Automatyzacja składowania profili w firmie PORTOS
PORTOS to producent wysokiej jakości rolet okiennych. Intensywny rozwój przedsiębiorstwa połączony z dużymi nakładami inwestycyjnymi zapewnił firmie jedną z wiodących pozycji wśród polskich producentów rolet. Nieprzerwany wzrost produkcji wymagał optymalizacji powierzchni magazynowej do składowania długich elementów używanych w procesie produkcyjnym.
Wzrost wydajności produkcji
Poszukiwanie artykułów w tradycyjnym magazynie bywa trudne i czasochłonne, dlatego firma PORTOS zdecydowała o wdrożeniu regałów automatycznych TwinTower® na profile. Dzięki regałom towary dostarczane są bezpośrednio do operatora oraz zapewniony jest łatwy i szybki dostęp do szerokiego rodzaju asortymentu. Krótki czas oczekiwania na artykuł, który jest pobierany z regału do dalszej obróbki, pozwala zwiększyć wydajność produkcji. Firma Baumalog początkowo wdrożyła 4 regały TwinTower®. Dwa wyposażone w 15 półek na kosze z profilami oraz 4 półki kratownicowe o nośności 1500 kg, mierzące 9150 mm i w pełni wykorzystujące przestrzeń magazynową. Kolejne dwa regały mierzą 6500 mm, posiadają 9 półek na kosze z profilami i 4 półki kratownicowe o nośności 750 kg.
Systemy automatycznego magazynowania TwinTower® składają się z dwóch kolumn składowania oraz windy, której zadaniem jest przemieszczanie półek do stacji załadunkowo-rozładunkowej, gdzie pobierane są lub uzupełniane artykuły. Zarządzanie magazynem odbywa się poprzez oprogramowanie WMS wraz z pulpitem operatorskim wyposażonym w kolorowy ekran dotykowy, zapewniający pełną kontrolę nad stanami magazynowymi oraz przepływem materiałów.
Ciągły rozwój
Po 3 latach od wdrożenia firma Portos, wraz z budową nowej hali produkcyjnej, postanowiła zastosować kolejne dwa regały automatyczne TwinTower® do składowania profili, mierzące 9150 mm, posiadające 55 półek kratownicowych o nośności 750 kg każda. Regały umiejscowione w pobliżu pił do cięcia profili zapewniają wysoką wydajność w obróbce. Automatyzacja składowania z pewnością przełoży się na dalszy rozwój przedsiębiorstwa i wzrost konkurencyjności rynkowej.
Źródło: Baumalog
Redaktor: MRR
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Dynamika przemysłu w listopadzie 2024 roku
- Przemysłowa Wiosna 2025 - ruszyła rejestracja