz Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE.
Nie przegap okazji, aby wziąć udział w największym spotkaniu przedstawicieli branży kompozytowej, materiałów sypkich oraz utrzymania ruchu w Europie Środkowo-Wschodniej!
--> Sprawdź program targów i odbierz bezpłatny bilet
Źródło: Targi w Krakowie
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Dni Otwarte +Abplanalp w Warszawie
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House