Najnowsze rozwiązania LVD na STOM 2023
Podczas tegorocznych targów STOM firma LVD skupi uwagę Gości na korzyściach płynących z kształtowania procesu produkcji (,,Shaping Flows”).
Firma zademonstruje zrobotyzowaną komórkę do gięcia Dyna-Cell, nową wycinarkę laserową Puma oraz zintegrowany pakiet oprogramowania CADMAN®. A to wszystko na stoisku 1 w hali D!
Zaawansowana komórka do gięcia
Dyna-Cell jest teraz jeszcze bardziej zaawansowana. Umożliwia obsługę większych i bardziej złożonych detali, tak aby zadowolić szersze grono odbiorców. W porównaniu do starszych zrobotyzowanych systemów do gięcia, Dyna-Cell jest bardziej elastyczna, intuicyjna oraz wydajna. Obsługuje części o wymiarach od 40 x 80 mm do 400 x 600 mm i masie do 4 kg.
Oprogramowanie LVD CADMAN-SIM umożliwia realizację szybkiego procesu „od projektu do produktu”. Wygenerowanie programu gięcia CAM i programu robota zajmuje 10 minut, a kolejne tyle jest potrzebne na konfigurację i produkcję pierwszego detalu. Nie ma potrzeby uczenia robota.
Zaktualizowane funkcje:
- Wszechstronny i uniwersalny uchwyt oferuje w standardzie dodatkowe przyssawki, które można aktywować oddzielnie. Dostępny jest również nowy system mocowania do chwytania mniejszych detali i manewrowania nimi przy maszynie. Automatycznie dostosowuje się do wielkości i kształtu części. Wyjątkowa konstrukcja pozwala uniknąć inwestycji w różne chwytaki i umożliwia nieprzerwaną obróbkę, bez potrzeby przezbrajania.
- Bardziej wytrzymały robot z łatwością obsługuje chwytak i części o większym formacie.
- Opcjonalny system gięcia adaptacyjnego Easy-Form® Laser gwarantuje uzyskanie właściwego kąta gięcia, począwszy od pierwszej operacji. System umożliwia maszynie dostosowanie się do materiałów o różnej grubości i sprężystości oraz o różnym układzie włókien, automatycznie kompensując wszelkie zmiany.
- Synchronizacja ruchów robota i prasy krawędziowej została zoptymalizowana. W rezultacie robot porusza się szybciej i płynnie podąża za prasą krawędziową. Dzięki lepszej komunikacji między systemami cykl produkcyjny jest skrócony.
- Oprogramowanie uwzględnia teraz ciężar, rozmiar i kształt części, dzięki czemu detal jest dostarczany do prasy krawędziowej z odpowiednią prędkością i na właściwej wysokości.
Nowoczesny laser - niski koszt użytkowania
Nowy laser światłowodowy Puma zapewnia zaawansowane technologicznie funkcje i wydajność przy niższych kosztach użytkowania. Jest on dostępny ze źródłem o mocy 3, 6 lub 12 kW i obrabia arkusze o wymiarach: 3050 x 1525 mm, 4065 x 2035 mm i 6160 x 2035 mm. Na targach STOM zostanie zademonstrowana wersja ze źródłem laserowym o mocy 12 kW.
Puma sprawia, że cięcie laserowe jest opłacalne, niezależnie od zastosowania. Zapewnia maksymalną stabilność i minimalizuje odkształcenia wynikające z dużego przyspieszenia. Najnowsza technologia głowicy zapewnia stałą jakość i stabilność obróbki. Posiada zabezpieczenie przed kolizją, automatyczną regulację ogniskowej oraz pojemnościowy czujnik wysokości. Umożliwia także zautomatyzowane pozycjonowanie arkusza, wybór gazu procesowego, regulację ciśnienia i czyszczenie dyszy. Wysoka dynamika maszyny umożliwia wydajną obróbkę zróżnicowanych materiałów, niezależnie od ich grubości.
System automatycznej wymiany stołów umożliwia rozładunek lub załadunek materiału na jeden stół, podczas gdy urządzenie wykonuje operacje cięcia na drugim stole, maksymalizując czas pracy bez przestojów. Zmiana stołu trwa zaledwie 35 sekund.
Aby zmaksymalizować wydajność i sprawność obróbki, laser Puma może zostać wyposażony w dowolny system automatyzacji MOVIT.
Zintegrowane oprogramowanie
Podczas targów STOM firma LVD zaprezentuje swój kompletny pakiet oprogramowania CADMAN®, które digitalizuje proces produkcyjny w celu znacznej poprawy wydajności i kształtowania inteligentnego przebiegu procesu.
Firma LVD na Targi STOM na stoisko 1 w hali D!
Źródło: LVD
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House