Szukaj w działach:

Targi w Krakowie powracają do gry

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 


Szeroka oferta imprez targowych, nowe strefy tematyczne i liczne spotkania z ekspertami podczas planowanych konferencji - wszystko to już jesienią w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.- Z ogromną radością powracamy do wydarzeń stacjonarnych. Jesteśmy silniejsi, jeszcze bardziej ze sobą zżyci, mamy wiele pomysłów i energię, aby już we wrześniu odpowiedzieć na potrzeby wystawców oraz zwiedzających. - zapowiada Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie.


Nowe formaty imprez

Kalendarz Targów w Krakowie obfituje w wiele spotkań przygotowanych z myślą o przedstawicielach różnych branż. Wśród nich znajdziemy cenione od lat Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®, Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA®, czy Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie ENOEXPO®. Również w dziedzinie targów przemysłowych nie zabraknie cenionych imprez, tj. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS®, Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE czy Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. W tym roku sezon targowy rozpoczniemy od nowości. Już 10-11 września organizatorzy zapraszają na Targi Reha INNOVATIONS. Fizjoterapia. Nowoczesna diagnostyka. Odnowa biologiczna. Tematami wiodącymi będą zagadnienia związane z wykorzystaniem nowych technologii w służbie człowiekowi, w tym przy kompleksowej rehabilitacji w dobie pandemii COVID-19. W trakcie trwania targów odbędzie się REHA Sympozjum. XX Sympozjum Naukowe Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji.

-->Kalendarz wydarzeń

Kampania REsponse

Targi od zawsze były zwierciadłem gospodarki. Podczas nich odbywają się liczne premiery urządzeń, prezentowane są nowe produkty i omawiane najbardziej aktualne tematy. Tak jak zmienia się świat, tak zmieniają się targi, które są odpowiedzią na aktualne potrzeby wystawców i odwiedzających. Czego zatem będą poszukiwali goście w bieżącym roku? Pandemia przyspieszyła cyfryzację i jeszcze bardziej zwróciła uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem pracowników. Digitalizacja i automatyzacja stały się kluczowym wyzwaniem dla wielu firm, które z dnia na dzień zaczęły wdrażać narzędzia pomocne w sprzedaży internetowej oraz usprawniać kluczowe procesy w zakładach produkcyjnych. Z myślą o zmieniającym się rynku podczas największych imprez branżowych Targi w Krakowie przygotowują specjalne strefy: e-commerce, automatyki i robotykioraz SAFETY TRENDS. Pierwsza z nich dedykowana będzie dostawcom oprogramowania i rozwiązań IT, firmom oferujących płatności online, firmom z rozwiązaniami dla sklepów internetowych, firmom kurierskim i logistycznym oraz agencjom marketingowym, reklamowym i doradczym.


Naszym celem jest stworzenie miejsca, w którym odbywać się będą szkolenia oraz prezentacje nowych technologii dopasowanych do konkretnej branży. Dzięki wieloletnim kontaktom z ekspertami mamy wspaniałą możliwość przygotowania specjalistycznych przestrzeni na targach. - podkreśla Paweł Nikliński, Wiceprezes Targów w Krakowie.


Bardzo ciekawie zapowiada się również druga z wymienionych wyżej stref - automatyki i robotyki.


- Po licznych konsultacjach z przedstawicielami branży przemysłowej wiemy, żew najbliższych latach Polska będzie jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków sprzedaży robotów i usług związanych z automatyzacją. Równocześnie coraz więcej firm zwiększa nakłady finansowe na digitalizację procesów produkcyjnych. Stały rozwój technologiczny jest bowiem jedynym sposobem na wyróżnienie się na tle konkurencji. - dodaje Paweł Nikliński.


W najbliższym czasie polski przemysł czeka wiele zmian. Warto już dziś dobrze się do nich przygotować, aby nie pozostać w tyle. Dzięki udziałowi w targach branżowych przygotowanych przez firmę Targi w Krakowie, producenci i dystrybutorzy będą mieli okazję dotarcia do nowych, potencjalnych klientów. Równie ciekawie zapowiada się trzecia z wymienionych stref - SAFETY TRENDS, w której oferowane będą produkty i usługi zwiększające bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne. Strefa powstaje z myślą o osobach zawodowo dbających o bezpieczeństwo pracowników - właścicielach i kadrze kierowniczej firm, safety managerach, specjalistach ds. bezpieczeństwa i higieny pracy, społecznych inspektorach pracy, zaopatrzeniowcach, hurtownikach, a także sprzedawcach sprzętu BHP.

Zielone światło dla branży

Zgodnie z decyzją Ministra Zdrowia od 6 czerwca możliwa jest organizacja targów, konferencji i kongresów. To dobra wiadomość dla przemysłu spotkań, która ma za sobą bardzo trudny czas. 


- Jeszcze nigdy z taką niecierpliwością nie czekaliśmy na… jesień. Za nami najtrudniejszy w historii całej firmy okres, ale nie chcemy patrzeć w przeszłość, skupiamy się na przyszłości. Czeka nas dużo pracy, ponieważ chcemy, aby nasze imprezy wyróżniały się na tle konkurencji jakością, oryginalnym ujęciem tematu i poziomem programu towarzyszącego. Jestem przekonana, że z takim zespołem, jaki mamy, sprostamy nowym wyzwaniom. - zapowiada Ewa Woch, Wiceprezes Targów w Krakowie.


Targi w Krakowie symboliczne rozbicie ściany szpitala
Fot.: Symboliczne rozbicie ściany szpitala w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym
EXPO Kraków.


Symboliczne rozbicie ściany szpitala tymczasowego

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 22 czerwca 2021 r. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków dokonano symbolicznego wyburzenia fragmentu ściany szpitala tymczasowego, który w obiekcie funkcjonował od listopada 2020 r. do końca maja 2021 r. 


- Od założenia Targów w Krakowie, czyli od 25 lat budowaliśmy m.in. firmę o ugruntowanej pozycji na rynku, nowoczesny obiekt, imprezy o międzynarodowym charakterze, zgrane zespoły. Ten jeden jedyny raz burzyliśmy… ścianę szpitala tymczasowego w EXPO Kraków. To symbol tego, że jesteśmy gotowi na przyjęcie gości oraz powrót wydarzeń stacjonarnych. Patrzymy z nadzieją w przyszłość i nie możemy doczekać się jesieni i pierwszych zaplanowanych targów. - podsumowuje Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie.

 

Źródło: Targi w Krakowie
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
Misja handlowa branży elementów złącznych 24 września - 7 października 2018 r. Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA)...
INTE - Maszyny na EuroBLECH 2022 Międzynarodowe targi technologii obróbki blach EuroBLECH to największa branżowa im...
Używane szlifierki do narzędzi dostępne od ręki W jaki sposób produkowane są narzędzia takie jak wiertła, frezy, pogłębiacze i noż...
Inteligentny przemysł na SYMAS® i MAINTENANCE 2023 Przemysł ewoluuje. Jeszcze dobrze nie zaprzyjaźniliśmy się z czwartą rewolucją, a już m&o...
4 kroki skutecznej optymalizacji przepływu materiału Coraz więcej przedsiębiorstw odkrywa zalety zautomatyzowanego przepływu materiałów...
Dołącz do XIV Forum Stali Nierdzewnych 19 października 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) w Katowicach odbędz...
Partnerzy