Poszerz wiedzę z zakresu technologii obróbki metalu
Nowoczesna technologia rozwija się tak dynamicznie, że konieczne jest nieustanne szkolenie pracowników w celu dostosowania specyfiki pracy do zmieniających się trendów i nowych możliwości. Wykorzystanie coraz to lepszych metod i bardziej zaawansowanych urządzeń CNC jest konieczne, aby osiągać wyniki na wyższym poziomie, których wymagają współcześni klienci. Zakłady obróbki metalu decydują się więc na szkolenia, które z pożądanym efektem podnoszą jakość pracy zespołu i tym ułatwiają pozyskanie zaufania i lojalności klientów.
Zaawansowana technologia zmienia specyfikę pracy zakładów
Tradycyjne metody obróbki metalu wyraźnie straciły na zainteresowaniu, korzysta się z nich zdecydowanie rzadziej niż jeszcze kilka lat temu. Twórcy i pomysłodawcy nowych procesów obiecują zdecydowanie więcej wymiernych korzyści zarówno dla użytkowników maszyn, jak też klientów. Nowoczesne urządzenia cechują się lepszą wydajnością, pozwalają na wykonanie zdecydowanie większej pracy w krótszym czasie. Ponadto są wyposażone w systemy, dzięki którym ich praca jest zdecydowanie bardziej przyjazna środowisku. Należy też podkreślić, że zaawansowana technologia sprzyja komfortowi pracy. Pracownik fizyczny staje się operatorem, nadzoruje więc pracę maszyny, co z kolei wymaga wiedzy i umiejętności obsługi nowoczesnych urządzeń do obróbki metalu.
Nowe trendy w obróbce metalu
Świat obróbki CNC na przestrzeni ostatnich lat przeszedł bardzo dużą metamorfozę. Pojawiła się obróbka wiązką laserową. Cechuje się ona wysoką energią i skupia na obrabianym przedmiocie. Energia cieplna jest przenoszona na powierzchnię docelową. Warte uwagi jest źródło fibrowe wyposażone dodatkowo w zabezpieczenie światłowodu. Dzięki temu laser może ciąć materiały wysoko refleksyjne.
Laser znalazł swoje zastosowanie także w drukarkach 3D. To on odpowiada za precyzję druku elementów o skomplikowanych kształtach, a także powtarzalny druk seryjny. Urządzenia do obróbki metalu wyposażone są w systemy sterowania, przy pomocy których możliwe jest ustawienie wszystkich kluczowych parametrów. Maszyna pracuje więc tak, jak zostanie zaprogramowana przez operatora.
Szkolenia z obsługi urządzeń do obróbki metalu
Im urządzenie jest bardziej zaawansowane technologicznie i więcej pracy wykonuje za człowieka, tym większej wiedzy technicznej i umiejętności wymaga jego obsługa. Szkolenie z obsługi konkretnego urządzenia do obróbki metalu nie tylko pozwala na rozwój całej firmy, ale też minimalizuje ryzyko błędu, jaki może wystąpić z powodu braku wiedzy i umiejętności z zakresu współpracy z daną maszyną. Coraz więcej zakładów, przed zakupem nowego urządzenia, decyduje się na szkolenia dla swoich pracowników. Przeprowadza je m.in. Centrum Maszyn CNC. Jest to firma specjalizująca się w obróbce metalu z wykorzystaniem technologii laserowej. Oferuje usługi z tego obszaru, jak też sprzedaż maszyn i szkolenia z obsługi urządzeń do obróbki metalu z laserem fibrowym. Są to szkolenia z obsługi wycinarek laserowych, szkolenia z obsługi spawarek laserowych i szkolenia z obsługi laserów czyszczących. Łączą teorię z praktyką, a każdy uczestnik, który ukończy kurs otrzymuje certyfikat potwierdzający jego wiedzę i umiejętności.
Proces obróbki metalu jest już na tyle zautomatyzowany, że bez wiedzy technicznej dotyczącej obsługi zaawansowanych systemów trudno jest w pełni wykorzystać potencjał dostępnych możliwości, a są one imponująco duże. Szkolenie z zakresu obróbki metalu to inwestycja w wydajność, precyzję i komfort pracy. To właśnie dzięki niemu możliwe jest przekształcenie prostego zakładu w nowoczesne przedsiębiorstwo realizujące założenia współczesnej technologii.
Źródło: Centrum Maszyn CNC
Redaktor: MRR
80-701 Gdańsk
+48 58 728 2 601
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Już 13 listopada 13 edycja STIGO User Day
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING