Szukaj w działach:

Yamazaki Mazak skraca czas realizacji zamówień

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU
 


Inwestycje Yamazaki Mazak skracają czas realizacji zamówień na maszyny produkowane w Europie

Za sprawą wieloletniego programu inwestycyjnego Yamazaki Mazak klienci z branży produkcyjnej będą znacznie krócej czekać na zamówione maszyny powstające w Europie.

Inicjatywa europejskiego zakładu produkcyjnego Yamazaki Mazak w Worcester (Wlk. Brytania) — obejmująca badania i rozwój, maszyny produkcyjne oraz inwestycje w personel i szkolenia — przynosi radykalny wzrost wydajności produkcji i wynikające z niego przyspieszenie realizacji zamówień.

Inwestycje w badania i rozwój są ukierunkowane na rozwój maszyn klasy podstawowej, które będą charakteryzować się jakością wykonania typową dla Yamazaki Mazak — ich produkcja spełni wyśrubowane globalne standardy marki — a przy tym oferowane będą po bardzo konkurencyjnych cenach. Oferta będzie szczególnie atrakcyjna dla europejskich użytkowników maszyn zainteresowanych inwestowaniem w nowe technologie w ślad za ożywieniem gospodarczym na kontynencie. Wszystkie maszyny są objęte opieką europejskiej sieci Centrów technologicznych, które zapewniają pełny serwis posprzedażny i wsparcie aplikacyjne.

Gama maszyn klasy podstawowej, zaprojektowanych specjalnie dla europejskich użytkowników maszyn i do europejskich zastosowań, obejmuje 5-osiowe centrum obróbkowe CV5-500, które może stanowić dla klientów ekonomiczny pierwszy krok do tego rodzaju prac. Maszyna ta, dobrze przygotowana do automatyzacji, zadebiutowała w 2018 roku i od tamtej pory zdobyła dużą popularność wśród europejskich klientów. Yamazaki Mazak wprowadza także pionowe centra obróbkowe z serii VCE, charakteryzujące się znakomitą wydajnością i wyposażone w system CNC SmoothEz. 

YM_VERSATECH


Na europejski rynek trafiły również wysoce wydajne maszyny z serii VCN-700, które idealnie nadają się do wymagającej obróbki i frezowania wysokoobrotowego. Firma Yamazaki Mazak dysponuje zapasem swoich nowych maszyn wyprodukowanych w Europie i dostępnych od ręki.

Aby maksymalnie skrócić czas realizacji zamówień, firma zainwestowała także w nowe wyposażenie produkcyjne swojego europejskiego zakładu produkcyjnego, który ma status inteligentnej fabryki iSMART Factory™ i odgrywa ważną rolę w światowych zasobach produkcyjnych Yamazaki Mazak.

Europejski zakład produkcyjny zainstalował maszynę VERSATECH V-140N/280 — bramowe centrum obróbkowe do wielostronnej obróbki 5-osiowej zdolne w trybie ciągłym obrabiać duże detale o długości nawet 3100 mm dzięki zastosowaniu wrzeciona ze stożkiem nr 50 i prędkości obrotowej 10 000 obr./min. Obok pracuje nowa maszyna z serii FJV, centrum obróbkowe o konstrukcji bramowej, które dzięki dużej sztywności zapewnia utrzymanie wysokiej precyzji podczas długotrwałej pracy. Maszynę FJV zainstalowano, aby zwiększyć zdolność zakładu do obróbki dużych elementów i realizować więcej zadań produkcyjnych we własnym zakresie. 

W centrum serwisowania wrzecion zainstalowano nowe maszyny szlifierskie. Zakład wzbogacił się też o dwie maszyny INTEGREX z serii i, należące do rodziny flagowych rozwiązań wielozadaniowych, a każda z nich jest wyposażona w system automatyzacji RoboJob.

Udana strategia rekrutacyjna zapewniła obsadę kompetentnym personelem wszystkich stanowisk potrzebnych do funkcjonowania zakładu z pełną wydajnością, dzięki czemu Yamazaki Mazak w bardzo krótkim czasie realizuje teraz zamówienia na maszyny. 

„Zdajemy sobie sprawę, że naszym klientom często zależy na dostawie maszyn w jak najkrótszym czasie, ponieważ potrzebują ich do realizacji nowych umów i zamówień. W ślad za ożywieniem gospodarczym w Europie nasze własne inwestycje umożliwiają klientom szybką adaptację do potrzeb i inwestowanie w nowe technologie, które mogą radykalnie zwiększyć wydajność i rentowność obróbki. Wszystkie nasze maszyny objęte są w całej Europie najwyższej klasy opieką serwisową Centrów technologicznych i Europejskiego centrum części w belgijskim Leuven”.

 

Źródło: Yamazaki Mazak

 

YAMAZAKI MAZAK CENTRAL EUROPE SP. Z O.O. ODDZIAŁ W POLSCE
Trasa Renców 33
40-865 Katowice
+48 32 35 004 60
POWIĄZANE
Indywidualne spotkanie z CV5-500 Firma Yamazaki Mazak uruchomiła nową inicjatywę – indywidualne spotkania z technolo...
Yamazaki Mazak zaprasza na webinar Yamazaki Mazak razem z partnerem wydarzenia, firmą KES Machine, zaprasza na webinar poświ...
Mazak Open House 2023 w Katowicach Firma Yamazaki Mazak w swoim Centrum Technologicznym w Katowicach w dniach 22 i 23 lutego...
Maszyny, technologie i innowacje na ITM 2023 Imponująca przestrzeń targów ITM INDUSTRY EUROPE objęła niemal wszystkie gałęzie pr...
Automatyzacja obróbki 5-osiowej Obróbka 5-osiowa jest z samej definicji bardziej skomplikowana niż działanie proste...
Mazak vlog | Moduł 3D Assist W tym odcinku Mazak vloga ekspert Yamazaki Mazak prezentuje najważniejsze funkcje modułu 3...
Partnerzy