Szukaj w działach:

Automatyzacja od HURCO na Targach AMB 2022

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Na Międzynarodowych Targach Obróbki Metali (AMB) 2022 w Stuttgarcie producent obrabiarek, jakim jest firma HURCO, zaprezentuje możliwości precyzyjnej realizacji indywidualnych koncepcji automatyzacji w zakresie obróbki skrawaniem. Od 13 do 17 września na stoisku A10 w hali B62 przede wszystkim producenci pojedynczych elementów oraz specjalizujący się w małej produkcji seryjnej, będą mogli uzyskać porady dotyczące rozwiązań zorientowanych na praktyczne zastosowania.

Automatyzacja obrabiarek jest stałym elementem działania dla producentów, zajmujących się wytwarzaniem krótkich i średnich serii na zamówienie. Powody tego są różne, począwszy od wydłużenia czasu pracy maszyn, aż po kompensację ograniczonych zasobów ludzkich. Mimo szybko postępującej indywidualizacji produktów i redukcji wielkości partii, istnieją szerokie możliwości automatyzacji. Wybór optymalnego rozwiązania zależy od zadania produkcyjnego i istniejącej infrastruktury. Doradztwo w tym zakresie jest istotne, ponieważ nie istnieją ogólnie obowiązujące przepisy dotyczące automatyzacji. Dlatego też firma HURCO przywiązuje dużą wagę do bezpośredniego kontaktu z klientem. 


„Nasi handlowcy i specjaliści ds. aplikacji często prowadzą rozmowy bezpośrednio u klienta i mając potem rozeznanie w parku maszynowym i strukturze produkcji danej firmy, mogą dokładnie wskazać, gdzie możemy zapewnić wsparcie i jaki rodzaj automatyzacji będzie zasadny” - podkreśla Sebastian Herr, menedżer ds. wsparcia aplikacji w firmie HURCO Deutschland. „Takie doradztwo stanowi główny element naszej obecności na Targach”.


Automatyzacja w oparciu o strukturę

By móc zaoferować użytkownikowi odpowiednie dla niego rozwiązanie z zakresu automatyzacji, HURCO współpracuje z firmami partnerskimi. 


„To poszerza nasze spektrum możliwości i czyni nas wyjątkowo elastycznymi” - podkreśla Herr. „W końcu rynek oferuje zaawansowane rozwiązania, po które sięgamy w świadomy sposób”.


Jedną z opcji, jaką HURCO oferuje dla maszyn wolnostojących, wykorzystywanych przez producentów wytwarzających na zamówienie, jest zautomatyzowany załadunek. Obejmuje on umieszczanie elementów w systemie mocowania w maszynie, a także możliwość automatycznego załadunku dwóch połączonych maszyn.

HURCO obrabiarka cnc współpracująca z robotem
Fot.: Odciążenie w obszarze standardowych zadań: roboty z ramionami przegubowymi przejmują obsługę części w komórce produkcyjnej. 

 


„Dobrym wprowadzeniem do automatyzacji często są coboty, czyli szybkie, możliwe do „uczenia”, elastyczne systemy współpracujące z operatorem”.


Na targowym stoisku firmy HURCO użytkownik będzie mógł porozmawiać o tym, czy takie rozwiązanie ma dla niego sens, ale także o tym, na ile przydatny jest robot z ramieniem przegubowym, który w komórce produkcyjnej może przejąć czynności związane z manipulowaniem różnymi elementami. W przypadku bardziej skomplikowanych wymagań firma HURCO oferuje „skrojone na miarę” rozwiązania w zakresie załadunku lub obsługi palet. Praktycznie niemal wszystkie te rozwiązania można łączyć z maszynami firmy HURCO.

Indywidualizacja jest standardem

Oparty na Windowsie system operacyjny oraz interfejs MT-Connect o otwartym kodzie źródłowym, będące elementami urządzeń firmy HURCO, są warunkiem szybkiego, zorientowanego na praktyczne zastosowanie, wdrożenia rozwiązań w zakresie automatyzacji wraz z digitalizacją, monitorowaniem i analizą. Do komunikacji między maszynami i robotami można wykorzystać obsługiwane przez sieć interfejsy DNC.


„Ta architektura sieci i interfejsów umożliwia indywidualne dopasowanie systemów automatyzacji do potrzeb danego użytkownika oraz tworzenie zintegrowanych systemów produkcyjnych i rozwiązań w zakresie łańcucha bloków między producentami kontraktowymi a ich zleceniodawcami” - podkreśla Herr, który również w tym zakresie obiecuje szczegółowe doradztwo.


Zadania organizacyjne w zautomatyzowanej produkcji przejmuje wówczas albo system sterowania opracowany przez firmę HURCO, albo system zawierający rozwiązanie w zakresie automatyzacji opracowane przez odpowiedniego partnera. 

Podczas Targów AMB użytkownicy będą mogli również przedyskutować ze specjalistami z firmy HURCO sens wykorzystania konkretnej zasady, jak również procedurę wdrażania danego rozwiązania w zakresie automatyzacji, aż po optymalizację międzyoperacyjną. 


„Cieszymy się, że będziemy mogli fachowo podyskutować w Stuttgarcie” - podsumowuje Herr.
  



Źródło: 
HURCO

HURCO SP. Z O.O.
Poznańska 57
59-220 Legnica
+48 76 744 27 91
POWIĄZANE
Wspólne stoisko Klastra CPG na Warsaw Pack 2024 Klaster CPG – Creative Packaging Group zaprasza na wspólne stoisko oraz na o...
Przewodnik po Targach INNOFORM® 2024 Branżowe nowości, fachowa wiedza, merytoryczne dyskusje - tak w skrócie zapowiada ...
Targi Lublin miejscem skutecznej kooperacji III edycja Wschodnich Dni Kooperacji – wydarzenia, które od trzech lat efekt...
Technologie utrzymania ruchu na INDUSTRYmeeting 2019 W dniach 27-28 lutego 2019 r. w Expo Silesia miała miejsce III edycja Targów Techno...
Targi INNOFORM® formują przyszłość Kolejna, czwarta już edycja organizowanych w Bydgoszczy Międzynarodowych Targów Ko...
Konferencja Automotive (z) kobiecą pasją już w maju! Kolejna edycja wydarzenia stworzonego przez SQD Alliance z myślą o kobietach związanych z...
Partnerzy